Wpis z mikrobloga

@niegwynebleid: ja właśnie wybrałem sobie leonika 3 cupre w takiej konfiguracji. Fizyczne zegary, niewielki ekranik po środku, w centralnej konsoli, normalne pokrętła, przyciski itd. Nie wiem czy wiek około 30 lat to jakaś starość, mam w prscy takich którzy jarają się wszędobylskimi ekranami, mnie to na przykład męczy.
te ekrany w bmw akurat są zajebiste. Jedyne co jest na minus to czas odświeżania


@Snowdr0p: ...czyli zajebsite, tylko gówniane... I nie, nikt mnie nie przekona, że obsługa w 100% na ekranie jest lepsza niż przyciski dla podstawowych funkcji.
@Kupamilosci: @cienki137 przez to między innymi przestałem oglądać najnowsze odcinki Douga. Piękne samochody, wszystko super ale NIE MA MAPY WYŚWIETLANEJ NA ZEGARACH czy inne ZEGARY NIE MAJĄ 20 RÓŻNYCH KOLORKÓW i podniecanie się ekranami w każdym miejscu jakby samochód już nie służył do jeżdżenia.
Rozumiem krytykowanie starego systemu lexusa, ale nie chce mi się w recenzjach oglądać przez większość czasu "100 rzeczy, które można zrobić na ekraniku".
Mark Watson przeważnie mówi
@bidzej: ja bardzo lubie cyfrowe zegary i ich funkcjonalności, sam mam w swoim aucie, tulko problem jest taki że teraz nie potrafią ich ładnie wkomponować jak to jeszcze robili w poprzednich generacjach, teraz po prostu jebs tablet i tyle
@bidzej jak dla mnie to jest to przede wszystkim mało bezpieczne. Przy analogowych przełącznikach wiesz doskonale gdzie leżą i możesz nimi operować bez patrzenia, a weź tu teraz obsługuj telewizor na pół deski rozdzielczej. Większość nieszczęśliwych wypadków ma miejsce, bo ktoś „na sekundę” stracił uwagę, to ciekawe jak będą wyglądały statystyki wypadków z udziałem tabletowozów za pare lat. Kto myśli, że na tablecie też się da na operować pamięć, to niech spróbuje
@niegwynebleid: a mi sie tam ekrany takie fajne podobaja. Jak nie potrzebujesz obrotomierza to mozesz sobie np navi wlaczyc tam albo cos innego. No i lepiej to wyglada a nie jakies kolko ze wskazowka jak w sredniowieczu ;)

Ale z pokretlami sie zgadzam, powinny byc, bezpieczenstwo ponad wszystkim
Ciekawe czy ogarnęli to, że po założeniu okularów z polaryzacją te ekrany ciemnieją tak, że praktycznie nic na nich nie widać. XD

Jakiś mirek ostatnio mi tu pisał, że tylko Japończyki to ogarniają i montują ekrany pionowo, a nie poziomo.
@niegwynebleid: ja to w ogóle mam wyłączone line assist czy też start stop, jedyne czego brakuje to że w mojej wersji nie ma możliwości puszczenia nawi z ekranu samochodu i trzeba telefonem się posiłkować.

A tak to jak wsiadam do nowej octavii czy gulfa to pierwsze co to wyłączanie irytujących mnie systemów, następnie ustawienie wszystkiego na ekranach odnośnie temperatury i można jechać... bo podczas trasy, zwłaszcza krętej, to powinienem się na