Wpis z mikrobloga

W marcu 2022 przeprowadziłem się do nowego segmentu kupionego na kredyt na stałych stopach. Miesiąc przed przeprowadzką właściciel mieszkania, które wynajmowałem z rodzinką przyszedł z wiadomością, że podnosi czynsz o około 25%. Od razu powiedziałem mu, że sorki ale mamy już termin przeprowadzki na własne. Podwyżkę zachował dla nowego najemcy. Dzisiaj zawożę dzieciaka do sąsiada z tego starego mieszkania i widzę że sprzątaczka czyści okna a w środku nie ma mebli. Czyli puste i czeka na kolejnego wynajmującego. Wchodze na otodom i jest! Łączna cena taka jaką płacę za ratę kredytu za mój segment. Mieszkanie 70m2, segment 270m2 po podłodze, ta sama dzielnica oddalone od siebie o jakieś 3km. Jak ja sie cieszę że uciekłem z wynajmu. W 1,5 roku cena prawie +100%.
#nieruchomosci #kredythipoteczny #wynajem #mieszkanie
  • 11
@smash78: mam podobne odczucia np 2-2,5k za kawalerkę (w Warszawie) samego czynszu dla właściciela to przesada. Już lepiej wziąć Bk2 i płacic 1k odsetek albo zwykły kredyt i płacić 2,5k odsetek - stopy kiedyś spadna, ale koszt najmu na pewno wzrośnie
@elperson: wręcz przeciwnie, biedak kredytu nie dostanie :) wbreb pozorom największe kredyty mają najbogatsi. Jedynie pożyczki u bocianów na 5 tysięcy są domeną ludzi biednych. Większość biznesów też jedzie na kredytach bo lepiej się rozwinąć i płacić miesięcznie % od kapitału robiąc na tym większą kasę niż ten % czyli jeszcze na tym zarobić.
@AndyMendy: Ogólnie mówię o kupowaniu na kredyt..biedak kredytu nie dostanie. Oczwyiście słowo biedny można różnie interpretować, ale są konktrtne kwoty w okolicach 1000zł dochodu. Z takim dochodem zdolności nie masz wcale...a i 2x tyle też Ci zdolności nie da...nie mówiąc już o zdolności na 270 metrów po podłodze to nawet zaniżając do 3 tys za metr musisz mieć 800 tys zdolności..
@fff112: dobra skoro na to liczysz to gratuluję zdolności na segment 270m po podłodze ale przestań porównywać kredyty konsumenckie do inwestycyjnych xdddd chyba że dzielisz segment na 8 pokoi na wynajem