Wpis z mikrobloga

Dlaczego nadal nie korzystam z windowsa 11 i nie chcę z niego korzystać:
- Microsoft stworzył bardzo zaborczy system, zmiana chociażby domyślnych aplikacji na takie jakie ja chce jest bardzo utrudniona. np. domyślnej przeglądarki na chroma, firefoxa, opere, itp. pomimo zmiany trzeba wybrać rozszerzenie pliku np. .htm, .html, .pdf, .shtlm, .web, w jakim programie ma zostać otworzone, microsoft robi wszystko maksymalnie utrudniając tylko po to, żebyśmy używali domyślnych aplikacji microsoftu. Natomiast w windowsie 10 wystarczyło tylko zmienić domyślną przeglądarkę na inną.
- Ciągłe problemy z słabą optymalizacją windowsa 11, stabilnością pracy, którą jedną aktualizacja potrafi popsuć, następna trochę poprawić, i tak w kółko.
- Ciągłe zmiany, microsoft nie ma z góry określonego planu dla nowych funkcji w windowsie 11, np. w obszarze menu start oraz jak obsługuje się cały ten system.
- Mocne ograniczenie działania, brak personalizacji oraz konfiguracji paska zadań, menu start, tylko kilka przypiętych aplikacji na krzyż.
- Duża liczba aktualizacji oraz słaba ich jakość, bez przeprowadzania dłuższych testów, dzięki którym poprawiła by się stabilność działania nowego windowsa, oraz ograniczyła do minimum liczbę nowych błędów, nowsza aktualizacja naprawia starsze błędy oraz przy okazji tworzy nowe, które wcześniej nie występowały.
- Brak wprowadzenia funkcji, które głośno zapowiedzieli dwa lata temu podczas premiery: Brak natywnej obsługi aplikacji z androida, która działa na windowsie 10 po instalacji odpowiedniego programu oraz emulatora, oraz strimowania obrazu z monitora za pomocą wifi z windowsa na np. telewizor. Ta funkcja jest dostępna w windowsie 10, na każdym telefonie z androidem oraz głęboko ukryta w windowsie 7.
- Wysokie wymagania sprzętowe, wymagające nowoczesnego procesora do działania, oraz modułu tmp.
- Niekompatybilność z niektórymi starszymi programami oraz grami.
- Wymuszone korzystanie z konta Microsoft.
- Reklamy w Windows 11, które są sprytnie zamaskowane. A tu zaprosi nas do zainstalowania jakiegoś oprogramowania, a to do uzupełnienia profilu, a czasami do zbackupowania przez nas danych, itp.
- Ukrywanie dodatkowych opcji do których się już przyzwyczailiśmy (menu kontekstowe): Po prawym kliknięciu przycisku myszy, trzeba dodatkowo kliknąć: pokaż więcej opcji, żeby użyć: kopiuj, wklej, wyślij do, utwórz skrót, programu 7-zip, itp, to samo w menu start trzeba dodatkowo kliknąć żeby rozwinąć listę zainstalowanych aplikacji.
- Windows 11 oraz jego funkcje, które zostały zmienione oraz ukryte względem windowsa 7 oraz 10, nie są już tak oczywiste oraz proste, jak były wcześniej, utrudniając życie.
Szczerze pisząc póki co żadnego sensownego powodu by przechodzić z w10 na w11 nie ma.
Ciekawe, czy w tym przypadku sprawdziła się zasada, że co druga wersja Windowsa to niewypał, więc statystycznie 11 jest do pominięcia, a 12 będzie dobra.
Myślałem, że microsoft weźmie pod uwagę krytyczne opinie i pozwoli na wybór pomiędzy starym oraz nowym menu kontekstowym, oraz pakiem zadań oraz menu start.
Widocznie zajęci są wprowadzaniem nowych funkcji do windowsa: 12, który ma mieć premierę w 2024 roku według przecieków.
A użytkowników windowsa 10 oraz 11 już olali.
#technologia #microsoft #windows #windows10 #windows11
Pawci0o - Dlaczego nadal nie korzystam z windowsa 11 i nie chcę z niego korzystać:
- ...

źródło: ed0cdc20e827cd1e9b665f4191a402ea672616170225002332976cf1290169b1

Pobierz
  • 77
@Pawci0o: Ja niestety w lapku z pracy mam 11 i to straszne gówno. Menu #!$%@?. Jak nie masz neta wyszukiwanie nie działa ze starta. Czasami notatnik się nie otwiera, wycinak działa tylko co 15 a tak tylko na 1/6 ekranu. I znowu trzeba się uczyć na nowo. Jeden plus to konsole-terminal poprawili 1msc do odpalania ubuntów.... ale ogólnie tragedia
@Tytanowy_Lucjan to widocznie jeszcze korporacyjna akceptacja nie puściła tych łatek, bo u mnie dalej działa. Ale zgodzę się że to jest jakiś absurd. Nie gram prawie wcale i wydaje mi się, że na prywatnym kompie z 8.1 zrobię przeskok na Minta.
O Apple nawet nie myślę bo szanuję swoje pieniądze...
@Pawci0o
Microsoft stworzył bardzo zaborczy system, zmiana chociażby domyślnych aplikacji na takie jakie ja chce jest bardzo utrudniona. np. domyślnej przeglądarki na chroma, firefoxa, opere, itp. pomimo zmiany trzeba wybrać rozszerzenie pliku np. .htm, .html, .pdf, .shtlm, .web, w jakim programie ma zostać otworzone, microsoft robi wszystko maksymalnie utrudniając tylko po to, żebyśmy używali domyślnych aplikacji microsoftu. Natomiast w windowsie 10 wystarczyło tylko zmienić domyślną przeglądarkę na inną.

bzdura.