Wpis z mikrobloga

Hej, mam dosyć duży problem.
Mam już mieszkanie, które kupiłem 3 lata temu ma kredyt, który mnie dojeżdża strasznie. Z racji tego, ze ja już się nie łapie na program to próbowałem namówić narzeczona na to, żeby kupiła drugie mieszkanie na siebie, zanim jeszcze weźmiemy ślub. Ona wpadła na genialny plan:

„To choć, Ty mi sprzedasz swoje mieszkanie i będziemy płacić mniejsza ratę”
Dodam, ze jej chodzi o to, żeby jej sprzedać po tzw „kosztach”, czyli tyle ile potrzebuje żeby spłacić reszte kredytu. Tyle ze ja na starcie musiałem zebrać ok 60k, remont ( jest w trakcie) pochłonął już 20k i drugie tyle w przyszłości.
Wczoraj się rozpłakała, ze skoro nie chce tego zrobić to znaczy ze jej nie ufam i mnie totalnie zmroziło, bo ona to wzięła za oczywistość.
#kredyt2procent
  • 260
@szczypawka wkręć dziewczynie ze boisz sie ze w przyszłości dojedzie was skarbówka i dlatego nie chcesz takiego rozwiązania ;p plus Twoje mieszkanie sie nie nadaje dla rodziny bo costam (halas, brak podworka, cokolwiek).
Mirki ci dobrze radzą co twoje to twoje a laska brzmi jakby czuła że wyrosła z Ciebie i próbuje salvage tego co jeszcze może. Nie twoja wina, co kto sobie ubzdura, ale smutno by mi było jakby ktoś cię tak skrzywdził. Może nawet nie być świadoma tego, że zaszła w niej taka zmiana.
@SpalaczBenzyny: ja robię sam ten remont krwawicą i dlatego liczę same koszty materiałów. Realnie to ja bym za taki kompleksowy remont jaki robię to zapłacił pewnie pod 100k. Totalna wymiana wszystkich instalacji, przenoszenie punktów ,skuwanie i wyrównywanie ekstremalnie krzywych ścian, sufitów i podłóg, wyburzanie ścian, wycinanie nowych drzwi. Totalna kapitalka do zrobienia, która siedzę i dłubie w wolnym czasie, dlatego przewiduje, ze bez mebli to zamknę się w tych 20k za
@kowad: wiem, ze najlepiej nadpłacać, ale zależało mi, żeby je wyremontować i wolne środki mi idą w ściany niestety. Nie rozwalam tego na głupoty bo nawet na urlopie nie byłem od 1,5 roku
Plus dzisiaj jest umówione spotkanie z jej mama, która jak się okazało wie o tym pomyśle i spodziewam się ognia krzyżowego


@szczypawka: wezmą Cię na huki i będą próbowały wycyckać z TWOJEGO mieszkania obaj to wiemy miras.