Wpis z mikrobloga

- Bądź taksiarzem w dużym mieście powiatowym
- Płacz i narzekaj na 'nieuczciwą' konkurencję ze strony Ubera która zabiera klientów
- Organizuj prowokacje z GAP, nagłaśniaj sprawy w mediach społecznościowych
- Zgadaj się z innymi taksówkarzami w mieście na podniesienie opłaty początkowej z 8 do 15 zł xD
- no profit

Tak sobie złotówy obmyśliły plan walki ze zbyt tanimi uberami xD Co może pójść nie tak

#januszebiznesu #taxi #bekazpodludzi #transport #uber #taxizlotowa
ATAT-2 - - Bądź taksiarzem w dużym mieście powiatowym
- Płacz i narzekaj na 'nieuczci...

źródło: Screenshot 2023-05-08 at 13.11.52

Pobierz
  • 159
@Kryspin013 Z 20 raz pisze chyba że Uber działa legalnie, a przewoźnicy z nim współpracujący nie. I to jest zdanie zbyt skomplikowane żebyś je zrozumiał.


@wezsepigulke: ty jesteś za głupi by przeczytać proste pytanie? Pisałeś wprost, że uber działa "nie do końca legalnie" i to więcej niż raz. Nie ma żadnego stanu pośredniego w prawie między legalnie a nielegalnie, albo ktoś działa zgodnie z prawem albo ktoś łamie przepisy i działa
@Kryspin013 O w końcu trafiłeś we właściwy watek. Gratuluję. Tak, śmiałbym się z niej. Tylko nikt nigdy jej nie oszukał bo masowe oszustwa w taksówkach to istnieją głównie w wyk0pkowych fantazjach i urojeniach.
@ATAT-2: kto to zaakceptował to ja nie wiem xD Ktoś w srodku tych złotów musi być jakiś wielki #!$%@? debil bo ktoś normalny aż tak wielkiego gowździa do swojej trumny by nie wbił
  • 1
Jak zamówisz schabowego a podadzą ci opanierowane gówno pawiana też to zeżresz i wstawisz post na wykopie pewnie.


@wezsepigulke: Może zwrócę uwagę, może nie. Ale jedno wiem na pewno - oleje taką knajpę na przyszłość co właśnie robię ze złotówami także dzięki za trafne porównanie.

Ty dosłownie przerzucasz winę usługodawcy na konsumenta.


@Kryspin013: I powiem Ci, że to jest strategia działania złotów. Kiedyś dyskutowałem z jednymi gdy na lokalnej grupie
@ATAT-2 Jak mogłeś zapłacić bez rachunku? Serio jesteście chyba uposledzeni i niezdolni do samodzielnego życia w społeczeństwie. Jak podejdzie jakiś typ na ulicy do ciebie i powie że masz mu zapłacić 20zł to pewnie też mu dasz i będziesz miał pretensje do pobliskiego sklepikarza? xD
EDIT: Poświęciłem chwile na googlowanie i z wyników wyszukiwań wychodzi, że Uber jeździ legalnie i ma homologacje na wirtualne kasy fiskalne.


@ATAT-2: to zobacz jeszcze na jakich umowach jeżdżą kierowcy. 1/50 etatu a zysk rozliczają tak, ze robią fikcyjne wynajęcie swojego auta partnerowi zeby zusu i dochodowego nie płacić xD US i ZUS powienien im się do dupy dobrać
@ATAT-2: wsiadając do korporacyjnej nie musisz prześwietlać bo robi to za ciebie korporacja. Korporacja dba o reputację i pozwala jeździć tylko i wyłącznie zweryfikowanym kierowcą z własną DG.

Jeśli mi nie wierzysz to wejdź na stronę jakiejkolwiek korporacji i sprawdź wymagania dla kierowców którzy chcą dołączyć.

Uber to nie korporacja tylko pośrednik. Oni mają w dupie czy wiezie cię ciapaty z lewym prawkiem, bez badań itp.

Obecnie Uber wręcz słynie z
@wezsepigulke: Przecież ta cała "licencja" to jakiś PRLowski wymysł, który powinien zniknąć. Zwykłe prawo jazdy to dokument, który potwierdza, że umiesz jeździć samochodem i przewozić nim ludzi i bagaż. Czym niby się różni przewóz kolegi od przewozu klienta za kasę? Czy jak po wysiadce kumpel da mi w ramach podziękowania flaszkę, to powinienem nie przyjąć, bo nie mam licencji na januszowanie? XD

Jaka jest dla mnie jako pasażera różnica czy kierowca
@Majkel2008 Niezupełnie. To opłata chociażby za budowę, sprzątanie i konserwację postojów TAXI. Bo niby czemu miasto miałoby sponsorować ten biznes?

Po za tym, jak każdego, obowiązuje przy takiej działalności konieczność rozliczania się z ZUS i fiskusem. Robiąc to na lewo działasz nieuczciwie.
@ATAT-2

@krucjan: nie, nie mam TYLE historii tylko mam jakieś dwie z ostatnich pół roku z mojej okolicy i tyle wystarczyło żeby nie dawać im więcej szans, szczególnie jak podbili teraz cenę do 15 zł (zgadując się pośród wszystkich taksiarzy w mieście co jest już w ogóle dla mnie buractwem). Bo niby czemu mam dalej próbować?


A wiesz czemu na Okęciu ostatnio nie skorzystałem z Ele tylko z ubera? Wyjazd służbowy
  • 0
wcześniej mówiłeś że masz mnóstwo historii teraz już że dwie


@krucjan: pozwól że zignoruje resztę twojej wypowiedzi i poczekam na cytat, gdzie pisze ze mam 'mnóstwo historii' z taksiarzami. Proszę serdecznie przytoczyć

Bo teraz po prostu klamiesz w pierwszym zdaniu co by sobie dopasować tezę pod wypowiedź
@ATAT-2 wiadomo. Polak robak chciałby pojechać za 10 zł przy cenie wachy prawie 7 zł i ZUS 2000 zł miesięcznie.
Taki złotówa woli przewieźć Norwegów, którzy jeszcze napiwki zostawiają, niż takiego śmierdziela liczącego 20 groszy xD