Wpis z mikrobloga

Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni? Bo teraz zamiast każdy tir jechać swoją prędkością to zbijają się w długie sznury. I teraz jedzie konwój bez szczelin prawym pasem więc życzę powodzenia wjeżdżać wam z wolnego pasa rozbiegowego swoimi fabiami 1.0. Powolny węzeł 40km/h + rozbiegówka 250 metrów - życzę szczęścia najpierw wbijać pod tira a potem przeskakiwać na lewy gdzie wszyscy cisną 140 ( ͡° ͜ʖ ͡°) przypominam, że 90% autostrad to tylko dwa pasy

U mnie pod maską siedzi 3.0 więc zawsze rozpędzę się aby wbić między tiry ale już wiem, że często na końcu rozbiegówki będzie stać jakiś pierdzik, który nie dał rady wcisnąć się między ciężarówki

#polskiedrogi #motoryzacja #bekaztransa #prawojazdy
Pobierz
źródło: wykopki glupie i nie mysla do przodu - nowe nie znalem
  • 276
@SzubiDubiDu: bo u nas 2 pasmową 2 jezdniową droge nazywa się autostradą, główne autostrady wschód zachód i północ południe mają po dwa pasy, #!$%@? jesteśmy krajem tranzytowym ze wschodu na zachód i dali tylko #!$%@? 2 pasy między poznaniem a warszawą, jeden pas tir za tirem na całej długości, drugi osobówki i to sie nazywa autostrada???
I teraz jedzie konwój bez szczelin prawym pasem więc życzę powodzenia wjeżdżać wam z wolnego pasa rozbiegowego swoimi fabiami 1.0.

U mnie pod maską siedzi 3.0 więc zawsze rozpędzę się aby wbić między tiry


@SzubiDubiDu: Ale ty masz silną psychikę. Ja jakbym był na twoim miejscu to bym chyba nie wiedział co zrobić z całym tym zaoszczędzonym czasem.

Tak serio to przede wszystkim w jaki sposób mocniejszy silnik umożliwia wbicie się
Bardzo dobrze że wprowadzili nowe prawo, bo dochodziło do tego typu sytuacji, gdzie ciężarówki na trzech pasach ruchu wyprzedzały się przez sześć kilometrów.
Nie widzę sensu wykonywania takich manewrów, bo dla nich zysk jest żaden, jadąc 5 km/h wolniej, tak naprawdę nic nie zyskają tym manewrem, a stwarzają często niebezpieczeństwo wjeżdżając na pas, którym poruszają się samochody osobowe o 50 km/h szybciej i muszą wyhamowywać.
Większe znaczenie na ogólny czas przejazdu ma
Pobierz
źródło: image
@SzubiDubiDu: Ile razy miałem przez was tirowcy zajechaną drogę gdzie musiałem zmniejszać gwałtownie prędkość o 30-50km/h abyście wy mogli przyspieszyć o 1-2km/h. Codziennie w pracy jeżdżę trasami szybkiego ruchu, po powrocie z pracy wyciągam kartę z rejestratora i wysyłam wszystkich wyprzedzających tam gdzie trzeba aż się nauczycie :)
@SzubiDubiDu: A jak już wspomniałeś o opróżnianiu to szczaj na mopie zamiast wyrzucać butelki na drogę. Mnie nie oszukasz, widzę po kom że nawet C się już wstydzisz xd każdemu z B podoba się nowe prawo