Wpis z mikrobloga

W sumie to na #!$%@? kupować mieszkanie na ten moment? Wynajem u mnie w powiatowym 2 tys., mieszkanie o takim samym standardzie to 400 tys xD czyli po 20 latach dopiero by się zwróciło nie uwzględniając raty kredytu, z którą by mi wyszło jakieś (!!) 800 tys. XD
Jako młody człowiek to pewnie będę mieć ochotę zmienić jeszcze 10 razy miejsce zamieszkania i pracę. Może skończę jako urozmaicenie witryn na ulicy czerwonych latarni w Amsterdamie, nie wiem gdzie mnie poniesie. Po kilku latach w jednym miejscu mam już w sumie dosyć.
Tylko w co ładować oszczędności wtedy?

#nieruchomosci #mieszkanie #wynajem
  • 15
przy aktualnym oprocentowaniu korzystniej jest wynajmować bo odsetki od kredytu 400k - wynoszą więcej niż koszt najmu i to jest fakt, łatwo policzyć 400k* oprocentowanie/12 i to są same odsetki miesięczne


@statystyczny_yt: Zależy od mieszkania. U mnie same odsetki to połowa czynszu najmu podobnego metrażu w tej samej lokalizacji - tak - nawet przy dzisiejszych oprocentowaniach.
W sumie to na #!$%@? kupować mieszkanie na ten moment?


@Leosiaa: Przez 7 lat wynajmowania 3 razy zmieniałem mieszkanie wyłącznie przez to, że wynajmujący stwierdził, że już dłużej nie będzie wynajmował bo dzieci idą na studia i muszą gdzieś mieszkać/chcą sprzedac. Po 3 razie stwierdziłem, że mam dość.

Po kilku latach w jednym miejscu mam już w sumie dosyć


No to wtedy wyjeżdżasz gdzieś indziej i wynajmujesz/sprzedajesz mieszkanie i bierzesz inne.
@Leosiaa panie.wszystkkgra tralllala dopuki jesteś zdrowy i masz pracę na jakims tam przyzwoitym poziomie finansowym. Mieszkania na wynajem będą drożeć z biegiem lat. Jeśli masz na tyle środków żeby kupić na kredyt klite o spłacić w 10-15 lat to nawet nie ma się nad czym zastanawiać.
@Leosiaa: no jak ktoś ma kupować mieszkanie na zadupiu to bez sensu, bo za 20-30 lat to i tak będzie warte 0. Gra jest warta świeczki jak mówimy o top miastach typu Kraków czy Warszawa.