Wpis z mikrobloga

Deweloperka chyżo podniosła ceny pod #kredyt2procent i sprzedaż znowu nie istnieje XD Ta branża zasługuje na walnięcie, jeszcze niedawno były błagalne listy do KNF "w trosce o los młodych ludzi", pamiętamy. No i wygląda na to, że ludzie co mieli w panice kupić cokolwiek już to zrobili. Piękne to było FOMO, nie zapomnę go nigdy.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #kredythipoteczny
  • 19
@mickpl:

z tym koncem fomo to bym sie nie rozpedzal, raczej to dopiero przed nami czyli kilka pierwszych meisiecy funkcjonowania bk2% az sie dobrze rozjedzie po miescie ze panstwo tanie kredyt rozdaje - niezmiennie powtarzam ze punktem kontrolnym ktory wyznaczy dalsze trendy bedzie wynik wyborow
@del855: @mickpl
Ja wśród znajomych widzę spore fomo bo prawie każde spotkanie z różnymi ludźmi skręca na takie tematy ale z tego co widzę o ile zainteresowanie "darmowym pieniądzem" jest, tak brakuje często podstawowej wiedzy na temat różnych ograniczeń zawartych w projekcie.
Także spora część tego fomo może nie przeżyć zderzenia z rzeczywistością.
@vateras131: Dużo ludzi na grupkach na fb też się pyta czy z obecnym kredytem mogą sobie przejść na 2%, a nawet na to czekają, że się zmieni pod wybory XD A finansowo jest to całkowicie nierealne, bo samych kredytów hehe 0% jest koło 0,5 mln
@mickpl:

wydaje mi sie ze jeszcze nie, duzo ludzi jest nieufnych, dopiro jak sasiad czy ktos z rodziny pokaze niska rate to pokiwaja glowami i powiedza "nooooo dobry pis, co ci mlodzi na niego marudza"
Ja wśród znajomych widzę spore fomo bo prawie każde spotkanie z różnymi ludźmi skręca na takie tematy ale z tego co widzę o ile zainteresowanie "darmowym pieniądzem" jest, tak brakuje często podstawowej wiedzy na temat różnych ograniczeń zawartych w projekcie


@vateras131: Oj tak, ile ja od początku roku słyszałem, że jak ten bk wejdzie to ktoś tam kupi od razu 5 mieszkań wszystkie w tym kredycie i będzie wynajmować, to nie
@mickpl: nie bębnie ile byś nie zaklinał rzeczywistości. będziesz do śmierci mieszkał na wynajmowanym a potencjalnym dzieciom jeśli je masz pozostawisz jedynie frustracje
@mickpl: po co trzymać niskie ceny, jakby rzeczywiście wykupili, a potem by nie było co sprzedawać drożej. Lepiej poczekać i potem kupią też drożej na "tani" kredycik.
@mickpl: U mnie w Toruniu już odjechali z cenami. Miesiąc temu mieszkanie 40m 315k + miejsce postojowe. Dziś dostałem PROMOCYJNA OFERTE TYLKO TERAZ 10 mieszkań cena bazowa 450k (xD) za 40m a wspaniała promocyjna cena to 360k.
@mickpl: weźmy pod uwagę że 25% osób nie wzięło wakacji kredytowych chociaż im przysługiwało, jak w tym roku 20k mieszkań wjedzie w kredyt 2% to i tak jesteśmy grubo poniżej pompy 0,1% do tego cesje zostały uwalone
@mickpl: kapitalizm failuje jeżeli chodzi o budowę mieszkań - grupka pajaców maksymalizuje zysk i tym samym skazuje całe pokolenie na nędzę (bez własnego nawet biednego mieszkania i pracy gdzieś blisko praktycznie przegrałeś w życie )

Wyobraźmy sobie że firmy prywatne miałyby budować drogi ALE TEŻ zarządzać ich eksploatacją - tj. taki przypadek to A4 - koszmarnie drogi monopolistyczny twór

Imo państwo (nie jakiś komunistyczny twór tylko normalne państwo) lepiej to robiło