Wpis z mikrobloga

Najgorsze w pracy zdalnej jest to, że rodzina jej nie szanuje. Zwłaszcza ludzie starsi. Jeśli klikam w komputer leżąc na kanapie to na pewno robię jakieś głupoty i spokojnie mogę w tym czasie wynieść śmieci albo pomoc dziadkowi posprzątać w ogrodzie. Zwłaszcza w okresie świąt, gdy się jest u rodziny tez podczas dni pracujących.
Najlepsze są notoryczne telefony w godzinach pracy, bo „przecież w domu jesteś” albo czy mogę w tym czasie podjechać i coś załatwić.

#homeoffice #pracazdalna #pracbaza #zalesie #rodzina #rodzinnaatmosfera
  • 23
@tojapaweu:
ale to samo jest jak prowadzisz własną firme- każdy chce żebyś wyskoczył i cośtam mu załątwił, bo przecież nie masz szefa i nikogo się o zgode nie musisz pytac :)

@saggitarius_a @Cozzie @thority

Była na mirko kiedyś akcja(nie moge znalezc), jak typ pojechał mieszkać do teściów na czas remontu mieszkania i robił sobie zdalnie. Teściowa nie mogła w to uwierzyć i umówiła mu rozmowe o prace z miejscowym januszem :D
@tojapaweu: pracuję zdalnie od roku, może od jakichś dwóch miesięcy mama i babcia zaczęły traktować moją pracę normalnie, a nie jak do tej pory mówiły innym, że „coś tam klikam przy komputerze w dzień”. To praca jak każda inna, a to że nie muszę siedzieć przykuta do kompa bite 8h i jednocześnie ogarniam swoje obowiązki zawodowe i jakieś prywatne rzeczy, typu szybkie zakupy, to nic złego. Ważne, że robota jest zrobiona