Wpis z mikrobloga

- Bądź taksiarzem w dużym mieście powiatowym
- Płacz i narzekaj na 'nieuczciwą' konkurencję ze strony Ubera która zabiera klientów
- Organizuj prowokacje z GAP, nagłaśniaj sprawy w mediach społecznościowych
- Zgadaj się z innymi taksówkarzami w mieście na podniesienie opłaty początkowej z 8 do 15 zł xD
- no profit

Tak sobie złotówy obmyśliły plan walki ze zbyt tanimi uberami xD Co może pójść nie tak

#januszebiznesu #taxi #bekazpodludzi #transport #uber #taxizlotowa
ATAT-2 - - Bądź taksiarzem w dużym mieście powiatowym
- Płacz i narzekaj na 'nieuczci...

źródło: Screenshot 2023-05-08 at 13.11.52

Pobierz
  • 159
@krucjan wracałem do domu ostatnio #!$%@? z mazowieckiej w Warszawie. Taxi pełno tyle że za 15min drogi chcieli 250 zł. Uberem za 35 zł dojechałem. No sorry ale chyba kogoś srogo #!$%@?ło że wybierze taxi.
  • 0
różnica taka, że zwykłe taxi ma ubezpieczenie. Więc do dzwona (którego Ci NIE życzę - żeby nie było( ͡° ͜ʖ ͡°)) jest spoko, po grubym dzwonie już niekoniecznie ponieważ ubezpieczenia większości takowych przewoźników Cię nie obejmują.


@piotrlionel: od tego mam swoje ubezpieczenie nnw żeby nie polegać na polisach innych
  • 0
nie ma co tłumaczyć, tym ludziom nie przetłumaczyć, a co z wyobraźnią, którzy rozumieją jak działa świat to i potrafią sobie wyobrazić jak działa rynek taksi nie będąc wcale taksówkarzem


@krucjan: problem jest taki że za tymi wysokimi cenami taksiarzy nie idzie jakość usług ani dostosowanie się do rynku.

I ten twój biedny taksiarz płacący składki w czasach inflacja traktuje klientów jak zło konieczne i na każdym kroku próbuje go oskubac.
@ATAT-2 uber za to samo przystojni pachnący kierowcy w eleganckich samochodach, nigdy się nie spóźniają i nie anulują zleceń (òóˇ)
jeździć se czym chcesz, ale twoje frustrację poparte dowodami anegdotycznymi są słabe.
@ATAT-2: tak czytam wasza rozmowę i ciężki to ty jesteś jeśli nie kumasz analogii do pasterstwa. Nie popieram złotów ale Ukraińcy i czeczency w tych uberach na lewych papierach to też nie jest nic super. Szczególnie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. Serio nie widzisz w tym żadnego problemu bo przecież Uber jako pośrednik działa legalnie?
@ATAT-2: no cóż argumentum z dupum to mi się nie chce dyskutować. Podałem zasadnicza różnice i tyle. Do punktu drugiego się już nie odniosłem bo argumentu ad sratum zabrakło. Jeździj se czym chcesz i jak chcesz
  • 0
Do punktu drugiego się już nie odniosłem bo argumentu ad sratum zabrakło


@piotrlionel: argumenty przeciwko temu czemu fanpage antyuberwoski publikuje tylko zdjęcia z wypadków ubera? No ciężko mi argument znaleźć na taki z przykład.

no cóż argumentum z dupum to mi się nie chce dyskutować


@piotrlionel: ale jako to jest argument z dupy? Podajesz jako wielka przewagę ubezpieczenie taksiarza z którego pewnie korzystają kilka czy kilkanaście osób w całej Polsce
  • 0
ciężki to ty jesteś jeśli nie kumasz analogii do pasterstwa. Nie popieram złotów ale Ukraińcy i czeczency w tych uberach na lewych papierach to też nie jest nic super.


@dudurudu: a czy ja gdziekolwiek napisałem że jest to super? Nie, nie jest jak najbardziej

Tylko w poczarkowej dyskusji kolega używał tego argumentu jako pewnik że do kogo nie wsiądziesz z aplikacji to będzie 'pasterz z lewymi dokumentami'. A czy tam jest
  • 1
uber za to samo przystojni pachnący kierowcy w eleganckich samochodach, nigdy się nie spóźniają i nie anulują zleceń (òóˇ)


@krucjan: ależ nie, w uberach jak najbardziej trafiają się takie przypadki. Też czasem jest gorsza jakość wykonywanej usługi tylko nie płacę za nią jak zboże jak jeżdżąc z wąsata złotowa.
A jak mi uber anuluje przyjazd to zamawiam następny a nie walczę z babka na dyspozytorni próbując
@wezsepigulke dlaczego większą utrata wartości auta? Złotówowóz się bardziej zużywa niż uber?
Ubezpieczenie to w skali roku nie jest duży pieniądz, więc nie żartuj.
Uber jako korporacja płaci podatki, a jego kierowcy płacą ZUS.
A poza tym twierdzisz, że Ci taksówkarze ubera to w sumie nic nie zarabiaja, bo uber ma w dupie, więc jak - jeżdżą za darmo, z pasji?
@ATAT-2 aktualnie bolt/Uber na praktycznie takie same stawki jak korporacje w dużych miastach. ja bardzo często porównuje stawki czy to z ciekawości po kursie jaki zrobiłem z klientem ile by wyszedł taki sam w aplikacji, czy też prywatnie jak zamawiam to zawsze porównuje cenę we wszystkich aplikacjach. w porywach 2 do 5zł taniej wynoszą kursy w aplikacjach niż w mojej korporacji (czyli każdej w moim mieście bo stawki są takie same), jak
@Shatter ilość Ukraińców przyjeżdżających do Polski dąży do nieskończoności więc tak jeżdżą za darmo pojeździ miesiąc i wróci sobie na budowę. Albo zarobi 2000zł i się cieszy bo to 3x więcej jak u siebie. Z perspektywy klienta to widzi że zawsze ktoś jeździ to wydaje mu się że to się opłaca.

Samo wbicie TAXI w dowód to utrata wartości o kilkanaście procent.

I nie za bardzo z tym ZUSem. Idą takie wały
ilość Ukraińców przyjeżdżających do Polski dąży do nieskończoności więc tak jeżdżą za darmo pojeździ miesiąc i wróci sobie na budowę.


@wezsepigulke: imigranci wożą ludzi za darmo, poświęcając swój czas i sprzęt, a niektórzy Polscy jeszcze i tak mówią "stop imigracji". Niewdzięcznicy xD