Wpis z mikrobloga

ChatGPT bije na głowę Googlowego Barda pod kątem zaangażowania użytkowników

Ciekawa grafika pokazująca statystyki korzystania z ChatGPT w porównaniu do Googlowego Barda z narzędzia SimilarWeb. Widać wyraźnie że ChatGPT dominuje.
Wydaje mi się, że jest to spowodowane następującymi czynnikami:
1. ChatGPT jest dostępny dla wszystkich krajów i języków, Bard tylko dla wybranych. Bard dalej nie obsługuje np. języka polskiego.
2. ChatGPT był pierwszy na rynku, przez co zyskał ogromny rozgłos, ponieważ było to coś przełomowego. Googlowy Bard jest naśladowcą a nie pionierem.
3. ChatGPT ma pluginy i wersję GPT4, która według mnie jest lepsza niż Bard.
4. Więcej contentu w Internecie tworzy się pisząc o ChatGPT niż o Bardzie, choć tak naprawdę i jedno i drugie to to samo - LLM.
5. Ludzie przyzwyczaili się do używania ChatGPT, niektórzy korzystają codziennie = więcej wizyt. Bard może być traktowany jako nowe narzędzie do sprawdzenia i jeśli nie jest znacząco lepszy od ChatGPT to większość osób wybierze ChatGPT jako bardziej znana opcja.

Choć to może się zmienić jak opublikują go na cały świat i dadzą wsparcie we wszystkich językach. Zobaczymy!

#openai #chatgpt #sztucznainteligencja #ai #midjourney #stablediffusion #sztucznainteligencja

Jeśli interesują Cię wpisy z zakresu sztucznej inteligencji, obserwuj autorski tag #inteligentnik
Inteligentnik - ChatGPT bije na głowę Googlowego Barda pod kątem zaangażowania użytko...

źródło: chatgpt vs bard

Pobierz
  • 9
@paczelok tak, 25 wiadomości na 3 godziny to mega mało. Niestety. Nie mniej jednak na chwilę obecną nie widzę lepszego modelu niż GPT4. Jakość GPT3.5 w porównaniu do 4 pozostawia wiele do życzenia. Czekam aż inne firmy wypuszczą nowe modele - FB, Amazon, Nvidia ()
ChatGPT ma pluginy i wersję GPT4, która według mnie jest lepsza niż Bard.


@Inteligentnik: GPT4 jest moim zdaniem nie tyle lepszy od Barda, co jest na zupełnie innym poziomie. Bard może walczyć z ChatGPT 3.5 ale i tu moim zdaniem przegrywa.

Niemniej bardzo ciekawa statystyka. Dzieki za podzielenie się nią.
@baidu zgadzam się z Tobą. Bardowi bliżej do ChataGPT. A zadając czasem pytania GPT4 mam takie "wow, on jest mądrzejszy niż przeciętny człowiek ( ͡º ͜ʖ͡º)"

W playground niestety nie ma domyślnie GPT4, ponieważ dostęp do API maja tylko osoby, które wypełnia formularz i zostaną zaakceptowani. Trochę tego nie rozumiem, ale mocno ograniczają dostępność tego modelu. ¯_(ツ)_/¯
W playground niestety nie ma domyślnie GPT4, ponieważ dostęp do API maja tylko osoby, które wypełnia formularz i zostaną zaakceptowani. Trochę tego nie rozumiem, ale mocno ograniczają dostępność tego modelu. ¯(ツ)


@Inteligentnik: A tego nie wiedzialem. Myslalem ze juz kazdy ma dostep do GPT4 w playground i ze zostalo to wszystkim udostepnione razem z 'plugins' w chat UI.