Wpis z mikrobloga

Mireczki z #szosa. Szukam #rower.
Straciłem mojego Guerciotti - urwany element trzymający hak od przerzutki. W trzech serwisach powiedzieli


Spawacze
Zaś jak pojechałem do kilku kraftowych pracowni spawarskich okazało się, że karbonowy widelec uniemożliwia jakiekolwiek spawanie, bo amelinium to tam jeszcze, ale widelec się stopi. Rower do wywalenia, a moje #guerciotti było na #campagnolo i jeździło się doskonale.

Możliwość naprawy?
Ramy nigdzie nie kupię. Po wpisaniu "Guerciotti Edge" pojawia się... praktycznie nic XD Może ktoś z Was wie chociaż, gdzie mogę psozukać ramy, to będę się bawić w jakieś przekładanie wszystkiego.

Dzisiejsze realia cenowe nowych rowerów
Ale jak teraz patrzę na rowery, i to tak z karbonem przód-tył, wagą 8kg (tyle mój Guerciotti!) oraz jakąś przynajmniej Tiagrą (miałem Campę Veloce i Xenon) to trzeba dać prawie 8k albo więcej. Nawet cholerny #wykoptribanclub kosztuje prawie 4k za 520 (w 2016 ok. 2399?).

Nowe technologie
Do tego nie za bardzo wiem, jak szukać. Na Pepperku czy innych szosa.org oczywiście tylko jakieś Di2, tarcze, wszystkie kable w środku, elektryczne przerzutki, jakieś geometrie specjalne w ogóle dołóż i kup za 13k.

Używka?
Nawet patrząc na u----i to mieszają się te różne technologie. Jak i czego szukać ewentualnie, o ile w ogóle? Szczerze, to ja się na rowerach nie znam i nie potrafię poweidzieć przez oglądanie jakiegoś elementu czy jest on zdatny do użytku.

Oczekiwania
Mam ok. 3-5k. Po lasach nie jeżdżę, gravela raczej nie chcę. Zdecydowanie endurance, chociaż jak będzie jakiś dobry #gravel w tych pieniądzach to też rozważę, bo może na kolejny rower będę mieć 20k, to wtedy kupię coś lepszego. Ale to za parę lat.
Była na Pepperku fajna Sensa na 105 za 4500, ale nie zdążyłem.

Przysięgam uroczyście, że jak kupię rower to wracam do rowerowegorownika, może ewentualnie jakieś kwadraty.
Ulałem się strasznie ( ͡ ͜ʖ ͡) Tym bardziej pomóżcie! #kiciochpyta
Anekito - Mireczki z #szosa. Szukam #rower. 
Straciłem mojego Guerciotti - urwany ele...

źródło: wiem że ze złej strony nie śmiejcie się ze mnie

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anekito: jeśli canyon to podobno ich kalkulator na stronie jest w pytę i na podstawie wzrostu i długości nogi zawsze trafia z rozmiarem. No i z tego co czytałem to w razie jednak złego rozmiaru to można wymienić na ich koszt
  • Odpowiedz
@Anekito: bierz co ci się podoba (jeśli masz budżet). Rower ma cieszyć też oko, więc jeśli kilka stówek różnicy to nie problem to uderzaj w najładniejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tym Rose to się dobrze zastanów nad rozmiarem, bo wpadasz pomiędzy
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau: Wracam do domu. Wchodzę na stronę. Wykupione ROSE XdDd
Wchodzę później na CANYON. Miały być co poniedziałek nowe dropy, a teraz nie ma nawet największych rozmiarów jakie były od kilku dni (L I większe).
#j--------e #zalesie (,)
  • Odpowiedz
@Anekito: no ja na canyona czekałem do tego pierwszego "dropa", który jednak nie istniał. Napisał maila i dostałem info, że nic nie wiedzą o dostępności. Stwierdziłem, że jak inne rowery mają dostępność 6-8 tygodni to i tak będę czekał minimum 2 miesiące, jak już się pojawi xD

I dlatego mam Orbee
  • Odpowiedz