Wpis z mikrobloga

#gospodarka #polska #gotowka #pieniadze #konfederacja #bekazlewactwa #biznes #restauracja #jedzenie #gastronomia #polityka #wolnosc #lewackalogika

Będąc na zakupach postanowiłem zjeść sobie coś na szybko przekąsić, padło na sushi w Silesii w Katowicach, szybko odpuściłem i poszedłem zjeść coś innego, pamiętajcie o tym, żeby unikać takich miejsc, nie możemy na to pozwolić, żeby stało się to standardem, nie ma na to przyzwolenia, omijajcie to dla dobra wszystkich, niech takie miejsca zdychają.
artur-hemingway - #gospodarka #polska #gotowka #pieniadze #konfederacja #bekazlewactw...

źródło: unnamed

Pobierz
  • 76
@artur-hemingway:
"Zgodnie z art. 32 ustawy o Narodowym Banku Polskim (Dz. U. z 2020 roku poz. 2027) znaki pieniężne emitowane przez NBP w postaci monet i banknotów są prawnymi środkami płatniczymi w Polsce. Oznacza to, że konsument może zrealizować płatność w formie gotówkowej lub bezgotówkowej."
i
"5 listopada 2021 roku weszły w życie przepisy Ustawy z dnia 17 września 2021 roku o zmianie ustawy o usługach płatniczych. Celem ustawy jest uregulowanie
@__Yhmm__: dokładnie tak, na każdym banknocie jest napis "banknoty emitowane przez NBP są prawnym środkiem płatniczym w Polsce". Więc nawet jak korzystamy z kart to warto nosić kilka zł i w takim sklepie poprosić o wafelka za gotówkę - nie sprzeda - dzwonimy na policję. Ew. jak ktoś nie ma czasu to może tą tabliczkę połamać na kolanie

+ na dole jest napisane: "uwagi i sugestie pod nr. xxxxxx" - nie,
Ludzie nie decydują z rezygnowania gotówki bo sami tego chcieli, rządy robią wszystko, żeby utrudnić i zobrzydzić korzystanie z gotówki ustalając coraz to nowe limity, gdyby tego nie robiono, to ludzie od gotówki by nie odchodzili, nie odchodzą bo tego chcą, odchodzą, bo rząd robi wszystko, żeby to zrobili rzucając im kłody pod nogi.


@artur-hemingway: w jaki sposób rząd mi obrzydza gotówke jeśli płace w kasach samoobsługowych w markecie?
@Zerp: Tobie może nie, ale obrzydza ją innym co roku obniżając limity na płatności gotówkowe, co jest jasnym sygnałem, że za niedługo nie będzie się opłacało jej używać, nie przez to, że nie chcesz, po prostu rząd zrobi wszystko, żebyś przestał czy tego chcesz, czy nie, bo zrobią tak, że nie będzie to miało sensu.
@Zerp: Ogólnie mówie, brak gotówki będzie skutkował również podwyżkami podatków jakich nigdy nie było, z tego powodu, że dzisiaj rządy muszą się pilnować, nie mogą drastycznie zwiększać opodatkowania, ponieważ ludzie uciekną w szarą strefę i przejdą na gotówkę, gdy braknie gotówki to zniknie jakikolwiek hamulec podatkowy, ponieważ nie ucieknie się już nigdzie i trzeba będzie się pogodzić z 50% podatkiem oraz brakiem szansy na ucieczkę od tak drakońskich podatków. Gotówka jest
@fraciu: Nikt mi nie każe jeść robaków, nie wiemy czy nikt nie każe tego robić w przyszłości. Pamiętaj również to, że w przyszłości mięso dzięki działaniom Brukseli może stać się towarem tak drogim i luksusowym, że zwykłych ludzi nie będzie stac na ten rodzaj białka, oczywiście nikt tego nie zakaże, po prostu sprawi się, że nie będzie to dla nas dostępne, zakazu nie ma, po prostu nas nie stać, alternatywą mogą
@artur-hemingway: Likwidacja gotówki dla przeciętnego obywatela jest bardzo dobra bo zlikwiduje korupcję i półświatek przestępczy. Ale jak widać szury to nawet gdyby w obecnych czasach wynaleźli mydło albo antybiotyki to też by protestowali, że to jakiś spisek lewaków, billa gatesa i klausa schwaba.
@tylkoponsfw: I pozwoli na wprowadzenie programowalnego pieniądza, którym można sterować tak, żeby wpływać na gospodarkę, rządu nie będzie interesowało co z tym co masz, dostaniesz czas na wykorzystanie x pieniędzy do x czasu, bo jest recesja, więc masz wydawać a nie oszczędzać, a co z tego, że planowałeś oszczędzać? Trudno, nikogo nie interesuje jednostka.