Wpis z mikrobloga

Nie mogę już czytać o tym #chatgpt na wykopie, ani w ogóle nigdzie.

Fajne narzędzie, pomaga w prostych rzeczach typu redagowanie, tworzenie tekstów (które i tak trzeba często poprawiać). Mam nadzieję że ci laicy, bez jakiegokolwiek pojęcia o tym czym jest model językowy i podstaw z zakresu sztucznej inteligencji wyciągną wnioski (w przeciwieństwie do chatgpt, który tego nie robi xD) i przestaną #!$%@?ć o tym jak to AI zabierze wszystkim pracę bo jeśli ten program zabierze ci pracę to może warto się zastanowić nad samym sobą.

Już w ogóle ręce mi opadły jak do dyskusji w jednym z wpisów gość napisał "a co to za problem zaprogramować możliwość uczenia się albo wyciągania wniosków?". ŻADEN #!$%@? DLATEGO NIKT TEGO NIE WYMYŚLIŁ I MOŻESZ BYĆ PIERWSZY KASZTANIE XD.

Co chwila przełomowa technologia (dla debili) blockchain, autonomiczne samochody, kryptowaluty i teraz chatgpt xD.
Nigdy się małpy nie nauczą.( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ai #programowanie i troszkę #bekazpodludzi
  • 27
@twojastara_glosuje_na_korwina: spokojnie Mireczku, to się wyklepie, tzn też tak uważam, chat-gpt to nowe krypto dla chodzących małp. Najwidoczniej rynek nasycił się technologią i dlatego pozostały tylko scamerskie rozwiązania które symulują to co widziano kilkanaście/kilkadziesiąt lat temu w filmach si-fi.

Zaraz pewnie pojawią się naganiacze jak to super biznes można zrobić na chat-gpt wystarczy tylko kupić kurs za 1000 zł od randoma który stworzył apkę i stał się nowym elonem muskem.

Karawana
@twojastara_glosuje_na_korwina: Zasadniczym problemem ChatGPT jest człowiek, który z niego korzysta XD Ludzie myślą, że to remedium na wszystko i nagle każdy straci pracę. Gówno prawda - jeszcze. Póki co to raczej szybszy sposób na googlowanie i szukanie dosyć łatwo dostępnych informacji. Internet jest tak zalany szambem robionym pod CEO, że coraz częściej wolę po prostu zapytać GPT niż to googlować. Jeżeli chodzi o programowanie, to radzi sobie jako-tako. Często wymyśla klasy
@twojastara_glosuje_na_korwina: Nie rozumiesz jakie jest zagrożenie. Być może to nie nastąpi już teraz tylko gdzies za 5-10 lat ale AI wywróci świat do góry nogami. To będzie taki przełom jak wynalezienie internetu, jak wynalezienie koła czy ognia. Już teraz AI potrafi tworzyć muzykę, obrazy i kod programu. Ile czasu minęło od upowszechnienia Chatu GPT? Rok?
Obecnie chatGPT bardzo pomaga w pracy IT. Możesz stworzyć piosenkę Eminema którą śpiewa frank sinatra albo
@twojastara_glosuje_na_korwina: ja np w swojej pracy używam chatu i traktuje go jako narzędzie które za mnie przeszukuje Google i bardzo szybko upakowuje mi informacje do jednej wiadomości które później weryfikuje. Zajmuję się praca nad tekstem i robotę która kiedyś robiłem w 12h teraz robię w 1.5h. Więc dla mnie chat jest narzędziem który zarabia mi dodatkowe 10k PLN miesięcznie i jestem z tego powodu cholernie zadowolony xd. Natomiast nawet ja czyli
@uytx: @fajq: chciałam napisać wywód, ale wyczerpaliście temat. Plusik+. AI ma ogromny potencjał w wielu dziedzinach - to fakt. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy mocny hype na niego i trochę za daleko ten temat poszedł. W sumie technologia przyjęła się zaledwie w 5 dni, gdy Instagram potrzebował bodajże aż 75 dni, by stać się trendem - to też świadczy o jego potencjale i przełomowości. Jednak wciąż to jest
@Humbaq: piękny przykład, ale indolencji pismaków. Te "zaoszczędził 14k" ma tyle samo wspólnego z rzeczywistością, co nagłówki typu "stracili 15 milionów na piractwie". Nikt nic nie stracił, nikt realnie też nie zaoszczędził hajsu. Dlaczemu? Bo większość piratów jeśli miałaby kupić dany produkt legalnie, by go nie kupiła, tak samo dziennikarz nie miał zamiaru zatrudniać żadnego freelancera do napisania skryptu, przez co żadnej programista realnie nie stracił zlecenia.

nie chcąc wydawać pieniędzy
@twojastara_glosuje_na_korwina: To się szczerze mówiąc nie nadaje nawet jako narzędzie wspomagające pracę. Próbowałem. Niestety poziom niepoprawnych odpowiedzi na zapytania jest w tym momencie tak duży, że nie można na tym narzędziu polegać. Chat myli się dość często, a sprawdzanie czy odpowiedź jest poprawna często dłużej trwa niż jeśli zrobię czynność samodzielnie ręcznie. A są to dość proste rzeczy (typu wygeneruj mi jakieś polecenie do basha). ChatGPT i pochodne narazie są bardziej
narzędziem. Nikt poważny tego nie używa. Osobiście używam to tylko do szybkiego tłumaczenia dużych tekstów (ale i tak później ręcznie weryfikuję czy dobrze przetłumaczył, bo mu nie ufam).


@ZasilaczKomputerowy: Odważnie xD ja sprawdziłem i to ile on głupot #!$%@? jest zatrważające. Model językowy może i ma sens o ile wiesz jaki tekst chcesz otrzymać mniej więcej i znasz odpowiedź i do przeredagowania na ludzki język bo zdarza mu się pisać nielogiczne