Wpis z mikrobloga

Praca zdalna to rak naszych czasów xD. Ludzie wstawali rano, ubierali się ładnie, wychodzili do biura. Widzieli się z ludźmi - z niektórymi można było pogadać wypić kawę, a tych których nie lubili to po prostu tolerowali. Uczyło to obcowania z ludźmi. Obecnie jak jest spotkanie na teams z ludźmi rano, to pewnie siedzą w piżamach, przed śniadaniem, nie umyci xD. I taki wielki pan #programista15k nie przyjdzie nigdy do biura BO PRACUJE Z DOMU, MAM DAILY O 9:00 A BUDZIK NA 8:59 CZAISZ!! Przed 2020 było coś takiego jak home office, ale to raczej było 1 dzień w miesiącu w nagordę jak ktoś się sprawdzał, a jakby ktoś powiedział że chce mieć 100% ho to by go wszyscy wyśmiali xD Dopóki będzie 100% ho to nie będzie w pracy normalnie, change my mind.
#pracbaza #korposwiat #przemysleniazdupy #homeoffice
  • 204
  • Odpowiedz
@duszan_z_kapitana_dupy u mnie w pracy właśnie rezygnują z ho, zostanie max jeden dzień, ale co się dziwić jak jeden zamiast pracować to pojechał na wycieczkę do Karpacza, albo dzwonisz do laski na ho, a tam w tle słychać komunikaty z Lidla :)
  • Odpowiedz
Dopóki będzie 100% ho to nie będzie w pracy normalnie, change my mind.


@duszan_z_kapitana_dupy: Ktoś kto już od lat pracuje, na HO może pracować równie dobrze, czasami nawet lepiej.
Może nie każdy, ale dać się da.

Ja się trochę bardziej obawiam o ludzi którzy swoją pierwszą pracę w życiu zaczęli na HO i dalej tak pracują.
Jednak wiele rzeczy, zwłaszcza na początku, człowiek się dowiadywał "przez osmozę" właśnie przebywając z innymi
  • Odpowiedz
@duszan_z_kapitana_dupy: CERN też potrafi pracować zdalnie i o ile praca nie wymaga dostępu do wrażliwych danych wewnętrznych albo labu, to wszystko ładnie się spina.

Ja wczoraj miałem kurs z Machine Learningu (bo muszę w ramach doktoratu zrobić wymagane godziny dydaktyki), który prowadził nam gość z Imperial College of London - i wszystko ładnie, 4 godziny w miłej atmosferze, masa pytań i odpowiedzi. Wszystko się spina i mogę robić kursy z najlepszych
  • Odpowiedz