Wpis z mikrobloga

Nie będę się zbytnio zagłębiał w szczegóły, ale dostałem wypowiedzenie. Jest mi przykro i smutno, bo jeszcze nigdy nikt mnie nie zwolnił. Pracuję do końca czerwca. Sytuacja o tyle nieciekawa, że na utrzymaniu cała rodzina i kredyt. Żonie nie przedłużyli dwa lata temu umowy po porodzie po 2 latach współpracy, a teraz nikt nie chce jej zatrudnić, bo każdy domyśla się, że jest młodą matką.

No więc jak by ktoś szukał Linux administratora to chętnie podejmę się tematu rozmowy o pracę. Jakakolwiek pomoc mile widziana. Od piątku będę rozsyłał CV.

#pracbaza #praca #pracait #linux #zalesie
  • 119
@sikalafou tumanem jesteś Ty pisząc w taki sposób nie wiedząc jak to wygląda w innych krajach. Spróbuj w takiej Hiszpanii, Portugalii albo Włoszech wysłać CV bez zdjęcia (mówię także o IT, inżynierii itp) i zobaczymy czy Ci odpowiedzą, ewentualnie poproszą o wysłanie CV ze zdjęciem xD i oni mają w dupie kwestie rasowe etc, fota musi być bo tak jest u nich od zawsze
@linuxuser: 15 lat przerobiłem w jednej firmie która nie dała rady po covidzie, więc strach przed nieznanym w opór.. dziś żałuje że tak późno :) wysłałem chyba 3 albo 4 aplikacje na pracuj.pl z pierwszą która się odezwała podpisałem umowę na kwoty o których wcześniej nawet nie marzyłem także moim zdaniem - jeśli chcesz monetyzować swoją wiedzę i doświadczenie to musisz zmieniać pracodawcę.
@linuxuser: w korporacjach z zachodu zdjęcia od jakiegoś czasu są niemile widziane ze względu na dyskryminację i bias poznawczy. Ale zawsze dawaj link albo QR do Linkedina ze zdjęciem. Jak są zainteresowani to i tak Cię zobaczą i przestaniesz być cyferką. Jak aplikujesz do rodzimych małych firm, to ślij ze zdjęciem.
@linuxuser: uaktualnij profil na linkedin, zaznacz opcję "open to work", czekaj na oferty od HRów. No i szukaj samemu aktywnie. Głowa do góry, roboty dla specjalistów jest od cholery ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@linuxuser: nie moja dzialka (pracuje w QA) ale wyslij na prv CV i linkedina; pomagalem juz paru mirkom poprawic CV no i moja rozowa jest tech. rekruterka (co prawda inny profil ale pewnie tez zerknie)

PS nastawiaj sie na Warszawe, bo w Lodzi ciezko znalezc
no i dodatkowo czesto mozna w Wawie remote a w razie czego pociag jedzie godzine ;)

PPS w UK CV ze zdjeciem laduje od razu w