Wpis z mikrobloga

Nie będę się zbytnio zagłębiał w szczegóły, ale dostałem wypowiedzenie. Jest mi przykro i smutno, bo jeszcze nigdy nikt mnie nie zwolnił. Pracuję do końca czerwca. Sytuacja o tyle nieciekawa, że na utrzymaniu cała rodzina i kredyt. Żonie nie przedłużyli dwa lata temu umowy po porodzie po 2 latach współpracy, a teraz nikt nie chce jej zatrudnić, bo każdy domyśla się, że jest młodą matką.

No więc jak by ktoś szukał Linux administratora to chętnie podejmę się tematu rozmowy o pracę. Jakakolwiek pomoc mile widziana. Od piątku będę rozsyłał CV.

#pracbaza #praca #pracait #linux #zalesie
  • 119
  • Odpowiedz
w IT, szczególnie do zachodnich korpo nie wysyła się CV ze zdjęciem. Jest to wręcz niemile widziane. Kiedy ty ostatnio pracy szukałeś :D


@sikalafou: Co ty wygadujesz? Każdy ma #!$%@? na formę szukania pracy, a nawet na wykształcenie. Liczy się doświadczenie i umiejętności. Dobry specjalista-pasjonat jest na wagę złota.
  • Odpowiedz
  • 39
kobita po dwóch latach pracy czyli pracowała 4 miesiące (3 na umowie wstępnej, dostała pewnie na rok albo dwa kolejną i po miesiącu uciekła na zwolnienie), 8 na zwolnieniu i rok na macierzyńskim. To jest właśnie socjal i patologia, przypomnę tylko wykopkom bo w Polsce nie ma zasiłków dla bezrobotnych. Wychodzi na to że programiści 15 k to żebraki korzystające z socjalu + 500+ i wysmiewajacy ludzi którzy są bezrobotni i nic
  • Odpowiedz
@damianooo8: Ale co ma forma szukania pracy wspólnego ze zdjęciem w CV? Zdjęć do CV na zachodzie się nie daje, bo to tylko zwiększa szansę na odrzucenie ze względu na kolor skóry czy wiek. Jest to szczególnie znaczące w dobie woke ścieku, kiedy to firma zatrudnia wyłącznie kogoś kolorowego, bo ma za dużo białych w firmie. A tak poza tym to sam wprowadzasz w błąd, bo w wielkich korpo ot tak
  • Odpowiedz
  • 5
a próbowała w jakiejś biedronce, czy na magazynie?


@Ulfric_Stormcloak: miała dwie rozmowy:
Magazyn - skończyło się na rozmowie, nawet nie dostała odpowiedzi zwrotnej
Supermarket - zawołali na rozmowę, ale odrzuciła kierowniczka sklepu, bo żona nie pracowała nigdy w handlu (markecie/sklepie) i miała w ogóle dziwne uwagi, że czemu przyszła do nich na rozmowę skoro pracowała w innej branży
  • Odpowiedz
nie przedłużyli dwa lata temu umowy po porodzie po 2 latach współpracy, a teraz nikt nie chce jej zatrudnić, bo każdy domyśla się, że jest młodą matką.


trudno zeby zatrudnili kogos kto nawet cv nie wysyla xD durniejszej wymowki sie nie dalo wymyslec
  • Odpowiedz
i miała w ogóle dziwne uwagi, że czemu przyszła do nich na rozmowę skoro pracowała w innej branży


@linuxuser: a to jakaś głupia karyna się trafiła :p

Przecież w "tej" branży ludzie zaczynają swoją pierwszą prace :p U mnie w biedrze połowa pracowników to jakieś chyba licealistki :p Co ta kierownik ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz