Wpis z mikrobloga

Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni? Bo teraz zamiast każdy tir jechać swoją prędkością to zbijają się w długie sznury. I teraz jedzie konwój bez szczelin prawym pasem więc życzę powodzenia wjeżdżać wam z wolnego pasa rozbiegowego swoimi fabiami 1.0. Powolny węzeł 40km/h + rozbiegówka 250 metrów - życzę szczęścia najpierw wbijać pod tira a potem przeskakiwać na lewy gdzie wszyscy cisną 140 ( ͡° ͜ʖ ͡°) przypominam, że 90% autostrad to tylko dwa pasy

U mnie pod maską siedzi 3.0 więc zawsze rozpędzę się aby wbić między tiry ale już wiem, że często na końcu rozbiegówki będzie stać jakiś pierdzik, który nie dał rady wcisnąć się między ciężarówki

#polskiedrogi #motoryzacja #bekaztransa #prawojazdy
Pobierz
źródło: wykopki glupie i nie mysla do przodu - nowe nie znalem
  • 276
@SzubiDubiDu: Wiesz co? Ja nie mam od maską 3.0 tylko 2.0, ale jakoś nie mam problemu z "wbiciem się" na prawy pas. Tylko muszę pomyśleć o tym nie na 100m przed zjazdem, tylko jakieś pół kilometra wcześniej, a gdy jest długi sznur, to nawet i kilometr. A jak grzecznie jadę z kierunkowskazem, to w razie czego przed zjazdem zawsze jakiś tir lekko przyhamuje żeby mi zrobić miejsce, nie miałem z tym
@goferek: szkoda, że tak nikt nie chce karać debili którzy podjeżdżają pod dupę powodując duże niebezpieczeństwo (w nocy podwójnie jak jedzie jakiś dzban któremu mijania świecą niewiele słabiej niż drogowe)
@sickonce: wypraszam sobie ja sobie zawsze lecę 160 km/h na autostradzie i zwyczajnie jak widzę jak toś wyprzedza to puszczam sobie gaz i daje im spokojnie wyprzedzić, on sobie zjedzie i zaraz sobie przyspiesze i pojadę dalej
@goferek: dokładnie bo te gamonie tak samo jeżdżą poza drogami szybkiego ruchu. 2m odstępu jadą 3-4 tiry i też nie wyprzedzisz . Na autostradzie to wbijasz na lewy pas i nie patrzysz co jedzie z przeciwnej strony ale za bezpieczną odległość nikt się nie wziął jeszcze
@SzubiDubiDu: wlasnie zakonczylem trase lublin-krakow. Duzo mniej wyscigow slimakow, ale zdarzyl sie jeden kwiatek co jeszcze chyba nie zrozumial. Jeszcze zeby tylko cos zrobili z dziadkami/biedakami przyspawanymi do lewego pasa z zawrotna predkoscia 100km/h, zycze im pobudki na pierwszym drzewie.
@DzonySiara: oj kierowca czinkeczento sie obsral. Pewnie jestes jednym z tych co sa przyspawani do lewgo pasa i wielce oburzeni ze ktos po prawym pasie ich wyprzedza, albo #!$%@? dlugimi jak wsciekli.
@assninja #!$%@? ten zakaz skoro przepisy o pracę kierowcy są tak nieszczelne jak u dziwki majtki. Janusze dalej zatrudniają za najniższe krajowe, płacą za km i biorą stawki ponizej zysku. A Andrzeje w tirach robią wszystko by zarobić bo w tej #!$%@? Polsce nie da się żyć
@Lardor: Rozrząd jest tu wzmocniny kevlarem i w kąpieli olejowej ale dobrze przemyślanej a nie jak w PureTechach. Rozrządz można wymieniać co 150-200k km lub co 6-8 lat zależy co pierwsze.

Olej wymieniam co 9-10k km, czyli przy moich przebiegach 3.5-4 x w roku. Dodam, że olej z wyższej półki.