Wpis z mikrobloga

To nie jest żadna zarzutka - po prostu zwariowałem już. W pracy też każdy mówi inaczej.
Kto ma pierwszeństwo w sytuacja gdyby czerwone auto chciało zjechać z ronda, a białe jechać dalej po rondzie i dlaczego?

#motoryzacja #przepisydrogowe #samochody
Pobierz SpiderFYM - To nie jest żadna zarzutka - po prostu zwariowałem już. W pracy też każdy...
źródło: article_content_horizontal-16043451290544ca

Kto ma pierwszeństwo?

  • Białe auto 91.6% (9321)
  • Czerwone auto 8.4% (856)

Oddanych głosów: 10177

  • 207
przy odpowiednio dużym ruchu NIE DA SIĘ zjechać na prawy pas (chyba że robiąc dodatkowe kółko wokół ronda), bo jest zajęty przez sznur pojazdów


@Ligniperdus: da się zawsze. Skoro ja to mogę ZAWSZE zrobić to znaczy, że każdy inny również. Jak trzeba to zrób kolejne kółko, to jakiś problem jest? Chociaż osobiście jeszcze nigdy nie miałem takiej potrzeby.

ps. i nie - nie blokuję innych, zjeżdżam równocześnie z tymi na prawym
@vinmcqueen:
1. Jaki sens ma ten kawałek pasa?
2. Tutaj nawet oznaczenia poziome średnio pomagają. Jedziesz sobie z punktu 2 i wybierasz drogę oznaczoną na niebiesko lub na zielono - która z nich jest prosto, a która w lewo? Odpowiedź: ta prosto jest prosto, i ta w lewo też jest prosto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale o tym, że ta zielona droga w lewo to jednak jest
Pobierz Noniusz - @vinmcqueen:
1. Jaki sens ma ten kawałek pasa?
2. Tutaj nawet oznaczenia po...
źródło: 2023-06-06_14-22
da się zawsze. Skoro ja to mogę ZAWSZE zrobić to znaczy, że każdy inny również. Jak trzeba to zrób kolejne kółko, to jakiś problem jest? Chociaż osobiście jeszcze nigdy nie miałem takiej potrzeby.


@Krupier: nie da się zawsze - widocznie po innych rondach jeździmy, dodatkowe kółko mówisz? a to wtedy nie zwiększę korków?
co ty w ogóle masz koleś we łbie? jedzie sznur prawym - ja jadę równolegle do nich, zjeżdżamy
O, nawet była już na ten temat dyskusja na mirko, jest też stanowisko ZDMu


@ludi_anderson: nie może być inaczej niż pierwszeństwo zielonego skoro kierunku ruchu nie są określone ani dla jednego, ani dla drugiego. Gdyby zielony miał nakaz zjazdu tym zjazdem, ale mimo tego by pojechał prosto to już inna sytuacja.

Ogółem ten wątek wraca regularnie na mirko. Kiedyś w jednej z takich gównoburz jeden ziomek wszystko fajnie tłumaczył, ale nie
@ludi_anderson:

Zielony ma pierwszeństwo. Oba samochody zmieniają swój pas ruchu, w myśl przepisów pierwszeństwo tej sytuacji ma ten z prawej strony. Definiuje to jednoznacznie art. 22 ust. 4 Prawo u ruchu drogowym.

Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, z wyjątkiem ust. 4a i 4b, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas ruchu z prawej strony.
co gorsza Ty też nie jesteś trollem, a jedynie zagrożeniem w ruchu drogowym.


@Endorfinek:

Jak się kiedyś spotkamy na rondzie, to się przekonasz, jak wygląda rzeczywistość.

@ludi_anderson: pojazd zielony musi ustąpić pierwszeństwa pojazdowi czarnemu (2 ustępuje 1).


Oczywiście jest dokładnie na odwrót, bo pierwszeństwo ma zielony.
nie da się zawsze - widocznie po innych rondach jeździmy, dodatkowe kółko mówisz? a to wtedy nie zwiększę korków?


@Ligniperdus: da się zawsze. Mieszkam w mieście rond wszelkiej maści, zawsze zjeżdżam z zewnętrznego pasa zajmując go odpowiednio wcześniej. Nawet na rondach o średnicy ~60 m.

co ty w ogóle masz koleś we łbie? jedzie sznur prawym - ja jadę równolegle do nich, zjeżdżamy równolegle dwoma zjazdami - nie ma żadnego blokowania,
@przemu321: dupy nie prawej strony, wy normalnie nie rozumiecie ronda. to że jest okrągłe to nic nie zmienia rownie dobrze mogłaby to byc dwupasmowa prosta z czterema zjazdami w prawo po kolei. Zmieniasz pasz to ustępujesz temu na drugim pasie i tyle. Ten z zewnętrznego tez musi ustąpić pierwszeństwa temu na wewnętrznym jak chce zmienić pas ale według twojej logiki to ten na zewnętrznym miałby pierwszeństwo bo jest z prawej xdxd.
Po prostu jeździj zgodnie z przepisami.


@Krupier: ależ jeżdzę, ustępuję pierwszeństwa tym na prawym pasie i przed zjazdem z ronda zmieniam pas na prawy (co prawda na sekundę-dwie ale powinno wystarczyć żeby zamknąć dyskusję z niezrozumami)
ależ jeżdzę


@Ligniperdus: nie jeździsz bo zmiana kierunku jazdy w prawo jest niedozwolona z lewej krawędzi jezdni bez względu na to czy kogoś puszczasz, czy nie.

i przed zjazdem z ronda zmieniam pas na prawy


@Ligniperdus: no przecież przed chwilą pisałeś, że zjeżdżasz równolegle z tymi na prawym pasie. Zdecyduj się.
Zielony ma pierwszeństwo. Oba samochody zmieniają swój pas ruchu, w myśl przepisów pierwszeństwo tej sytuacji ma ten z prawej strony. Definiuje to jednoznacznie art. 22 ust. 4 Prawo u ruchu drogowym.


Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, z wyjątkiem ust. 4a i 4b, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas ruchu z prawej strony


@kasztan00: generalnie ok, ale nie
no przecież przed chwilą pisałeś, że zjeżdżasz równolegle z tymi na prawym pasie. Zdecyduj się.


@Krupier: pisałem też że najczęściej robię to na "zakładkę", może czytaj całość a nie tylko to co jest ci wygodne?

a może potrzebujesz rysunku jakiegoś jeżeli słowo pisane jest tak problematyczne?
@Ligniperdus

>no przecież przed chwilą pisałeś, że zjeżdżasz równolegle z tymi na prawym pasie. Zdecyduj się.


@Krupier: pisałem też że najczęściej robię to na "zakładkę", może czytaj całość a nie tylko to co jest ci wygodne?


a może potrzebujesz rysunku jakiegoś jeżeli słowo pisane jest tak problematyczne?


Tymczasem ty chwilę temu:

jedzie sznur prawym - ja jadę równolegle do nich, zjeżdżamy równolegle dwoma zjazdami - nie ma żadnego blokowania, 2 pasy