Wpis z mikrobloga

To nie jest żadna zarzutka - po prostu zwariowałem już. W pracy też każdy mówi inaczej.
Kto ma pierwszeństwo w sytuacja gdyby czerwone auto chciało zjechać z ronda, a białe jechać dalej po rondzie i dlaczego?

#motoryzacja #przepisydrogowe #samochody
SpiderFYM - To nie jest żadna zarzutka - po prostu zwariowałem już. W pracy też każdy...

źródło: article_content_horizontal-16043451290544ca

Pobierz

Kto ma pierwszeństwo?

  • Białe auto 91.6% (9328)
  • Czerwone auto 8.4% (859)

Oddanych głosów: 10187

  • 207
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SpiderFYM: nie mozna prosciej :
- nie wazne ze ty chcesz
- nie wazne ze masz wlaczony kierunkowskaz (to dla kobiet)
PO PROSTU W---------Z SIE NA KOGOS PAS - to kto tam jest na prawie ?
  • Odpowiedz
dobra, zgłoś mnie do pani - tylko już nie odpisuj


@Ligniperdus: nie będę cię nigdzie zgłaszał, ale jeździć zgodnie z przepisami byś mógł dla dobra swojego i innych by nie utrudniać im ruchu. No i zdecyduj się jak jeździsz bo jak widać trochę ci się wersje rozmywają. Raz równocześnie z prawym pasem, raz na jakąś zakładkę.
  • Odpowiedz
@JANIEZOLTY: jeżeli takie patologiczne rondo uważasz, że jest normalne to chyba nie widziałeś prawidłowo zrobionych rond. To rondo jest zaprzeczeniem dobrego ronda. Nawet przepisy się zmieniły i żadne nowe rondo w kraju nie będzie mogło być tak patologicznie wymazane jak ta abominacja. Zapraszam na zachód lub nawet do j-----j Łodzi, to zobaczysz jak się maluje intuicyjne i proste ronda.
  • Odpowiedz
W-------ą mnie dwa typy kierowców: 1. Jeżdżący więcej niż połowę ronda pasem zewnętrznym, 2. Trąbiący na mnie kierowcy, gdy wjeżdżam na zewnętrzny pas i jadę do drugiego zjazdu, który jest nie dalej niż połowa ronda.
Tutaj oczywiście pierwszeństwo ma biały samochód.
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: Czerwony niech jedzie dalej w kółko skoro nie zmienił pasa na czas. Biały popełnia jedynie wykroczenie jeżeli jedzie na zewnętrznym a nie zamierza opuścić rondo na pierwszym lub drugim zjeździe
  • Odpowiedz
generalnie ok, ale nie zmieniają swoich pasów ruchu tylko przecinają kierunki ruchu. Każdy z nich jedzie po swoim wytyczonym pasie.


@Krupier: Oznakowanie poziome wskazuje na zmianę pasa ruchu - do tego głównie przeznaczony jest znak P-3b.
  • Odpowiedz
Oznakowanie poziome wskazuje na zmianę pasa ruchu - do tego głównie przeznaczony jest znak P-3b.


@kasztan00: ale manewr wykonywany przez pojazd nie. Zmiana pasa ruchu to zmiana położenia pojazdu wobec krawędzi lub osi jezdni, ale przy pozostaniu na tej samej jezdni. Czarny pojazd nie pozostaje na tej samej jezdni, zjeżdża w zjazd, a więc wykonuje manewr zmiany kierunku jazdy, a jest to zmiana kierunku poruszania się pojazdu w prawą lub
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: Prawnie biały ma pierwszeństwo.
Moralnie czerwony bo biały debil jak siedzi na prawym pasie to powinien zjechać na pierwszym możliwym skręcie. Z takim zamysłem projektowano takie ronda i w taki sposób byłyby efektywne. Ale w praktyce niestety ludzie robią trzy kółka po zewnętrznym pasie zamiast od razu wbić sie na wewnętrzny.
  • Odpowiedz
  • 1
@Semigod zapraszam do Stargardu. Takich rond są tysiące w Polsce. Nie da się na nich jeździć poprawnie czyli zjeżdżając wcześniej z wewnętrznego gdyż po prostu są za małe. Były budowane w czasach gdy przez takie ronda przejeżdżały 3 auta na godzinę.
  • Odpowiedz
@ausgebuffte: sąd najwyższy już dawni wskazał, że zmiana pasa i kierunku to dwa różne manewry, których nie wykonuje się w tym samym czasie. Jeśli ktoś jedzie bezpośrednio z wewnętrznego do zjazdu, to nie zmienia pasa, bo pas służy do jazdy wzdłuż niego, a takiej jazdy się wtedy nie wykonuje
  • Odpowiedz