Wpis z mikrobloga

Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni? Bo teraz zamiast każdy tir jechać swoją prędkością to zbijają się w długie sznury. I teraz jedzie konwój bez szczelin prawym pasem więc życzę powodzenia wjeżdżać wam z wolnego pasa rozbiegowego swoimi fabiami 1.0. Powolny węzeł 40km/h + rozbiegówka 250 metrów - życzę szczęścia najpierw wbijać pod tira a potem przeskakiwać na lewy gdzie wszyscy cisną 140 ( ͡° ͜ʖ ͡°) przypominam, że 90% autostrad to tylko dwa pasy

U mnie pod maską siedzi 3.0 więc zawsze rozpędzę się aby wbić między tiry ale już wiem, że często na końcu rozbiegówki będzie stać jakiś pierdzik, który nie dał rady wcisnąć się między ciężarówki

#polskiedrogi #motoryzacja #bekaztransa #prawojazdy
Pobierz
źródło: wykopki glupie i nie mysla do przodu - nowe nie znalem
  • 276
@SzubiDubiDu: w polsce pasy rozbiegowe nie przyjeły się. Można spokojnie zrezygnować z ich budowania.

Każdy samochód, nieważne czy mocny, czy jakis kaszlak, ledwie powącha pas rozbiegowy po wyjściu ze ślimaka wjazdowego, to jeszcze przed dojechaniem do pierwszej strzałki oznaczającej pas rozbiegowy, czasem nawet jeszcze przed przejściem linii dzielącej rozbiegowy od prawego z ciagłej w przerywaną, włącza lewy kierunkowskaz i pakuje się na prawy, skrajny pas. To jest genetyczny odruch bezwarunkowy.
Pas
@alteron No i prawidłowo. Też dobre podejście, widzisz sam oceniam z daleka czy komuś nie utrudnię jazdy. Albo sobie przyspieszam abyś nie musiał schodzić ponizej 140 przy moim 120, albo sam zwalniam do 100 i puszczam zająca przodem. Jak jest wiekszy ruch to jest trudniej, ale kierowca z tyłu po światłach stopu lub kłębach dymu rozumieją intencje ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wracając jeszcze raz do tego, że zamieniliśmy jedne problemy na inne to czy powinni budować teraz odcinki z 4 pasami co chociaż 50km? Byłby w tym jakiś sens aby pozwolić się tym autom powyprzedzać? Czy po prostu bredzę i nic to nie da?
życzę powodzenia wjeżdżać wam z wolnego pasa rozbiegowego swoimi fabiami 1.0


@SzubiDubiDu: ja tam nie mam problemu z wskoczeniem na prawy pas mając do dyspozycji 57 koni mechanicznych w citroenie saxo 1.5d które po wyjechaniu z fabryki robiło setkę w 18,3 sekundy więc taka benzynowa fabia która w najsłabszej wersji ma taki sprint lepszy o 2 sekundy też da radę, trzeba tylko wcisnąć gaz
@SzubiDubiDu: po co? takim tempem jakim rozpędzam się spod świateł lekko zrobię te 75-80 km/h więc mam jeszcze nieco zapasu a ciężarówka jedzie max 90, a jak klaun z tira jedzie na tempomacie to i tak samo mu przyhamuje bo teraz wszędzie są aktywne tempomaty które mieszają prędkością i biegami żeby zaoszczędzić pół litra na setkę, nikt starą ciężarówką na autostradę nie jedzie bo e-toll wychodzi za drogo
@Astolus: a sorry masz rację, jestem dzbanem i czytać nie umiem xD za czwartym razem dotarło, nvm

na swoją obronę mam tylko to że wykop tak sformatował twój komentarz że wyglądało to jak nowa linijka
ale ich zapieklo że masz 3.0 xD


@Prokrastynant: Ale wiesz, że w dzisiejszych czasach to 3.0 może zostać sprawnie wyminięte przez autko z połową tej pojemności pod maską, prawda? XD