Wpis z mikrobloga

Pan Pedalarz wg prawa powinien przeprowadzić rower przez pasy


@kozikowa2: weź nie rób prawka, bo się nie nadajesz do prowadzenia samochodu...
Przejście dla pieszych z PRZEJAZDEM DLA ROWERÓW, po którym można jechać, ale nie wyk0pek mówi, że ma prowadzić...

Skąd was biorą, bo nie możliwe jest, że się urodziłeś jak każdy
MePix - >Pan Pedalarz wg prawa powinien przeprowadzić rower przez pasy

@kozikowa2: w...

źródło: obraz_2023-04-26_192027913

Pobierz
@Zulf: to ty jako kierowca masz obowiązek dostosować prędkość do warunków. A zwłaszcza na przejściu dla pieszych gdzie masz zachować szczególną ostrożność. Debil na drugim nagraniu nie zachował nawet zwykłej ostrożności. 100% winy po jego stronie i mam nadzieję odebranie prawka.

Inna sprawa że rowerzyście zabrakło elementarnego instynktu samozachowawczego, bo żadne prawo nie uchroni przed zasadą zachowania pędu.
@Krupier
Czej. Czyli jak jakaś sierota blokuje mi przejazd to mogę legalnie wjechać na chodnik i go ominąć?

Przecież zagradza mi drogę to skoro rowerzyści mogą robić slalomy i jeździć tam gdzie nie mają prawa to przecież taka sierota blokująca mi przejazd też się musi domyślić, że mogę go omijać po chodniku ( ͡º ͜ʖ͡º)
Czej. Czyli jak jakaś sierota blokuje mi przejazd to mogę legalnie wjechać na chodnik i go ominąć?


@wojtoon: no jeśli nie ma innej możliwości ominięcia to tak bo jak inaczej miałbyś to zrobić?

Przecież zagradza mi drogę to skoro rowerzyści mogą robić slalomy i jeździć tam gdzie nie mają prawa to przecież taka sierota blokująca mi przejazd też się musi domyślić, że mogę go omijać po chodniku ( ͡º ͜
@Krupier
Nie wiem. Mam prawo jazdy już kilkadziesiąt lat i się wolę dopytać bo kiedyś każdego uczyli, że po chodniku nie wolno jeździć.

I tak się wolę dopytać, czy jak np stoję w korku na krajówce bo ktoś się pocałował na człówkę, to mogę np mogę rozebrać barierkę i przejechać komuś po działce. Niby to nie moja działka ale jak mawia klasyk

jak inaczej miałbym go ominąć?


( ͡º ͜ʖ
Nie wiem. Mam prawo jazdy już kilkadziesiąt lat i się wolę dopytać bo kiedyś każdego uczyli, że po chodniku nie wolno jeździć.


@wojtoon: no jeździć w rozumieniu #!$%@?ć się na chodnik i ominąć korek bo ci się nie chce stać to nie. Mówimy cały czas o omijaniu przeszkody, której jadąc po własnym pasie ruchu ominąć się nie da, ale jest możliwość jej ominięcia poprzez przejazd po miejscu do tego nieprzeznaczonym (może
@Krupier A te same służby nie ustalały wcześniej, że jest taki porządek ruchu drogowego, że ja jadę samochodem po jezdni, a pieszy na chodniku?

Przed chwilą mówiłeś, że mogę jechać po chodniku nawet jeśli jest inna organizacja ruchu.

I chodnik to zdaje się jest na stałe, a takie barierki to Zenek z Mietkiem postawili na szybko to komu będzie przeszkadzało jak ja też sobie na szybko przestawię?
@Nutaharion: kilka miesięcy temu pod podobną dyskusją jak napisałem, że zwalniam przed pasami jak na drugim jest korek i nie widzę całego przejścia dla pieszych to zostałem nazwany #!$%@?ą, a nie kierowcą i oskarżony o blokowanie ulic. xD A jak bym rozjechał jakiegoś pieszego to ci zawodowi kierowcy by pierwsi wykopywali znalezisko o tym wypadku.
@wojtoon

@Krupier A te same służby nie ustalały wcześniej, że jest taki porządek ruchu drogowego, że ja jadę samochodem po jezdni, a pieszy na chodniku?


Przed chwilą mówiłeś, że mogę jechać po chodniku nawet jeśli jest inna organizacja ruchu.


I chodnik to zdaje się jest na stałe, a takie barierki to Zenek z Mietkiem postawili na szybko to komu będzie przeszkadzało jak ja też sobie na szybko przestawię?


Ustalały, ale został on