Wpis z mikrobloga

Czytałem tu wiele wpisów, że z Konfederacji się wyrasta. Pytałem już pare razy i bez odpowiedzi - jak człowiek wyrasta z Konfy, to do głosowania na jaką partię dojrzewa i dlaczego?

Ja będąc mając 16-26 lat byłem hejterem Konfederacji. W życiu zdarzało mi się głosować (w wyborach prezydenckich i parlamentarnych) na PO, PSL i Kukiza. Teraz mam 28 lat i przypominam sobie kryzys za PO, a obecnie widzę władzę PiSu oraz debilny wyścig w do którego dołaczyła się KO "Kto rozda więcej". I ja wyrosłem z głosowania na KO, na PiS nie ma mowy więc zostaje mi Konfederacja na którą prawdopodobnie zagłosuje.

#polityka #konfederacja
  • 68
@cebularz_szkorbutnikowy: nie każdy z wiekiem mądrzeje. byłem zwolennikiem konfederacji, gdy nie miałem jeszcze zdanej matury. nie interesowała mnie rzeczywistość, codzienność innych ludzi, ale robiła na mnie wrażenie matematyka z niskimi podatkami i hasła JKM mówiące, że każdy może sobie zaserwować takie życie jakie chce. natomiast życie wśród ludzi nauczyło mnie, że są ważniejsze rzeczy niż niskie podatki, takie jak wyrównywanie szans poprzez programy socjalne (nie wszystkie typu 500+, tylko te wspierające
@pyra_wykop: No i jak zmądrzałeś to na kogo masz zamiar zagłosować w tych wyborach bo nie ma tej odpowiedzi?

Konfederacja nie ma w planach likwidacji wszystkich programów socjalnych, nawet nie jest pewne czy by zlikwidowali 500+. Osoby chore, niepełnosprawne, niezdolne do pracy nadal otrzymywałyby zasiłki, nikt nie mówi o całkowitym odcięciu socjalu. Państwowej służby zdrowia również nie zlikwidują, Mentzen przedstawia pomysł wprowadzenia drobnych opłat 5-15zł za wizytę co np. wprowadzono jak
@cebularz_szkorbutnikowy: Ja w moich pierwszych wyborach głosowałem na Korwina. Pamiętam, że w liceum nawet poszedłem z kumplami na spotkanie z nim. Nie byłem ślepo zapatrzony, ale podobała mi się ta retoryka "wywrócenia stolika" i wolnorynkowość. Teraz najchętniej głosowałbym na nowoczesną, ale z racji że w praktyce nie istnieje, to prawdopodobnie KO. Może bym nawet głosował na konfę, ale jako antyklerykał i osoba, która interesuje się nauką, nie jestem w stanie oddać
@cebularz_szkorbutnikowy: Ja od zawsze za Korwinem byłem, w ostatnich wyborach za konfederacją. Teraz mi jest niezmiernie wstyd, mam wrażenie, że ta partia zaczęła przyciągać do siebie najgorsze odpady intelektualne, antyszczepionkowców, ruskich trolli, przeciwników 5g.xDD Już nie mówiąc, że to straszny katoliban i zamordyści. A Mentzen to tylko dużo gada, a jak przychodzi co do czego, to mówi, że żartował i że nie da się zrealizować tych pomysłów. Już nie mówiąc, że
jak człowiek wyrasta z Konfy, to do głosowania na jaką partię dojrzewa i dlaczego?


@cebularz_szkorbutnikowy:
1) Do dowolnej
2) Dlatego, że polityka nie polega na prostych hasełkach jakie wygłaszają konfederacji. Proste problemy mogą być trudne do rozwiązania.

Dam Ci zwykły przykład, ZUS. Jest #!$%@? i myślę, że każdy o tym wie. Konfa chciała go zlikwidować, co to oznacza:
- Oczywiście część ludzi przewali hajs
- Część osób będzie próbowała inwestować. Słusznie.
@cebularz_szkorbutnikowy: Konfederaci wykorzystują argumentyv strony przeciwnej biorąc je na opak podają jako swoje.

Wyrastanie z Korwina i głosowanie na PO? -> Wyrastanie z PO i głosowanie na Korwina.

Zabójca był z Konfederacji? -> Zabójca głosował na Trzaskowskiego.

Konfederacja chce wejść w koalicję z PiS? -> PO chce wejść w koalicję z PiS.
@mk321: Ale to nie jest przeinaczanie niczyjego argumentu tylko to jest moje realne życie. Głosowałem na inne partie których mam już dość bo z ich władzy nic dobrego nie wyniknęło, więc teraz będę głosował na Konfederacje.
@cebularz_szkorbutnikowy to może ja odpowiem ze swojej perspektywy. kiedyś byłem wielkim fanem korwinowych tworów, przeszło mi jednak jak poszedłem do pracy. zobaczyłem jak te gadki o wolnym rynku ,pracy nie mają za wiele wspólnego. Kolejny powód to fakt ,że każda z partii korwinowych skończyła tak samo czyli podziałem odejściem krula i upadkiem. Do tego zacząłem czytać sporo książek i materiałów z innej strony politycznej. Prawackich ,lewackich ,ważne aby były pisane w sposób
@artur-hemingway jak pracowałem na umowę zlecenie i złamałem nogę to miałem wielkiego hulia,a nie chorobowe i wypłatę to taki przykład ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
A podejrzewam ,że takie umowy to mokry sen kapitalisty ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
Nie ma nic pewnego ,ale w solidnym państwie jak Cię wyleją to jest jakiś zasiłek zanim człowiek
@CzarnyOwiec: Szkoda, że usunąłem komentarz odrazu po napisaniu XD

W skrócie co napisałem: "stabilność" jest tylko iluzją, którą wciska się ludziom na umowie, a prawda jest taka, że dzielą ich 2 miesiące bez pracy od zostania bezdomnym. Stabilność to złudzenie, nie masz jej ani na swoim, ani na UoP, czy zleceniu, nie będziesz potrzebny to robisz wypad, a biznes raz wyjdzie, a raz nie.
@cebularz_szkorbutnikowy: popełniasz błąd myślowy uważając, że będzie lepiej gdy dasz szansę partii, która jeszcze nie rządziła, bo obecna rządzi ujowo.
Nie, to nie oznacza, że będzie lepiej.

Może być:
- gorzej
- lepiej
- podobnie ujowo

W przypadku konfy idziemy w stronę faszyzmu imo, albo jakiejś jego lżejszej formy (jest taka?). To tak jak w kryzysie u Niemców, postanowili dać szansę NSDAP.