Wpis z mikrobloga

Czy ktoś przerabiał temat kupna mieszkania z lokatorami? Kupiłem okazyjnie kawalerkę, w której na umowę najmu mieszka jakaś kobita z dzieckiem (mają zameldowanie). W jaki sposób mogę rozwiązać umowę aby przeprowadzić remont i wprowadzić się do mieszkania możliwie szybko?

#nieruchomosci #prawo
  • 138
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PaulVale: podżegasz do popełnienia przestępstwa.

art. 191 §1a kto stosuje przemoc innego rodzaju uporczywie lub w sposób istotnie utrudniający innej osobie korzystanie z zajmowanego lokalu mieszkalnego podlega karze pozbawienia wolności do lat 3
  • Odpowiedz
@kukold: całkiem niezła zarzutka, ale chyba nie ma aż tak głupich ludzi, w momencie kiedy zacząłeś pisać że sponsorujesz jej także wszystkie media przesadziłeś

wszelkie umowy (prąd, gaz, woda) są przeniesione na mnie
  • Odpowiedz
@kukold: Pozostaje Tobie jedynie wypowiedzieć umowę najmu, czekać 3 miesiące i wtedy samemu się tam wprowadzić licząc że będzie im przeszkadzał obcy koleś mieszkający z nimi w tym mieszkaniu :)
  • Odpowiedz
@xdTM: jeśli umowa najmu się skończy to możesz tam zamieszkać normalnie, nie możesz jedynie im utrudniać życia ani ograniczać wolności i mediów.
  • Odpowiedz
@kukold: mam nadzieje ze to bait jak nie to powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) No chyba ze się skusiłes na okazje i kupiłeś pod flipa to teraz giń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nie mogę wymeldować lokatora bez jego zgody a dopóki mają umowę najmu to ja z kolei nie mogę się zameldować


@kukold: przecież meldunek to jest w rzeczywistości martwy przepis i nie ma nic wspólnego z rzeczywistą możliwością przebywania w mieszkaniu. Jak nie są zameldowani to nie znaczy że nie mogą tam mieszkać.
  • Odpowiedz