Wpis z mikrobloga

#gospodarka #polska #gotowka #pieniadze #konfederacja #bekazlewactwa #biznes #restauracja #jedzenie #gastronomia #polityka #wolnosc #lewackalogika

Będąc na zakupach postanowiłem zjeść sobie coś na szybko przekąsić, padło na sushi w Silesii w Katowicach, szybko odpuściłem i poszedłem zjeść coś innego, pamiętajcie o tym, żeby unikać takich miejsc, nie możemy na to pozwolić, żeby stało się to standardem, nie ma na to przyzwolenia, omijajcie to dla dobra wszystkich, niech takie miejsca zdychają.
Pobierz artur-hemingway - #gospodarka #polska #gotowka #pieniadze #konfederacja #bekazlewactw...
źródło: unnamed
  • 76
@artur-hemingway jak Pan Petru powiedział, odejście od gotówki przyjdzie raczej naturalnie, Polacy uwielbiają płatności bezgotówkowe.
Jednak zakazywanie jej na szczeblu krajowym/europejskim śmierdzi. Kanada już pokazała czym to się może skończyć.
Zaraz zostanę szurem xD
@artur-hemingway: jawne łamanie prawa.

Art. 59ea ust. 1 ustawy o usługach płatniczych

„Akceptant nie może uzależniać zawarcia z konsumentem umowy o świadczenie usługi lub umowy sprzedaży towaru od dokonania zapłaty w formie bezgotówkowej ani odmówić przyjęcia zapłaty od konsumenta znakami pieniężnymi emitowanymi przez NBP”.
@tylkoponsfw:

Likwidacja gotówki dla przeciętnego obywatela jest bardzo dobra bo zlikwiduje korupcję i półświatek przestępczy.


Ale wiesz że korupcja w Polsce jest dość rzadka i pojawia się głównie na wyższych szczeblach? Tak samo półświatek przestępczy. To nie jest coś co jest u nas spotykane na co dzień więc pisanie że dzięki temu będzie lepiej jest próbą zakłamania rzeczywistości. Jak byś coś takiego napisał o Rosji albo Ukrainie gdzie korupcja jest faktycznie
Pobierz KosmicznyNalesnik - @tylkoponsfw: 
Likwidacja gotówki dla przeciętnego obywatela jest...
źródło: Screenshot 2023-07-01 at 21-55-23 Profil @tylkoponsfw
@artur-hemingway: tja, rzondy robiom wszysko, blik jest rządowy, mastercard jest rządowy, apple pay jest rzondowy i rzondowe jest google pay. To że były dofinansowania do terminali dla małych biznesów było po to żeby nie upadły w #!$%@?. Po prostu nikt nie lubi nosić gotówki którą możesz zgubić, może Ci ktoś #!$%@?ć itd XD
@Zielony34: w Polsce, w centrum Warszawy, w wielu sklepach u mnie w mieście jest coraz więcej samoobsługowych a kasy zwykłe są likwidowane, do tego dochodzą sklepy które wcale nie mają klasycznych kas.
@Njal Ja na szczęście żyje w normalniejsze części Polski i będę bronił swojej wolności wyrażonej w gotówce. #!$%@?ć takie lokale. Gotówka powinna być wpisana w konstytucję, a kto chce sobie zakładać kajdany jak niewolnik, to jego sprawa.
@Zielony34: ty właśnie chcesz założyć mi kajdany i zatrzymać na siłę rozwój transakcji przez swój szuryzm, żadnego wpisywania bilonu do konstytucji, co to jest za debilny pomysł...

@Pawel993: ciiii, nie psuj im fantazji ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Zielony34: Z ciekawości - dlaczego tak bardzo zależy Ci na płatności gotówką? Osobiście posługuję się tylko kartą/blikiem/apple pay i ani mi się śni wypłacać czegoś z bankomatu w jakimkolwiek celu.
@artur-hemingway, @pendzoncy_jez: Serio to aż taki problem, że restauracja przyjmuje wyłącznie płatności bezgotówkowe?
Tzn. - jeżeli jest to niezgodne z prawem (a jest) to rzecz jasna powinni ponieść konsekwencje łamania prawa - ale z perspektywy konsumenta, obywatela nie jest to żadnym problemem, o ile dysponuje możliwością takiej płatności, jak zapewne było w tym przypadku. Jeżeli byłeś głodny i chciałeś coś zjeść, to uwaga - będzie smakować tak samo niezależnie od
@artur-hemingway: jesteś naiwny myśląc ze gotówka przetrwa w takiej ilości jaka jest nawet obecnie. Kiedy ostatnio płaciłes gotówką? Jak może raz dwa tygodnie temu, wczesniej pewnie z miesiąc. Bezgotówkowe płatności to naturalna kolej rzeczy i nie zatrzymasz tego. Nikt tego nie zatrzyma.
@Janusz_Lubikwasa: Bez ruchanka, programowalny pieniądz jest zwyczajnie niebezpieczny dla obywateli, bo mogą stracić kontrolę nad swoimi wydatkami, bo komuś się uwidzi, że masz robić ze swoimi pieniędzmi to, co oni uznali za stosowne, a nie to co chcesz. Mogą np. nakładać limity na kupowanie pewnych produktów, już się mówi o podpinaniu limitów śladu węglowego do cyfrowych portfeli, to będzie niebezpieczne, bo wszyscy na tym ucierpimy, zrobimy z pieniędzmi tylko to na
ale zeby handlarz #!$%@? takie siupy....


@pendzoncy_jez: Dla handlarza to też mega problem. Pieniądze potrafią znikać, kasjer potrafi popełniać błędy, posiadanie gotówki zwiększa potencjalny napad itd.

programowalny pieniądz jest zwyczajnie niebezpieczny dla obywateli


@artur-hemingway: Aha