Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko162
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Marsoni

Marsoni

Dołączył 10 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2414
  • Znaleziska 891
  • Mikroblog 1523
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 12
Marsoni
Marsoni 20.06.2026, 20:33:59
  • 14
Poniatowski chciał zdobyć względy menelicy, więc wręczył jej Order Orła Białego. Minęło ponad 200 lat, a przypał dalej ma status nieusuwalnego systemowego błędu w historii Polski ( ͡° ͜ʖ ͡°) #polityka #bekazpisu #ukraina
Marsoni - Poniatowski chciał zdobyć względy menelicy, więc wręczył jej Order Orła Bia...

źródło: obraz

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

giorgioborgio
giorgioborgio
20.06.2026, 20:35:34 via Android
  • 11
@Marsoni: Poniatowski gdyby żył w obecnych czasach, byłby w K0.
  • Odpowiedz
CipakKrulRzycia
CipakKrulRzycia
20.06.2026, 20:36:08 via Wykop
  • 6
@Marsoni: Ten akurat order wymyślił Niemiec. Powinniśmy wymyślić jakieś Polskie odznaczenie wymyślone przez Polaków. Np. Order Polska Strong czy coś...
  • Odpowiedz
Marsoni
Marsoni 19.06.2026, 19:21:34
  • 62
Wertykalne te zagrania ( ͡° ͜ʖ ͡°) #mecz #kiszak
Marsoni - Wertykalne te zagrania ( ͡° ͜ʖ ͡°) #mecz #kiszak

źródło: obraz

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kryn217
Kryn217
Kryn217
19.06.2026, 19:23:43 via Wykop
  • 5
@Marsoni: ludologiczny no hit run z piłką w kierunku bramki
  • Odpowiedz
BigVV
BigVV
19.06.2026, 19:24:07 via Wykop
  • 2
@Marsoni: jeden bije meneli drugi bije sie z patusami na twitterze ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Schwarzfahrer
Schwarzfahrer
07.06.2026, 14:57:36
  • 0
Opłaca się biegać jak w jedynce bez siły i zręczności, aż będzie opcja zostania magiem i inwestowania punktów nauki w manę i kręgi magii?

#gothic #gothicremake
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Marsoni
Marsoni 07.06.2026, 15:06:27 via Wykop
  • 0
@Schwarzfahrer: Ja tak zrobiłem, miałem tylko problem na cmentarzysku orków(ognisty pocisk mało im bił) a potem masz dostęp do 3 kręgu i kuli ognia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Marsoni
Marsoni 07.06.2026, 15:16:08 via Wykop
  • 0
@Patres: Szczerze to początek pod magie jest trywialny - większość mobów da się uwalić ognistym pociskiem, a dostajesz go praktycznie na starcie gry. Trzeba tylko regularnie odbierać ziele u Fortuno, żeby mieć czym regenerować manę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedyny problem zaczyna się przy bardziej intensywnych lokacjach, bo wtedy muszę jarać po pięć skrętów naraz i mój Bezimienny chodzi totalnie zjarany ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
Marsoni
Marsoni 07.06.2026, 15:30:13 via Wykop
  • 0
@Schwarzfahrer: Właśnie kretoszczur to na hita pada od ognistego pocisku, teraz tez magią spokojnie możesz walczyć w pojedynkach z ludźmi, bo ich nie zabija ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
melquiades
melquiades
07.06.2026, 13:57:40
  • 2
Ktoś wie co trzeba zrobić żeby Wrzodowi uruchomił się ostatni dialog do achievementu? Bo łażę z nim, jesteśmy już w nowym obozie i cały czas mi jakiegoś dialogu brakuje. Mam nadzieję że to nie jest osiągnięcie w stylu "przejdź całą grę ze Wrzodem" gdzie ostatni dialog włącza się przed walką ze Śniącym
#gothic
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Marsoni
Marsoni 07.06.2026, 14:00:38 via Wykop
  • 0
@melquiades: A pobiłeś go? Bo u mnie to był ostatni dialog brakujący ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Plecakowicz
Plecakowicz
Plecakowicz
07.06.2026, 12:33:48
  • 0
Będę ostro spoilerował bo jestem przy końcu gry i jestem przekonany że ta gra miała miec opcje strzałki która pokazuje cele a na końcu ją usunęli. Zadania są tak głupie i sytuacje w nich nielogiczne że domyślenie się czegokolwiek to cud

-W misji z gniazdem pełzaczy musimy otworzyć tunel z Lesterem. Schodzisz całkiem na dół do bramy, rozmawiasz z Lesterem on informuje cię że potrzebujesz zgody Jana a ten nakazuje przynieść ci kołowrót.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Marsoni
Marsoni 07.06.2026, 12:47:30 via Wykop
  • 7
@Plecakowicz: Z tym Lesterem robiłem wczoraj tego questa i on na 100% mówi, że będzie na Ciebie czekać przy wejściu do kopalni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Marsoni
Marsoni 06.06.2026, 22:00:07
  • 0
Panowie, bo nie wiem, czy mnie pamięć nie myli: w oryginalnym Gothicu po Królowej Pełzaczy przyjmowali nas do Magów Ognia albo Strażników, prawda? Jestem właśnie po niej, i gra już wysyła mnie na Cmentarzysko Orków xDD Poszedłem pod full maga i mam na ten moment tylko ognisty pocisk. Problem w tym, że orkom zwiadowcom na cmentarzysku praktycznie nic tym nie robię ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy w remake’u
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Marsoni
Marsoni
Autor
06.06.2026, 22:09:46 via Wykop
  • 2
@KwiatyZla: @matthew1990 Kurde to trochę lipa ze to tak zmienili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Marsoni
Marsoni 06.06.2026, 11:28:45
  • 2
P-----e mnie, kto wymyślił mechanikę ze sen nie odnawia many i życia #gothic
Marsoni - P-----e mnie, kto wymyślił mechanikę ze sen nie odnawia many i życia #gothi...

źródło: obraz

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Marsoni
Marsoni
Autor
06.06.2026, 11:39:07 via Wykop
  • 1
@HuierP10: Z tego, co rozumiem, musisz spędzić w grze określoną liczbę godzin, a dopiero wtedy możesz się przespać i odnowić manę xD
  • Odpowiedz
Marsoni
Marsoni
Autor
06.06.2026, 11:56:35 via Wykop
  • 0
@Cenwargh: xD a miałem taki plan właśnie, by tak robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Marsoni
Marsoni
Autor
06.06.2026, 12:56:09 via Wykop
  • 0
@Cenwargh: A można się gdzieś przespać w obozie sekty ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Marsoni
Marsoni
Autor
06.06.2026, 13:22:16 via Wykop
  • 0
@Cenwargh: Dzięki wielkie
  • Odpowiedz
kolatek_domowy
kolatek_domowy
05.06.2026, 17:15:51
  • 0
Ktoś kupował na enebie? Klucze przychodzą?

#gothic
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Marsoni
Marsoni 05.06.2026, 17:33:05 via Wykop
  • 0
@kolatek_domowy: I jak tam dostałes ten kluczyk, bo ja nadal czekam xD
  • Odpowiedz
elo345
elo345
elo345
31.05.2026, 16:23:41
  • 3
Zaskakujące, jak łatwo znaleźć prawicy nowego wroga i spowodować, że bez zastanowienia rzucą się jak pieski.
To powinno być badane na wydziałach socjologicznych.

#polityka #bekazprawakow
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Marsoni
Marsoni 31.05.2026, 16:25:52 via Android
  • 5
@elo345: No, masz rację. Ta ukraińska prawica i naziole szybko znaleźli sobie wroga w kimś, kto im w ch*j pomagał ;)
  • Odpowiedz
kwiat_pustyni626
kwiat_pustyni626
kwiat_pustyni626
13.03.2026, 14:09:27
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Marsoni
Marsoni 13.03.2026, 15:17:19 via Wykop
  • 3
@polak-p: No brawo dla nich, zabili typa, który chciał zostać męczennikiem i siedział sobie w biurze. CIA wykonało jakże ciężką robotę i przeczytali w gazecie, gdzie ma biuro ( ͡° ͜ʖ ͡°) I co prawda Amerykanie się wystrzelali z drogich Tomahawków i Patriotów i zaraz będzie potrzebny trzeci lotniskowiec, ale Iran już praktycznie nie ma potencjału!! Nieważne, że na Tel Awiw co chwilę coś spada i
  • Odpowiedz
dumbass223
dumbass223
dumbass223
07.03.2026, 21:11:42
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Marsoni
Marsoni 07.03.2026, 21:13:36 via Wykop
  • 1
@dumbass223: wczoraj prawie zawału dostałem przez jego kaszel xDD
  • Odpowiedz

2727

Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!

Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!

Po kilku miesiącach funkcjonowania systemu niezadowolenie z rządowej decyzji wydaje się jeszcze większe, niż w momencie planów zastosowania nowego rozwiązania dotyczącego segregacji części odpadów. Rząd zrobił z nas śmieciarzy - słychać od oburzonych obywateli.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 03.03.2026, 10:55:57
  • 590
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    polskiepato
  • #
    ciekawostki
  • #
    historia
  • #
    kaucja
Marsoni
Marsoni 03.03.2026, 16:05:37 via Android
  • 0
@fervi No tak, w twojej warszawce masz sklep co 10 metrów. Na prowincji ludzie robią większe zakupy raz na tydzień czy dwa, więc to normalne, że zbiera się więcej worków - zwłaszcza przy wielodzietnej rodzinie. A woda z kranu nie zawsze nadaje się do codziennego picia, co najwyżej do gotowania.
z-a-k
z-a-k
z-a-k
03.03.2026, 09:50:36
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Marsoni
Marsoni 03.03.2026, 09:54:52 via Android
  • 2
@z-a-k: Ciekawe, co będziesz pisać, gdyby Rosjanie nas zaatakowali i trafili w jakąś szkołę tylko dlatego, że w pobliżu znajduje się obiekt rządowy albo baza wojskowa. Takich miejsc jest przecież mnóstwo( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Marsoni
Marsoni 05.02.2026, 23:25:48
  • 31
Ciocia wróć #usa #polityka #trump
Marsoni - Ciocia wróć #usa #polityka #trump

źródło: obraz

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

genocidegeneral
genocidegeneral
05.02.2026, 23:32:03 via Wykop
  • 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
jabbababba
jabbababba
05.02.2026, 23:57:22 via Wykop
  • 7
@Marsoni: żorżeta
  • Odpowiedz
ZnamzWidzenia
ZnamzWidzenia
06.11.2025, 08:03:12
  • 0
Dobra Mireczki.
Warto? Nie warto?
Mam Ryzena 7 5800H, NVIDIA GeForce RTX 3060 6gb i 16gb ramu. Myślicie, że laptop uciągnie?
#eu5
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Marsoni
Marsoni 06.11.2025, 09:53:41 via Wykop
  • 2
@Moxito: W 2 godziny to nic nie zrobisz tak naprawdę w tej grze. Ja mam 5060 i 32 GB RAM i gra chodziła dobrze, ale po 70 latach już widać, że działa o wiele gorzej xD a to 8h rozgrywki.
  • Odpowiedz
Marsoni
Marsoni 05.11.2025, 14:10:11
  • 1
Nie wiem co się dzieje ale podbijamy, full automatyzacja wszystkiego oprócz dyplomacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) #eu5 #eu4
Marsoni - Nie wiem co się dzieje ale podbijamy, full automatyzacja wszystkiego oprócz...

źródło: obraz

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Marsoni
Marsoni
Autor
05.11.2025, 15:44:09 via Wykop
  • 0
@kacpervfr: Ja nawet w eu4 koloruje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Marsoni
Marsoni 03.11.2025, 15:39:27
  • 8
Księstwo z Kijów i Lord Republika z Nowogród wielki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ludzie za to 270 zł dają gdzie paradox nawet spolszczenia nie umie poprawnie zrobić xD #eu5
Marsoni - Księstwo z Kijów i Lord Republika z Nowogród wielki ( ͡° ͜ʖ ͡°)  ludzie za ...

źródło: obraz

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

An-Dagda
An-Dagda
03.11.2025, 15:41:13 via Wykop
  • 8
@Marsoni: Księstwo z badyli to taka wczesna wersja państwa z kartonu, jak nie zostało jeszcze przetworzone

jeszcze będzie w międzyczasie królestwo tarcicy
  • Odpowiedz
michalxd21
michalxd21
18.09.2025, 16:34:51
  • 50
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Marsoni
Marsoni 18.09.2025, 16:38:25 via Wykop
  • 12
@michalxd21: Przecież on często się nie zgadza z widzami xD i z nimi dyskutuje wystarczy wejść na live.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 24
  • Strona 1 z 24
  • >
  • Sagittarius A

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 18.09.2018

    Komentator
  • Rocznica
    od 11.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 28.01.2019

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 04.05.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking