Wpis z mikrobloga

@Przyjaciel69: Nie masz limitu jeśli połączysz te 2 programy bk2% i bez wkładu.
Nie, to zależy od banku, możliwe że są banki które zgadzają się na 15, 10%.
Chodzi mi o to, że wydaje mi się, że nie możesz połacczyć 10% wkładu własnego plus żeby kolejne 10% zagwarantowało ci BGK z tego co mi się wydaje, ale pewna nie jestem.
@Przyjaciel69: Wkład własny wymagany jest przez bank a nie przez bk2%. Jeden bank będzie chciał 10% minimum a inny 20%. Może się okazać, że akurat wszystkie banki, które biorą udział będą chciały 20% wkładu własnego. Wkład własny zależy od kosztu inwestycji. Jak kupisz mieszkanie za 700k to musisz włożyć 200k wkładu. Ja nie bardzo rozumiem gdzie tu masz problem. Możesz wykończyć mieszkanie w marmurach za 500k ale jaki to ma związek
  • 0
@GOHAN po co wykładać 20% skoro mogę wyłożyć 10% a niewykorzystane 10% można trzymać na lokacie wyżej oprocentowanej niż kredyt, chodziło o to czy przy 10% wkładzie będzie limit ceny za m² który jest przy gwarantowanym wkładzie własnym
@Przyjaciel69: Żeby skorzystać z obu programów musisz spełniać warunki z obu programów jednocześnie. W gwarancji masz limit ceny za metr. Tylko żeby skorzystać z obu programów na raz przy jednoczesnym maksymalizowaniu powierzchni mieszkania będziesz musiał kupić to mieszkanie w Radomiu albo - o zgrozo - w Sosnowcu.
@GOHAN: No właśnie to by się wydawało logiczne ale podobno tak nie jest. @marcpol coś przebąkiwało o tym że w przypadku skorzystania z bezpiecznych kredyt 2% i mieszkanie bez wkładu jednocześnie nie obowiązują wtedy limity A gość sprzedaje zazwyczaj dobre info
@Przyjaciel69: Żeby skorzystać z obu programów musisz spełniać warunki z obu programów jednocześnie. W gwarancji masz limit ceny za metr. Tylko żeby skorzystać z obu programów na raz przy jednoczesnym maksymalizowaniu powierzchni mieszkania będziesz musiał kupić to mieszkanie w Radomiu albo - o zgrozo - w Sosnowcu.

@GOHAN: No właśnie to by się wydawało logiczne ale podobno tak nie jest. @marcpol coś przebąkiwało o tym że w przypadku skorzystania z
  • 0
@marcpol czyli jak rozumiem mogę wziąć BK 2% z wkładem 10% i drugie 10% będzie objęte gwarancją i nie będzie limitu m² ? Nieruchomość 550k wkład 10% czyli kredyt 495k i pozostałe 10% wkładu będzie objętą gwarancją? Dobrze to rozumuje?
@marcpol czyli jak rozumiem mogę wziąć BK 2% z wkładem 10% i drugie 10% będzie objęte gwarancją i nie będzie limitu m² ?


@Przyjaciel69: Jeśli masz 10% wkładu to nie ma potrzeby korzystania z gwarancji. Banki biorące udział w programie akceptują taki wkład.

Tak, jak napisałem wyżej w przypadku Bezpiecznego Kredytu 2% z gwarancją (czyli na przykład gdy nie mamy wkładu własnego) nie ma limitu ceny m2.
@marcpol czyli zakładając opcje bez wkładu to maksymalna cena nieruchomości to 500k dla singla?


@Przyjaciel69: Dokładnie tak. Gwarancja wkładu własnego to nie są dodatkowe, darmowe środki. Nie zwiększa to kwoty kredytu.