Wpis z mikrobloga

@nn-borg: i wykres pokazujacy zgony z powodu niewydolnosci serca. na wykresie naniesione sa tez wszystkie dawki szczepionki na covid oraz zgony z powodu samego covidu (przerywana czarna linia) widac zabory czy nie? ;)
n.....g - @nn-borg: i wykres pokazujacy zgony z powodu niewydolnosci serca. na wykres...

źródło: Serce

Pobierz
  • Odpowiedz
@nn-borg: Tyle że grupa 20+ najmniej chętnie brała szczepionki spośród wszystkich grup wiekowych, więc tralala, nie udało się.
Plus w UK 4 dawka była tylko dla osób 50+, więc nie udało się po raz drugi.
  • Odpowiedz
@Orlenc: Wrzuć więcej linków, może jak wrzucisz nie 5 (a w zasadzie 4, myślałeś, że nie zauważę, że jeden wrzuciłeś 2 razy), a 50, to może się uda? Dzięki, ale z cherrypickingiem nie dyskutuję, ostatnie 2 lata świetnie pamiętam.
Ale skoro lecimy:

w którym wspaniale wyszczepili się młodsi jak i starsi.

Ehe.
https://ichef.bbci.co.uk/news/640/cpsprodpb/F611/production/_119539926_optimised-uk_vax_by_age-nc.png
OP-owi wyraźnie chodziło o wzrost <25 lat jako ten największy ze wszystkich grup.

TYLKO osób zaszczepionych

Wrzuć cytat
AnonLek - @Orlenc: Wrzuć więcej linków, może jak wrzucisz nie 5 (a w zasadzie 4, myśl...

źródło: comment_1644317962a4NVQP26o1iZon6YenjHGP

Pobierz
  • Odpowiedz
@AnonLek: poszczególne parlamenty w USA, między innymi Pensylwania, oraz kraje jak Anglia, Canada, już przyznały w parlamencie, że wszystko było naciągane, bezpodstawne, że lekarze, którzy mówili prawde, zostali wyciszani z opini publicznej, o łapówkach od producentów szczepionek, o zakłamywaniu statystyk, ale ty oczywiście wiesz lepiej, niż lekarze, którzy znowu mogą mówić prawde o układzie odpornościowym.

I dlaczego piszesz cyrlicą, języki ci się pomyliły? Czy masz sprany mózg słuchaniem popisowskiej propagandy?

Syndrom
  • Odpowiedz
@Orlenc: wyobraź sobie że jest ogromna grupa w populacji która umrze szybko. Nie ma nic do stracenia. Może kraść niszczyć mordować. Kary nigdy nie dostanie. Zamieszki mogą być bardzo niebezpieczne.
  • Odpowiedz
@AnonLek: Jesli chodzi o nadmiarowe zgony to chyba trzeba zaczac odrozniac 2 "epoki" przed i po Omikronie. Przed: umieraly niezaszczepione osoby w grupie ryzyka oraz osoby, ktorym zamknieto dzwi do sluzby zdrowia (teleporady i inne wynalazki). Okres po Omikronie: czyli nadmiarowa smiertelnosc z "niewyjasnionego" powodu.. w UK oficjalna przyczyna jest dlugi czas oczekiwania na karetke.. w wyniku czego na serce lub udar zmarlo tam 100 tysiecy osob... #!$%@? 100 000 ludzi
  • Odpowiedz
@awres: o kurde.. o tym nie pomyslalem.. faktycznie efekt socjologiczny i psychologiczny moze byc rozny. Pewnie dlatego media nie naglasniaja tej sprawy w imie utrzymania ladu spolecznego czy cos. Ciekawy motyw do przemyslenia :)
  • Odpowiedz
@nn-borg:

zmarlo tam 100 tysiecy osob

Bez kozery pińcet.
Co do nadmiarowych zgonów w Kanadzie, to ourworldindata pokazuje zupełnie co innego, dla UK podobnie (latem 2022 była co prawda łagodniejsza, ale też fala omikronu BA5, po niej w styczniu 2023 ostry spadek do wartości ujemnych).
Więc nie udało się po raz trzeci.
A zgony to może też być jak najbardziej long covid, nie każdy wygrał los na loterii genetycznej.
Też tyle
AnonLek - @nn-borg: 
 zmarlo tam 100 tysiecy osob
Bez kozery pińcet.
Co do nadmiarowy...

źródło: Kan zg

Pobierz
  • Odpowiedz
@nn-borg: Tam wyraźnie pisze "od początku pandemii". A jak jest naprawdę, to jasno pokazuje ourworldindata.

czytales go wogole?

A ty? No, ciekawe, co znaczy to zdanie pod jego koniec?

Altogether, we conclude that vaccination uptake may have temporarily reduced mortality in 2021.

Albo to?

the mortality may have increased in a high-vaccinated country, not because vaccination is detrimental to health, but because relatively few people died there in the previous two
  • Odpowiedz
@AnonLek: Jakbys nie wiedzial to w kazdym badaniu jest taki "Disclamer" ze szczepionki sa super i w ogole.. To chyba po to, zeby wrazie czego mozna bylo to zacytowac tak jak Ty zrobiles. Tymczasem badanie dotyczy matematycznej korelacji pomiedzy stopniem wyszczepienia kraju a wzrostem smiertelnosci... co zupelnie nie wyklucza tego, ze szczepionki uratowaly zycie wielu ciezko zchorowanym 80 latkom. Ale teraz efekty uboczne zabijaja mlodych ludzi. Ale rozumiem. mechanizm wyparcia na
  • Odpowiedz