Wpis z mikrobloga

Na giełdzie jest dużo różnych powiedzonek typu "nie łap spadających noży", "graj zgodnie z trendem" czy "tnij straty, a zyskom pozwól rosnąć". Często nawet wykopki dają tutaj rady według tych mądrości ludowych. Czy kiedykolwiek ktoś udowodnił prawdziwość tych powiedzonek, np. na danych historycznych? Czy gdyby któreś z nich by dawało chociaż 51% szansy trafienia, to boty grające na giełdzie by tego nie wykorzystały?
#gielda
  • 14
"tnij straty, a zyskom pozwól rosnąć"

Czy gdyby któreś z nich by dawało chociaż 51% szansy trafienia, to boty grające na giełdzie by tego nie wykorzystały?


@bart40404: Skoro w jednym wpisie dałeś te dwa zdania, to niestety znaczy, że ani nie rozumiesz zagadnienia trafności, ani nie rozumiesz tego co napisałeś. Nie wiem czy świadomie czy nie. Trafność nie musi być wyższa od 50% by zarabiać. Trzymanie zysków i ucinanie strat ma
@bart40404: Nie znam się ale wydaje mi się że sugerowanie się tymi mądrościami wyklucza osiąganie zysków w ogóle.
"Nie łap spadających noży" - jak inaczej uzyskać ponadprzeciętny zysk jeśli nie kupuje się dołujących papierów? Przecież dno jesteśmy w stanie określić dopiero post factum.
"Graj zgodnie z trendem" - trend też jesteśmy w stanie określić dopiero po fakcie, jeśli trend trwa długo to zazwyczaj akcje się już drogie.
Czy kiedykolwiek ktoś udowodnił prawdziwość tych powiedzonek, np. na danych historycznych?


@bart40404: generalnie jak wychodzisz na plus to te twierdzenia są prawdziwe. Jak wychodzisz na minus to nie
@hrabia_ponimirski: Nie musiałeś pisać, że się nie znasz, bo to widać z tego co wypisujesz. Co chcesz sprawdzać na danych historycznych? Czy granie z trendem się opłaca? Otwórz sobie jakiś wykres z długoterminowym trendem i sprawdź, ile byś zarobił piramidujac zgodnie z trendem. Przecież to nie jest trudne.
Te "mądrości ludowe" to reguły znane na rynku od ponad stu lat. I to nie jest gotowy przepis na sukces. To tylko, albo
Nie łap spadających noży" - jak inaczej uzyskać ponadprzeciętny zysk jeśli nie kupuje się dołujących papierów?


@hrabia_ponimirski: no, bardzo prosto. Można np. kupić akcje które trochę wzrosły albo są w trendzie bocznym i sprzedać wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bart40404 widzę spory brak zrozumienia tematu i to na wielu poziomach.
Samo powiedzonko to tylko powiedzonko, żeby to przetestować trzeba przyjąć konkretne, ścisłe założenia, które mogą być bardzo
@hrabia_ponimirski @bart40404

to co nas niszczy to emocje i fakt ze latwo poddajemy sie wplywowi innych.
Imho gielda to w 50% psychologia i 50% money managment. Tak naprawde nie musisz nic wiedziec na rynku (a nawet czym mniej opinii slyszysz/czytasz tym nawet lepiej) by zarabiac.
Polecam ksiazke “Jak zarobilem 2mln na gieldzie” (cos w tym stylu, do przeczytania w jeden wieczor) - historia faceta ktory podrozujac po swiecie bazujac jedynie na podstawowych