Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego SUVy są takie popularne?

Nie wydaje mi się żeby to było jakieś super wygodne auto, siedzisz wysoko jak w busie, do tego osiągi, a raczej przy tej wadze ich brak, opory powietrza. O cenach tych samochodów już nie wspominając.

Czy Ci wszyscy ludzie mieszkają w górach lub dojeżdżają do domów jakimiś polnymi drogami? No chyba nie bo widzę je też siebie na osiedlu.

Jedyny argument jak dla mnie to wyścig zbrojeń na drogach, bo jak wjedziesz w opla corsę taka 2,5t bryła to szanse tych drugich na przeżycie są nikłe.

#motoryzacja #samochody #polskiedrogi
  • 146
  • Odpowiedz
@93michu93: z jednej strony zwiększasz szansę na przeżycie (chociaż ciekawe czy suv jest bardziej bezpieczny przy czołówce niż np duży sedan), ale z drugiej strony masz większą szansę na wypadnięcie z zakrętu, dachowanie itd. Mówimy oczywiście o porównaniu suvów i niższych samochodów podobnych klas a nie dacii logan i lamborgini urusa.
  • Odpowiedz
@MurLand: wysoko siedzisz więc dobra widoczność oraz większe bezpieczeństwo. jeśli masz dzieci to duża zaleta, bo i one są bezpieczniejsze plus łatwiej się je wkłada do fotelików kiedy nie musisz się schylać tylko może wyprostowany je wkładać. Duże suvy mają też spore bagażniki, a też niektórzy ludzie potrzebują 3 rzędu siedzeń, wtedy albo duży SUV albo VAN. Patrz na to jak na auto rodzinne a nie auto dla kawalera
  • Odpowiedz
@MurLand: SUVy to najlepsze auta jakie istnieją. Tylko wykopki z tagu przegryw plują na ten rodzaj samochodu. Bo gdzie z kim nie pogadam to sobie chwalą
- Wsiadasz jak człowiek, a nie schylasz się jak robak
- siedzisz wyżej, więcej widzisz
- więcej miejsca w środku
- bezpieczniejszy
- wjeżdżasz na krawężniki czy inne hopki nie bojąc się, że coś uwalisz pod spodem
  • Odpowiedz
@MurLand XD Wbrew pozorom to wcale takie duże nie jest, a największym jakim miałem okazję jeździć to właśnie Hummer H1. Żony SUV bazuje na czterodrzwiowym sedanie. Siedzi się wyżej i dach jest wyżej więc łatwiej się wsiada, jak ktoś ma małe dzieci to wie jaka to wygoda. Większy jest bagażnik zwłaszcza po złożeniu siedzeń. Jak jest ślisko to napęd 4x4 sam się włącza. Najlepiej jak byś wypożyczył coś w tym stylu na
  • Odpowiedz
nawet kosztem tego, że zmniejszasz szansę na przeżycie kogoś innego? Bo wyobraź sobie że winnym wypadku możesz być też Ty.


@MurLand: kazdy moze byc, jednak przez ponad 10 lat jazdy ani razu nie mialem wypadku, ani nawet kolizji ze swojej winy. Mi sie nie spieszy, jezdze po miescie 60, na autostradzie staram sie trzymac 120km/h, przy wyprzedzaniu czasami mnie poniesie do 140 i jak zjezdzam na prawy to znow 120 na
  • Odpowiedz
@MurLand: tak sądząc po kumplach to zazwyczaj kupują je swoim różowym, bo wiedzą że różowa jeździ dość kiepsko, a że odwozi tym bąbelki po szkołach i przedszkolach, no to lepiej przy zderzeniach mieć auto cięższe, a przy zderzeniach bocznych również wyższe.

Oczywiście wszystko trzeba rozegrać tak żeby to "różowa sama chciała", czyli że koleżanki już mają suva itd.

Zresztą bardzo źle się tym nie jeździ. Oczywiście na zakrętach jest słabo ze
  • Odpowiedz
  • 0
@MurLand dla mnie wygodniejsza pozycja za kierownicą. Rodzina 2+3 mieścimy się bez bagażnika dachowego na tygodniowy wyjazd. Kiedyś nawet z wózkiem.

AWD jak dla mnie in plus jesienią / zimą, a nawet latem jak popada.

Dodatkowo auto wyższe więc spokojniej na krawężniki wjedziesz i po lekkich nierównościach też bezpieczniej pojedziesz.

Czy bezpieczniejsze? W teorii jesteś wyżej wiec gorzej obrywać w wypadku powinien ten co siedzi niżej. Czy to tylko moje poczucie -
  • Odpowiedz
  • 6
@jarezz: jak juz pisalem, Ty czujesz sie bezpieczniej, za twoje bezpieczenstwo placi rowerzysta, pieszy czy ktos w miejskim aucie. Przy 64km pieszy nie ma szans na przezycie gdzie przy takiej predkosci z miejskim autem ma okolo 40+%
  • Odpowiedz
  • 0
@MurLand ale ja kupuje auto, żebym ja i moja rodzina była bezpieczniejsza, a nie osoba, która na pieszo czy na rowerze wlezie mi pod samochód ( ͡° ʖ̯ ͡°) poza tym to gdzie po mieście jeździsz 64? Skoro tak bezpieczeństwo jest ważne dla ciebie to czemu liczysz uszkodzenia pieszego w prędkości niedozwolonej w mieście?
  • Odpowiedz
wjeżdżasz na krawężniki czy inne hopki nie bojąc się, że coś uwalisz pod spodem


@nick230: Jedyny plus ze wszystkiego co opisałeś. Większość suvów na ulicach to nie suvy a kompakty które mają małe wnętrze i bagażnik mniejszy niż sedany

bezpieczniejszy


Szczególnie jak się zobaczy testy łosia popularnych marek i porównanie z sedanami, coupe, kombiakami. Jakby nie patrzeć to spotkania ze zwierzyną czy unikanie dziur to obowiązek na polskich drogach ( ͡
  • Odpowiedz
  • 6
@jarezz: Widac, ze dyskutuje z posiadaczem SUVa xd Tak Ty, jestes nieomylnym krolem polskich szos. Kup sobie monster trucka bedziesz wtedy czul prawdziwa wladze ( ͡° ͜ʖ ͡° )
  • Odpowiedz
Siedzisz wysoko nie musisz się składać żeby wsiąść.


@Janusz_Rekina: co jest niewygodnego do wsiadania do zwykłego samochodu? XD Ah, zapomniałem że p0lska to kraj fizycznych kalek i grubasów, którym kolana wysiadają już w wieku trzydziestu lat XD
  • Odpowiedz
  • 2
@MurLand tak mam suva i mam kombi. Widzę że kończę dyskusję z kimś kto albo nie ma auta albo ma kompleks suva bo nie stać go na to.
Tak priorytetem dla mnie jest bezpieczeństwo i komfort rodziny, a nie to jakie obrażenia odniesie inny uczestnik zdarzenia. Dla mnie różowa i dzieci mają być bezpieczne. Bez odbioru.
  • Odpowiedz