Wpis z mikrobloga

Czy to nie jest poj*bane że w Chinach eksplozja w restauracji zabiła 31 ludzi, w Hondurasie zamieszki w więzieniu zabiły 46 ludzi i świat śpi, ale jedna p0lka zginęła w Grecji albo jeden pijak złodziej został zapity na śmierć albo dzieciak został zabity przez ojczyma i już jest wielkie oburzenie?

Tu widać tą różnicę że pomimo tego jak p0lska nie jest najłatwiejszym krajem do życia i ma swoje wady to jednak żyje w pierwszym świecie i tu liczy się też jednostka i śmierć (prawie) każdego ma znaczenie. Każda tragedia to tragedia i zdarza się rzadziej bo wywołuje poruszenie w społeczeństwie.

Zawsze jakieś plusy w tej smutnej egzystencji
#przegryw
  • 2
@JohnWayneGacy: 600 imigrantów utoneło ostatnio na morzu śródziemnym i nikt się zabardzo nie przejął ( nie to że sie ciesze z ich smierci). Z drugiej strony wielki płacz bo paru bogoli utoneło w łodzi podwodnej praktycznie na własne zyczenie ignorując jakość wykonania. Ludzie nigdy nie będą równi zawsze bedzie lepszy gorszy i wbrew pozorom kiedy to zrozumiałem moje życie zrobiło sie chociaż odrobinę łatwiejsze.