Wpis z mikrobloga

Dzisiaj doświadczyłem zbawiennego wpływu Ukraińców na Polski rynek pracy.
Przypominam, że jeszcze niedawno, każdy kto śmiał śmieć powiedzieć, że ukry będą dla Polaków konkurencją, był onucą, agentem Putina albo w najlepszym wypadku zaledwie nieudacznikiem, który nie zarabia 15k jako programista i ukrainiec w ogóle może być dla niego jakąś konkurencją.
Dzisiaj Saszki i Wanie w firmie podebrały mi klienta ,,bo oni mają kogoś taniej i oni wsadzą swojego''. Wszystko już miałem ogarnięte, obgadane i #!$%@? na ostatniej prostej. Tym sposobem mój człowiek Polak nie dostanie kontraktu i nie zarobi a ja nie dostanę prowizji. Wcześniej te same saszki wygryzły polskiego wykonawcę z budowy a teraz wydymali kolejnego podwykonawcę i przy okazji sprzątnęli moją dolę.
Polecam każdemu przerobić ten temat, może trochę tego gówna z oczu spadnie jak bezpośrednio doświadczycie, że na własnym podwórku tracicie robotę i hajs.
#pracabaza #rynekpracy #polska #ukraina #ukraincy #praca
  • 34
a jakby Ci Polak zakosił zareagowałbyś tak samo? A jakby to był Włoch? Niemiec?


@uytx: A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!

A gdyby a jakby... Przestań #!$%@?ć. Na połowę mojej branży weszli już ukraicy i wykosili wielu polskich podwykonawców. Różnica jest taka, że u
@Stopy_Mariusza: Przecież to się nazywa wolny rynek, kapitalizm. Twój kolega mógł zaproponować bardziej konkurencyjne ceny. Konkurencja jest dźwignią rozwoju i dobrze że coś zaczyna się kręcić. Żeby się jeszcze socjał skończył to ludzie nauczą się pracować w tym #!$%@?łku
co za bzdury. 25 lat siedzę w budowlance i jeszcze mi żaden Ukrainiec roboty nie podpitolił. Jak jakiś wygryzł twojego ziomala to musi być niezłym nieudacznikiem i nawet nie wiem po co odpisuję na ten troling XD

Odpowiedz


@Smarek37: tak tak
Stopy Janusza, ty w tym biznesie jaką rolę pełniłeś? Odcinacz prowizji? Koelnia do ręki i naucz się typie roboty.


@awdochin: Pełnię rolę człowieka, który jeździ CLSem i obcina prowizje, w których wysokość i tak byś nie uwierzył.
@Stopy_Mariusza: Ukraińcy solidnie robią a nie tylko chleją jak polscy partacze. Dobrze się stało. Jakiś czas temu szukałem ekipy remontowej, warunek był prosty - tydzień i faktura vat. Polaki przyłaziły, oglądały, kręciły nosem, że w tydzień nie ma szans, stawki absurdalne wywalone w kosmos. Przyszła ekipa ukraińców - wzięli bez wybrzydzania, zrobili pięknie w tydzień, super współpraca, komunikacja na whatsapp, kupowali materiały i dostarczali mi fv, za całość na koniec wystawili
@Stopy_Mariusza Na magazynach i produkcjach to dopiero się dzieje. Nam na agencjach powiedziano, że mamy szukać tylko Ukraińców Białorusinów etc bo oni wydajnej pracują i biorą nadgodziny przez to firma nie musi zatrudniać więcej ludzi by wypełnić luki. Ogólnie każdy koordynator na tych agencjach to Ukrainiec, chyba już wszystkich Polaków z niskiego szczebla się pozbyli. Place też stoją w miejscu od dwóch lat bo nie opłaca się podwyższać bo tylu chętnych.
Powoli
dobra łepku, twierdzisz, że znasz się na budowlance, więc proponuję ci mały teścik taki bez szukania w google. Zadam ci pytanie, a ty mi to w 30 sekund wyjaśnisz. Co ty na to?


@Smarek37: wręcz ciekawość mnie zżera co to za pytanie mi zadasz fachowcu xD

@Smarek37: typie, ja takim jak ty daje chleb i jeszcze staram się dbać w pierwszej kolejności o to, żeby was ukry nie wyruchały z interesu. A ty mii jakieś zadania chcesz tu dawać? xD
Jak sobie poczytam takich ,,p0laczków'' na tym wykopie to serio tracę sentyment narodowy i w sumie #!$%@? wam na łeb. Sami później będziecie płakać ale to jak zwykle czasu musi minąć trochę, żebyście skumali własny debilizm.