Wpis z mikrobloga

Nic tak nie bawi jak tekst p0lki:

kobiety robią na pełen etat jako kucharka, praczka i sprzątaczka


Gotowanie - wrzucić dwie garście pokrojonych warzyw do garka na 2h
Pranie - ustawić program, wlać płyn do prania, wlączyć start
Sprzątanie - Robot sprzatający, który zasuwa raz-dwa razy dziennie, raz w tygodniu manualnie przetrzeć meble ścierką.

Logiczne, że dla faceta każda z tych czynności mieści się w 10 minutach maksymalnie.

Dla kobiety każda z tych czynności to pełen etat (8h dziennie). xD

Przecież to nic innego jak wmawianie facetom, że jest kobiety są niepełnosprawne...

#logikarozowychpaskow #p0lka #rownouprawnienie #bekazpodludzi
  • 309
@serniczek_z_rodzynkami bo utrzymanie porządku wymaga dobrych nawyków i odrobinę samozaparcia żeby trzymać względny porządek na bieżąco. Jak p0lka cały tydzień robi chlew w domu/mieszkaniu a w sobotę trzeba to wszystko sprzątać to faktycznie schodzi na to czasu. O praniu/zmywaniu nawet nie ma co się rozpisywać bo rozwiesić pranie czy rozpakować zmywarkę to raptem parę minut, a niektórzy biadolą jakby musieli siedzieć przed pralką godzinę i patrzeć jak się bęben kręci XD
@serniczek_z_rodzynkami: celnie jak na kogoś kto sobie obiadu nie potrafi zrobić, albo wyprać gaci za to wysrywa swoje objawienia w każdym polityczkowym wykopalisku i nie tylko xD i jeszcze wejdzie stalkować konto żeby sobie argumentów z dupy nałapać xDDD zdania też po polsku złożyć nie potrafisz

..., że jest kobiety są niepełnosprawne...
no gurwa, na siłę próbujesz udowodnić, że pranie współcześnie zajmuje tak strasznie dużo czasu, gdzie wcale tak nie jest.


@bardzospokojnyczlowiek: absolutnie nie. Na siłę udowadniam niedowiarkom że prania nie można skrócić do 10 minut bo jak je włączysz to jesteś uwiązany żeby w domu być wtedy gdy trzeba je wyjąć.

masz jakieś inne rozwiązanie?


@bardzospokojnyczlowiek: tak, stosuję je i bardzo sobie je chwalę - planuję obowiązki domowe tak by sprzątanie
Pranie - niby to prawda, że wystarczy wrzucić do pralki i to jest minuta do pięciu, a nie dziesięć tak naprawdę ale nikt nie bierze pod uwagę późniejszego rozwieszania czy prasowania oraz składania do półki czy szafy ładnie na wieszakach. Nie wliczacie też, że materiałów ekskluzywnych nie wypierzesz w pralce np chiński jedwab i trzeba się #!$%@?ć ręcznie. Poza tym nie widzę żeby ktoś wspominał o przegotowaniu prześcieradeł czy pierzyn czy ręczników.
(zależy na ile chcesz wyjść na moto)


@sidhellfire: no właśnie nie wiem o której wrócę. Dlatego wolę robić to wtedy kiedy mam czas. Kiedyś pojechałem na dwa dni w delegację. Rano mieliśmy spotkanie, po czterech godzinach czas wolny aż do 16 następnego dnia gdzie odbieraliśmy gotowe produkty. Za dwa dni poza domem firma miała nam zapłacić za 5 godzin pracy bo w tym czasie mogliśmy iść na spacer albo oglądać filmy?
ta i będę rano wstawał żeby pranie rozwiesić. Jak chcesz być niewolnikiem swojego domu to bądź, mnie nie będą więziły obowiązki domowe.


@aarahon: Trzeba było od razu napisać, że rodzice zajmują się tymi obowiązkami domowymi, to bym nie tracił czasu na ten twój bait. Złapałem zarzutkę. XD
Albo jak w w 10 minut przygotowujesz burgery wołowe.


@aarahon: odpalam grila elektrycznego, mieszam mieso i kroje dodatki, akurat gril jest nagrzany, mam czas na fajka i gotowe od włączenia grila do podania burgsa dzisiaj minelo dokładnie 18 minut, z czego minimum 5 to palenie fajka czekajac az sie mieso upiecze

Gdybym kupił uformowane mieso to na luzie zamykam sie w 5 minutach pracy
Gotowanie - wrzucić dwie garście pokrojonych warzyw do garka na 2h

Pranie - ustawić program, wlać płyn do prania, wlączyć start

Sprzątanie - Robot sprzatający, który zasuwa raz-dwa razy dziennie, raz w tygodniu manualnie przetrzeć meble ścierką.


Logiczne, że dla faceta każda z tych czynności mieści się w 10 minutach maksymalnie.


@serniczek_z_rodzynkami: wróć do tego posta kiedy już wyprowadzisz się od rodziców xD
@serniczek_z_rodzynkami: Takie regularne, dobre sprzątanie i ogarnianie domu zajmuje więcej czasu niż przysłowiowe 10 minut, więc też nie gadajcie głupot. Szczególnie jeżeli w domu jest więcej osób, a tylko jedna z nich wykonuje te czynności. Jak się mieszka samemu to łatwiej to idzie, niż w przypadku rodziny 2+2.

Ale gadanie jakby to były jakieś osobne i potężne etaty, to już #!$%@?. Jak oboje dorosłych pracuje, to od początku trzeba dzielić obowiązki,