Wpis z mikrobloga

Nie będę się zbytnio zagłębiał w szczegóły, ale dostałem wypowiedzenie. Jest mi przykro i smutno, bo jeszcze nigdy nikt mnie nie zwolnił. Pracuję do końca czerwca. Sytuacja o tyle nieciekawa, że na utrzymaniu cała rodzina i kredyt. Żonie nie przedłużyli dwa lata temu umowy po porodzie po 2 latach współpracy, a teraz nikt nie chce jej zatrudnić, bo każdy domyśla się, że jest młodą matką.

No więc jak by ktoś szukał Linux administratora to chętnie podejmę się tematu rozmowy o pracę. Jakakolwiek pomoc mile widziana. Od piątku będę rozsyłał CV.

#pracbaza #praca #pracait #linux #zalesie
  • 119
  • Odpowiedz
@linuxuser: nie to, żebym się przypierdzielal, ale czy żona (i ty)ma świadomość, że czym dłużej siedzi w domu tym mniejsze szanse na to, że znajdzie jakąkolwiek sensowną pracę?
Jaki rejon?
  • Odpowiedz
  • 447
masz LinkedIn?


@mr_root: mam, ale nie chciałbym się nim dzielić na wykopie. Jest tutaj mnóstwo dobrych osób, ale jest też pełno takich, które chętnie by to życie innym zniszczyli (patrz niejedna afera na wykopie)
  • Odpowiedz
  • 3
nie to, żebym się przypierdzielal, ale czy żona (i ty)ma świadomość, że czym dłużej siedzi w domu tym mniejsze szanse na to, że znajdzie jakąkolwiek sensowną pracę?

Jaki rejon?


@strikingsurface: tak, mamy. Żona wysyła CV, ale brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Miała tylko dwie rozmowy o pracę i na obu ją odrzucili. Wysłała koło 20 CV. Miasto Łódź
  • Odpowiedz
  • 34
w IT, szczególnie do zachodnich korpo nie wysyła się CV ze zdjęciem. Jest to wręcz niemile widziane. Kiedy ty ostatnio pracy szukałeś :D


@sikalafou: do tej pory wysyłałem, nikt z tym problemu nie miał. Czy ktoś tą tezę może powtórzyć?
  • Odpowiedz
@pietryna123: to jest podejście na zasadzie czy potrzebujesz pracy, czy czekasz na tę jedyną. Jak masz firmę z perspektywami (korpo o wysokiej kulturze) to robota trochę poniżej kompetencji lub obok twojej specjalizacji też dużo da, bo łatwiej będzie Ci się ruszyć na zasadzie transferu wewnętrznego niż otwierać drzwi od nowa + nie wygląda to tak strasznie w CV jak kilkuletni okres nicnierobienia.
Odnośnie CV. Jak ktoś wyżej wspomniał. Żadnych zdjęć, żadnych
  • Odpowiedz
@linuxuser: Jeden powie, ze sie nie wysyla, a jeden powie, ze bez znaczenia. W Polsce nie ma z tym az takiego problemu. W UK najpewniej nawet nie zerkna na CV. Tak czy inaczej jak nie ma pewnosci jak ktos zareaguje to lepiej nie dodawac. Jak chcesz juz tak bardzo pokazac jak wygladasz, to po prostu linkujesz profil na linkedin w CV i tam sobie dodajesz zdjecie profilowe.
  • Odpowiedz
@Ulfric_Stormcloak kobita po dwóch latach pracy czyli pracowała 4 miesiące (3 na umowie wstępnej, dostała pewnie na rok albo dwa kolejną i po miesiącu uciekła na zwolnienie), 8 na zwolnieniu i rok na macierzyńskim. To jest właśnie socjal i patologia, przypomnę tylko wykopkom bo w Polsce nie ma zasiłków dla bezrobotnych. Wychodzi na to że programiści 15 k to żebraki korzystające z socjalu + 500+ i wysmiewajacy ludzi którzy są bezrobotni i
  • Odpowiedz