Wpis z mikrobloga

Mirki I mirabelki, czwarty tydzień wyprawy (Nowy Jork- Seattle) za mną. Wszystko wygląda bardzo dobrze, bo nogi kręcą, kolano nie boli, a tan linesy coraz ostrzejsze. W zeszłym tygodniu po krótkim zwiedzaniu opuściłem Chicago i spokojnie pokręciłem na zachód. Przez Illinois przejechalem jadac glownie trailami. Wygodnie, ale mozna sie znudzić. Do iowa dostalem sie przejezdzajac przez Missisipi. A w Iowa? Kuuuuukurydza, która zostanie że mną na trochę. Może te traile wcale nie sątakie złe :D

Zapraszam was na kolejny odcinek mojej amerykańskiej telenoweli.

#roweremprzezusa #rower #szosa #gravel #podroze
pietia94 - Mirki I mirabelki, czwarty tydzień wyprawy (Nowy Jork- Seattle) za mną. Ws...
  • 24
@pietia94: dobra, mam zestaw pytań:

- Jak amerykanie reagują na rower? Dawniej u nich to był środek transportu typowej biedy więc mieli rowerzystów za gorszy sort (jeszcze bardziej niż u nas)

- trafił ci się pickup który jechał przy tobie i robił ci zasłonę dymną "rolling coal"?

- jest tam jakaś sieć ścieżek rowerowych po za miastami jak w Polsce? bo mam wrażenie, że masz albo tylko ścieżki po jakiś rewerwatach,
  • 0
@jozef-ziutek-nowak przedwczoraj w Iowa wyszlo mi prawie 2k przewyzszenia na 200km. Takie to tutaj plain xd
Ale konkretne gory zaczął mi się w Wyoming bo chce jechać do Grand Teton i yellowstone.
Na szczęście będę już miał ze 4k km w nogach więc noga powinna być zrobiona ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 0
@SzubiDubiDu

Jak amerykanie reagują na rower? Dawniej u nich to był środek transportu typowej biedy więc mieli rowerzystów za gorszy sort (jeszcze bardziej niż u nas)
- pozytywnie lub obojętnie, rowery są bardzo popularne w stanach. Wiadomo, że nie na prowincji, ale ogólnie nie spotkałem się z negatywnymi reakcjami.

trafił ci się pickup który jechał przy tobie i robił ci zasłonę dymną "rolling coal"?
- słyszałem od hostów o takich
@pietia94 Moje klimaty. Aktualnie usiadłem, bo w Korei pora deszczowa. Inne dystanse też. Mój maks to dookoła Tajwanu. W Stanach już byłem i nie zamierzałem wracać, ale po twoich filmikach zaczynam się zastanawiać. Twój rower? Ja wożę swój. Jak procentowo mają się traile do dróg? Wrzuć kiedyś gpx.
  • 0
@Jgruyf Mój rower, przyleciał razem ze mną. To bardzo zależy od stanu i kierunku. Stan Nowy Jork można w 90% trailem przejechać. Illinois też ma sporo. U mnie do tej pory traile to pewnie jakieś max 30%, lokalne drogi też są całkiem ok. Na stravie są wszystkie trasy ;)