Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego SUVy są takie popularne?

Nie wydaje mi się żeby to było jakieś super wygodne auto, siedzisz wysoko jak w busie, do tego osiągi, a raczej przy tej wadze ich brak, opory powietrza. O cenach tych samochodów już nie wspominając.

Czy Ci wszyscy ludzie mieszkają w górach lub dojeżdżają do domów jakimiś polnymi drogami? No chyba nie bo widzę je też siebie na osiedlu.

Jedyny argument jak dla mnie to wyścig zbrojeń na drogach, bo jak wjedziesz w opla corsę taka 2,5t bryła to szanse tych drugich na przeżycie są nikłe.

#motoryzacja #samochody #polskiedrogi
  • 146
@MurLand: Wysokie siedzenie to zaleta bo masz lepszą widoczność, na #!$%@? ci osiągi na dziurawych i zasranych spowalniaczami drogach? W suvie się śmiejesz z tego. Opór powietrza? Kogo to obchodzi, jedziesz w le mans 24? Kwestia gustu ale suvy to też jedne z ładniejszych aut

Jedyny argument jak dla mnie to wyścig zbrojeń na drogach, bo jak wjedziesz w opla corsę taka 2,5t bryła to szanse tych drugich na przeżycie są
@MurLand Podejdź do starej Warszawy Garbus, to rozmiarami też był SUV. Ludzie, zwłaszcza rodziny szukają samochodów jak najbardziej uniwersalnych.
Kobiety zazwyczaj są niższe, zwłaszcza w starszym wieku chcą mieć lepszą widoczność, bezpieczeństwo i łatwość wsiadania. Osiągi zależą od modelu, moja żona ma średniej wielkości SUVa, 300KM w wolnossaku ze stałym napędem na tylny most i nie narzeka na przyspieszenie, które wciska w siedzenia. Wygoda, tak jak w samochodach zależy od segmentu i
@MurLand
Nie wiem. Generalnie nie lubię i najbardziej podobają mi się auta klasy średniej jak Mondeo czy Insignia, które właśnie kończą produkcję ale...

Wypożyczyłem peugeot 2008(?) I przyjemnie mi się niem jeździło. Jechałem jako pasażer nowym Rav4 i mi się podobało (stary nie). No i doszły problemy z kręgosłupem, gdzie wsiąść do wysokiego auta jest łatwiej. I niektóre ww. zaczęły mi się podobać.