Wpis z mikrobloga

Nic tak nie bawi jak tekst p0lki:

kobiety robią na pełen etat jako kucharka, praczka i sprzątaczka


Gotowanie - wrzucić dwie garście pokrojonych warzyw do garka na 2h
Pranie - ustawić program, wlać płyn do prania, wlączyć start
Sprzątanie - Robot sprzatający, który zasuwa raz-dwa razy dziennie, raz w tygodniu manualnie przetrzeć meble ścierką.

Logiczne, że dla faceta każda z tych czynności mieści się w 10 minutach maksymalnie.

Dla kobiety każda z tych czynności to pełen etat (8h dziennie). xD

Przecież to nic innego jak wmawianie facetom, że jest kobiety są niepełnosprawne...

#logikarozowychpaskow #p0lka #rownouprawnienie #bekazpodludzi
  • 321
no właśnie ONA ZARABIA więc się nia nie opiekujesz tylko raczej ona Tobą


@Linnior88: Opiekuję się dziećmi i zajmuję domem, na tym polega odpowiedzialność za drugą osobę i kompromisy. Najmłodsza skończy rok to znowu wracam do roboty. Żona zapewnia utrzymanie, czy to opiekowanie się mną? Tego bym tak nie nazwał. Ja nie widzę w tym problemu żeby mieć przerwę w życiorysie zawodowym.
@lexico: z powyższego wynika, że ja nie wymieniłam nawet połowy tego, co muszę robić w domu, a ty nie robisz nawet połowy tego, co wymieniłam xD i ty się śmiesz plujesz że baby są śmieszne, bo ty masz w uj czasu nie mając prawie obowiązków i zdziwiony jesteś, że kobiety, które mają ogrom obowiązków nie spędzają nad nimi tyle czasu co ty nad garstką swoich xD weź się nie ośmieszaj.
@serniczek_z_rodzynkami jeśli baba ma mnie rozliczać za obowiązki domowe zamiast uczciwie je podzielić to już wolę zostać samemu i wszystko ogarniać sam, a jeszcze w przypadku gdy ha tfu nie chciałoby się babie pracować i miałaby siedzieć w domu to jednak oczekiwałbym, że w takim wypadku po robocie mam mieć posprzątane, ugotowane i uprane. jakiś podział obowiązków musi być, w drugą stronę to samo jakbym ja sobie miał siedzieć i neetować i
@serniczek_z_rodzynkami: Gotowanie - wrzucić dwie garście pokrojonych warzyw do garka na 2h

w 2 h to ci woda odparuje i spalisz garczek XD

imo, te czynności co wymieniłeś z osobna nie są jakieś problematyczne ale jak się to wszystko zbierze w grupę to robi się problem.

Gotowanie - tu wiadomo co innego sushi czy makaron z truskawkami co innego bigos z pieczenią ale generalnie jakby policzyć gotowanie+sprzątanie kuchni po gotowaniu plus
Gotowanie - wrzucić dwie garście pokrojonych warzyw do garka na 2h


@serniczek_z_rodzynkami: O ile z resztą się zgodzę, to ja z samą lasagne potrafię się pieprzyć z 5-6 godzin, jak mielę mięso, robię sos i makaron od podstaw.

Co to za frajda z gotowania 2 godziny, przecież to nawet rosołu porządnego się nie zrobi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ