Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, w Polsce to jest tragedia. Jestem obecnie nad jeziorem Como, centrum mega turystycznej miejscowości, chyba top 3 tutaj.

Ceny w restauracji: zaebista pizza €9-12, pasty €9-12, pasta z truflami €14, piwo €4, woda €2.5, deser (tiramisu, ciasto na ciepło z lodami, lody - wszystko po €5).

Przepłynięcie statkiem/promem z jednej miejscowości do drugiej coś €4 z groszem. Parking albo za darmo, a jak gdzieś płaciłem to €3 za 5 godzin. A to są najbardziej turystyczne miejsca.

To jest niewyobrażalnie. Przecież w jakimś #!$%@? Dolnym nad śmierdzący bajorem ceny potrafią być na podobnym poziomie, jak nie wyższe.

#polska #inflacja #jakzyc
robopanda - Ja #!$%@?, w Polsce to jest tragedia. Jestem obecnie nad jeziorem Como, c...

źródło: temp_file3095312081492707937

Pobierz
  • 125
@FACTIS: czyli mozesz dodac 1/6 spokojnie. to znaczy ze srednio sie zarabia z 13 i 14 2000 euro netto.
9000 zl netto. w Polsce srednio jest ok 5330 netto. takze przy cenach jedzenia podobnych do polski wloch moze kupic prawie 2x tyle
@robopanda podeślesz pinezkę do parkingu? Ja zawsze staje na wielopoziomowym kawałek za wejściem na starówkę i płacę ~11€ za 5h.

@Im_from_alaska są knajpy bez problemu otwarte w porze obiadowej. Pozatym Como to najdroższy region Włoch (co jest w sumie śmieszne bo co weekend zjeżdża się tam tona Szwajcarów bo tanio xD) w Neapolu czy jeszcze bardziej na południe za 4-6€ zjesz to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zasada
@nilfheimsan: szukam miejscówki do zamieszkania na kilka miesięcy i Madera jest jedną z miejscówek. Byłeś typowo turystycznie czy na dłużej?

@robopanda Pamiętam jak pierwszy raz byłem we Francji jakieś 20 lat temu jeszcze przed euro i te ceny były dla mnie takie kosmiczne, 15 lat temu też. W tym roku była moja siostra i stwierdziła, że co prawda w Paryżu było trochę drożej niż w Polsce, ale już nie odczuwała takiej
@robopanda: no jeśli płacenie 10 euro za makaron z odrobiną oliwy i odrobiną dodatków albo za placek z mąki i drożdży z odrobiną pomidorów i dwiema oliwkami to jest tanio, to nie mam pytań xD + wszystkie knajpy zamknięte w normalnej porze obiadowej.


@Im_from_alaska: /w warszawie idziesz do dowolnej knajpy i za "paste" zapłacisz właśnie 35-50 ziko ;-)

Coperto 2-3 euro a komentarz taki jakby było conajmniej 10x tyle xd.
nad jeziorem Como, centrum mega turystycznej miejscowości


@robopanda: I właśnie dlatego jako turysta zajebiście wspomnisz to miejsce, polecisz je innym i wszędzie zrobisz reklamę, a Włochy zarobią jeszcze więcej na turystyce.

Nawet nie wspominając, że tak mają to wszystko ustawione że produkcja tych składników i dań jest wręcz hurtowa, a ty i tak za to zapłacisz z przebitką x4 i jeszcze się z tego będziesz cieszyć xD To jak podać Włochowi
@skarpetyodyna: może i zapomniał. Ale dasz 2 EUR na coperto i nikt nie patrzy krzywo jak nie dasz tipa.
A u nas? Bez napiwku to jakby kelnerów matkę obrazić, powyżej 6 osób 10 % to norma. Coperto taniej.