Wpis z mikrobloga

Chłop sobie zaczął liczyć kalorie i siedzi tak na 2800-3000. Wg. fitatu i innych źródeł żeby chudnąć 1kg/tydzień wliczając treningi moge zjesc wlasnie 2800, na 0,5kg 3400. Wszystko wydaje się proste, aż zbyt proste. Na 2800 bez problemu porządnie się najem i jeszcze wliczę energola z cukrem i skyry smakowe. Coś mnie omija czy to serio takie proste?
#redukcja #mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
  • 17
@hanma: w teorii i z daleka to łatwie wygląda. Zczekerałtuj sam i podziel się wnioskami po choćby dwóch tygodniach. Czasami metabolizm potrzebuje trochę czasu na bujnięcie, a to może przytłaczać i do tych 2800 zawodnik dodaje sobie 4 browary i zdziwiony, że nie chudnie
@na_piechote: Co mnie mocno zastanawia to czy wliczać treningi czy nie. W fitatu to jest różnica 700 kalorii. Wychodzi na to że bez żadnych treningów musiałbym jeść 2100-2200 a z treningami 2800. Tylko nie wiem czy trening siłowy + worek spali mi tyle, no i trening 4-5 w tygodniu a nie codziennie. Na 2100 raczej byłoby już ciężko porządnie zjeść.
@hanma: jeżeli ruchem palisz te 3000, to z łatwością spalisz kilogram (7000) tygodniowo bo 1000 spalisz każdego dnia na samo przeżycie. Rachunek jest prosty jak w samochodzie.

Każdego dnia dolewasz 3litry paliwa, a spalasz 4, czyli po tygodniu w samochodzie będzie o 7 litrów mniej paliwa.
@hanma: tez sie ostatnio zastanawialem jak to z tym wyliczeniem jest. U mnie wyliczylo 1800 na -1kg bez zadnej aktywnosci, ostatnie 2 tygodnie trzymalem ok. 2k i zlecialo ponad 2kg przy 3 sesjach silowych i 5x 45-60min cardio tygodniowo
@hanma: serio, o ile nie schodzi poniżej 10% bf, to jest takie proste. Wystarczy mniej jeść i więcej się ruszać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Drugą sprawą jest wyliczenie zapotrzebowania przez kalkulator. Tutaj zawsze będzie to szacunkowe i może być bardzo niedokładne. Po prostu bierzesz jakaś wartość i obserwujesz, co się dzieje z wagą i obwodami. Jak chudniesz za szybko albo za wolno, to dodajesz bądź ucinasz kalorie.
@hanma: podaj mi Twoją wagę, bo 2800 kcal, żeby chudnąć ok 1kg na tydzien, to bys musiał mieć deficyt 1000kcal. Jak ważysz 130kg i się ruszasz, to może jest to możliwe, ale poza tym raczej wątpliwe.