Wpis z mikrobloga

@SamiS: religia pozwoliła rządzić głupim ludem, co doprowadziło do powstania większych grup społecznych, a w końcu państw. Czy obecna cywilizacja jest pozytywną zmianą dla świata? Nie wiem, ale mi się podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I nie, nie jestem religijny. Mówię tylko fakt, że bez różnych religii znacznie ciężej byłoby straszyć wieśniaków, a bez wieśniaków to możesz co najwyżej strzec działki przed domem, a nie granic państwa.
religia nie przyniosła światu ani jednej pozytywnej zmiany. Change my mind.


@SamiS: religia jest świetnym narzędziem utrzymywania porządku. Daje zbiór gotowych nakazów przydatnych dla osób, które samodzielnie nie potrafią wykształcić kręgosłupa moralnego. Jednym z efektów odejścia od wiary jest właśnie skrajnie lewicowe zdziczenie. Paradoksalnie to właśnie takim ludziom religia najbardziej by się przydała. Zapewniłaby im oparcie psychiczne, zaspokoiła potrzebę przynależności do grupy i dała zbiór uniwersalnych wzorców.

Religia sama w sobie
@SamiS: Gdyby nie wartości wpajane przez religie, wiele osób postępowałoby gorzej i mniej etycznie. Oczywiście są religie, które wręcz narzucają posrane zachowania, ale z rodzimego podwórka znam wiele osób, które starają się być lepszymi ludźmi ze względu na m.in. chrześcijanizm - ba, żeby nie było, że trust me bro - sam się do nich zaliczam.
@Pshemeck: śmiesznie czytać oburzenie na gazetowe oburzenie ciężarnymi mężczyznami i religię, jako rzekomą kontrę na to.

W kraju, gdzie dominuje religia, gdzie podstawą jest to, że kobieta urodziła dziecko bez stosunku płciowego z mężczyzną xD

Kościół katolicki opowiada bzdurę biologiczną od 2 tysięcy lat a wy się oburzacie, bo jakiś woke aktywista z Seattle napisze tekst o ciężarnych mężczyznach na Vice xD