Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zastanawiam się jak inni ludzie myślą.



I zastanawia mnie jak zwykli ludzie patrzą na ten temat. Jak oni akceptują życie w tak nudnym społeczeństwie, gdzie nikt nie wykazuje wyższego poziomu myślenia. Czy też mają aktywności, które ich wybudzają z "letargu"? Pamiętam, że swoje intelektualne szczyty (pierwszy raz aż zrobiło mi się zimno i poczułem coś ala stres po ogarnięciu jak złożone wnioskowanie przeszło mi przez głowę w ułamek sekundy) przeżyłem podczas czytania książki i myślenia nad wszelakimi tematami. Czy zwykli ludzie też coś takiego mają?

#psychologia #socjologia #filozofia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 27
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Wyjąłeś mi to z ust mirasku by mam tak samo jak ty stary. Tylko myślę że jeszcze bardziej. Do tej pory nie spotkałem osoby takiej jak ja i wątpię czy spotkam. U mnie dochodzi jeszcze to że jestem młodszy (wolno się starzeje), przystojny, pochodzę z zamożnego rodu i mógłbym wszystko odpuścić, bo słynne minimalne wikopowe 15k to kilka godziny. Ale nie potrafię odpuścić. Mogliby zrobić film o kimś
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Przyjmijmy na potrzeby mojej wypowiedzi, że faktycznie #!$%@? się inteligencją o wiele większą niż przeciętna osoba. Do czego w takim razie wykorzystałeś swoją wysoką inteligencją w życiu - bo z tego co napisałeś domyślam się, że masz 25 czy nawet 30 lat.

Czy osiągnąłeś jakiś sukces na polu naukowym czy biznesowym? Albo chociaż posiadasz rozległą wiedzę na tematy wszelakie, książkową a może lepiej praktyczną?

Czy po prostu posiadałeś wysoki potencjał
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @svaraiz: @MajsterOfWihajster nie powinniście się bać tego, że ktoś ma szersze horyzonty niż wy. To normalne, że są ludzie z myśleniem lepszym i z myśleniem gorszym. Tak jak jeden jest lepszym piłkarzem, a inny gorszym pływakiem.

@temokkor: No raczej, dlatego czytam książki i angażuje się w ciekawe rzeczy, które pobudzają myślenie. Ale to nie muszą być rzeczy które "lubie", po prostu myślenie i analiza pobudza
  • Odpowiedz
A do zakładania firm się nie nadaję


@mirko_anonim: wcale nie dlatego, ze jestes po prostu uposledzony na tyle, ze nie potrafisz zrozumiec sensu zdania?
Tak jak wspominalem, mozesz miec IQ 180, ale nie rozumiesz teorii komunikacji. Co zreszta jest czestsze u osob "sucho" inteligentnych.

Czy zwykli ludzie też coś takiego mają?


@mirko_anonim: gonitwe mysli, niekontrolowane wyrzuty dopaminy? Nie, bez narkotykow raczej nie.

używki są dla podludzi. Normalni ludzie nie potrzebują
  • Odpowiedz
@mirko_anonim OPie to co piszesz pasuje mi trochę do zespołu aspergera. Możesz o nim poczytać, a najlepiej zapisać się na diagnozę w tym kierunku. Może to bardzo pozytywnie wpłynąć na twoje życie.

http://www.rdos.net/pl/ ten test nie jest diagnostyczny, jedynie poglądowy, możesz go zrobić i tu wkleić screena z wynikiem. Daj znać co o tym myślisz
  • Odpowiedz
No właśnie tu mamy klasyczny błąd myślenia. Wy biedni umysłowo myślicie, że trzeba z wszystkiego czerpać uwagę i poklask innych i to jest wasz cel w życiu.


@mirko_anonim: Dokładnie to samo gada pijaczek pod sklepem monopolowym, który o medycynie, polityce i ekonomii wie wszystko - szkoda tylko, że jedyne co osiągnął to stos pustych puszek po Harnasiu i dość wysokie alimenty.

Napisz nam zatem proszę jakie to skomplikowane i głębokie tematy
  • Odpowiedz
zastanawiałem się nad karierą naukową i studiowaniem do min doktoratu jakiejś fizyki/matematyki.


@mirko_anonim: hehe a nie zastanawiałeś się może nad objęciem teki ministerialnej, albo żeby pomóc Muskowi dotrzeć na Marsa jakoś szybciej niż za 20 lat?
  • Odpowiedz