Wpis z mikrobloga

@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: Wyjaśnisz nam dlaczego tak sądzisz?

Stowarzyszenie Nigdy Więcej zwróciło uwagę na niedopuszczalność wspierania przez osoby pełniące ważne społecznie funkcje poglądów wymierzonych przeciw konkretnym grupom społecznym. Wsparcie takie nie musi oznaczać ich głośnego wypowiadania. Czasem wystarczy sama obecność na wydarzeniu organizowanym przez osobę głoszącą takie poglądy, by przyczynić się do zwiększenia jej społecznego uznania. Tak było w tym wypadku – obecność sędziego uwiarygadniała osobę, której słowa powinny wykluczyć ją z życia
Stowarzyszenie Nigdy Więcej zareagowało właściwie


@Watchdog_Polska: Właściwie? Skąd ten pomysł. Powinni najpierw skontaktować się z Marciniakiem. Twierdzili, że ten publiczny apel po angielsku jest skierowany personalnie do niego co jest bzdurą, chcieli publicznego linczu. Generalnie działają w ten sposób i to nie jest pierwsza kontrowersja związana z tym ngo.
@djtartini1: Ale to pytanie jest do nas? Chyba powinieneś skierować je do Nigdy Więcej, bo my nie znamy na nie odpowiedzi. Sam prezes Nigdy Więcej mówił w wywiadzie: https://sport.fakt.pl/pilka-nozna/prezes-nigdy-wiecej-o-burzy-wokol-marciniaka-o-to-nam-chodzilo/48vn5xx

Po tym jak dowiedzieliśmy się o imprezie "Everest" Sławomira Mentzena, która odbyła się z udziałem Szymona Marciniaka, stowarzyszenie "Nigdy Więcej" opublikowało nasze stanowisko. Wyraziliśmy zaniepokojenie taką sytuacją i zaapelowaliśmy do pana Marciniaka, żeby wyjaśnił tę sprawę i publicznie odciął się od haseł
Stowarzyszenie Nigdy Więcej zareagowało właściwie


@Watchdog_Polska: powiem tak. Karanie ludzi za to że spotykają się z legalnie powołanymi organizacjami jest skrajną głupotą i prowadzi do cenzury życia społecznego. Miejcie poglądy jakie chcecie, ale na Boga, nie wywalajcie z roboty ludzi za to że spotkali się z jakimś politykiem #!$%@?. To jest świat w jakim chcecie żyć?
@Watchdog_Polska: Nie lubie konfy, dla mnie to wynaturzenie, ale są legalnie działającą w PL partią. Do tego wydarzenie nie było w teorii partyjne, a biznesowe. No i tak jak mówili przedmówcy, mogli spróbować pogadać najpierw z samym zainteresowanym (pewnie by się sam pokajał), a później cisnąć donosik. Robicie na prawdę kawał dobrej roboty, a mieszanie się przez was w taki czysto ideologiczne spory jest dla mnie nie za dobrym pomysłem. Myślę
Tak było w tym wypadku – obecność sędziego uwiarygadniała osobę, której słowa powinny wykluczyć ją z życia publicznego.


@Watchdog_Polska: Kopiuj wklej, kopiuj wklej.

Tak nie było w tym przypadku. To są tylko wasze urojenia i piszę to jako zagorzały przeciwnik Mentzena. Robicie dużo dobrego, ale nie rozumiem po cholerę postanowiliście zaangażować się w sprawę Marciniaka. Mam nadzieję, że długo wam się to będzie jeszcze czkawką odbijać.
@Watchdog_Polska: I jeszcze jedno pytanie na koniec.

Gdzie było Nigdy Więcej i Watchdog Polska gdy Marciniak, sędziując finał MŚ, legitymizował łamanie praw człowieka w Katarze, i to to prawdziwe łamanie praw człowieka, a nie to do którego ma dojść, jak Mentzen dojdzie do władzy.
Reagowaliście wtedy, czy nie? Może reagowaliście, a ja nic o tym nie słyszałem, to chętnie się dowiem.
@SpasticInk: Wręcz przeciwnie. Napisaliśmy to w naszym liście:

W konsekwencji organizacja otrzymała liczne wiadomości z groźbami i obelgami ze strony skrajnej prawicy. Również ze strony niektórych polityków i mediów pojawiły się niesprawiedliwe oskarżenia pod adresem Stowarzyszenia Nigdy Więcej, podważające podstawową kwestię: prawo do wyrażenia publicznej krytyki dotyczącej udziału sędziego Szymona Marciniaka w wydarzeniu organizowanym przez Sławomira Mentzena.
W konsekwencji organizacja otrzymała liczne wiadomości z groźbami i obelgami ze strony skrajnej prawicy.


no tak, typowe dla mainstreamowej narracji, każdy kto się z nami nie zgadza to "skrajna prawica", brakuje jeszcze jakiejś wzmianki o prawicowych ekstremistach, terrorystach, antyszczepach, płaskoziemcach i ruskich onucach i by było mainstreamowe BINGO

Również ze strony niektórych polityków i mediów pojawiły się niesprawiedliwe oskarżenia pod adresem Stowarzyszenia Nigdy Więcej,


ta gówno-szkalująca ludzi organizacja powinna zostać zamknięta

prawo