Wpis z mikrobloga

Mireczki z #szosa. Szukam #rower.
Straciłem mojego Guerciotti - urwany element trzymający hak od przerzutki. W trzech serwisach powiedzieli


Spawacze
Zaś jak pojechałem do kilku kraftowych pracowni spawarskich okazało się, że karbonowy widelec uniemożliwia jakiekolwiek spawanie, bo amelinium to tam jeszcze, ale widelec się stopi. Rower do wywalenia, a moje #guerciotti było na #campagnolo i jeździło się doskonale.

Możliwość naprawy?
Ramy nigdzie nie kupię. Po wpisaniu "Guerciotti Edge" pojawia się... praktycznie nic XD Może ktoś z Was wie chociaż, gdzie mogę psozukać ramy, to będę się bawić w jakieś przekładanie wszystkiego.

Dzisiejsze realia cenowe nowych rowerów
Ale jak teraz patrzę na rowery, i to tak z karbonem przód-tył, wagą 8kg (tyle mój Guerciotti!) oraz jakąś przynajmniej Tiagrą (miałem Campę Veloce i Xenon) to trzeba dać prawie 8k albo więcej. Nawet cholerny #wykoptribanclub kosztuje prawie 4k za 520 (w 2016 ok. 2399?).

Nowe technologie
Do tego nie za bardzo wiem, jak szukać. Na Pepperku czy innych szosa.org oczywiście tylko jakieś Di2, tarcze, wszystkie kable w środku, elektryczne przerzutki, jakieś geometrie specjalne w ogóle dołóż i kup za 13k.

Używka?
Nawet patrząc na używki to mieszają się te różne technologie. Jak i czego szukać ewentualnie, o ile w ogóle? Szczerze, to ja się na rowerach nie znam i nie potrafię poweidzieć przez oglądanie jakiegoś elementu czy jest on zdatny do użytku.

Oczekiwania
Mam ok. 3-5k. Po lasach nie jeżdżę, gravela raczej nie chcę. Zdecydowanie endurance, chociaż jak będzie jakiś dobry #gravel w tych pieniądzach to też rozważę, bo może na kolejny rower będę mieć 20k, to wtedy kupię coś lepszego. Ale to za parę lat.
Była na Pepperku fajna Sensa na 105 za 4500, ale nie zdążyłem.

Przysięgam uroczyście, że jak kupię rower to wracam do rowerowegorownika, może ewentualnie jakieś kwadraty.
Ulałem się strasznie ( ͡ ͜ʖ ͡) Tym bardziej pomóżcie! #kiciochpyta
Anekito - Mireczki z #szosa. Szukam #rower. 
Straciłem mojego Guerciotti - urwany ele...

źródło: wiem że ze złej strony nie śmiejcie się ze mnie

Pobierz
  • 28
@Anekito: za 5k canyon na Tiagrze, jeśli akurat trafisz na dostępność. Generalnie nie czytaj fachowców i prokolarzy z forów. Tiagra czy Sora spokojnie wystarczą do jazdy. Może uda ci się upolować jakiegoś Rometa, chociaż jak pytałem to wszędzie mieli tylko Clarisa w tych tańszych rowerach, a naczytałem się, że Shimano może skończyć produkować napędy 8x i może zacząć brakować części. Przez to kupiłem ostatnio Orbea Avant na Sorze za 3990zł i
  • 0
@DejwiD: To nie jest sam hak, ale fragment ramy, do którego ten hak jest przytwierdzony/przyspwany/przytytyrytykowany. Jakby to sam hak był, to w dwóch serwisach powiedzieli, że zamówią z Włoch albo sami jakoś ogarną. A nawet jeden spawacz powiedział, że taki hak to on sam nawet dorobi i pogrubi o 1mm coby się trzymało.
@Anekito: oczu ból, bo to ładna szosa jest :/ co do rowerów warto polować na bikester.pl czy sprint-rowery.pl ponieważ mają tam srogie przeceny niekiedy.
Można też jak kolega wyżej iść w canyony, chyba najlepszy stosunek ceny do jakości.
fajnie też wygląda (choć już nie cenowo Synapse 3)
Co do grup napędów to Claris, Sora, Tiagra jeżdżą tak samo dobre jak 105 i ultegra. Sam upalam się na clarisie i ani mi
@Anekito: pisałeś 3-5k, a teraz rower za 7,5k. W tym budżecie to już możesz trochę poskakać po producentach. Chociaż na 105 to pewnie same tańsze marki będą typu decathlon, romet czy sensa.

Canyon tylko na stronie producenta
ja bym przeczesał olx i allegro, kupił samą ramę i przełożył bebechy


@ujdzie: też miałem taki plan. Potem wszedłem na olx i zobaczyłem używane ramy w cenie nowych rowerów i kupiłem nowy rower. Jest totalna tragedia. Do 1000zł żadnej alu ramy nie kupisz, jeśli ma być z tego tysiąclecia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Wycu91: @Ogau @nasi-lemak Znalazłem takiego Canyonka, wygląda bardzo ładnie :D

@nasi-lemak: To ja pierniczę te UK standardy, człowiek dopłaci a na pierwszym dohamowaniu się wyteguje XD

@fimino: Dzwoniłem do nich. Wysłałem maila. Zobaczymy, co z tego będzie. Dzięki za polecenie ich!

@Ogau Dokładnie, ceny ram to dramat. Albo się uda Guerciotti naprawić albo przesiadka na Canyona.

@DejwiD Napisałem do majstrów, zobaczymy co wymyślą.
  • 0
@Vegetable_Broccoli_2: jak jest z tymi rozmiarami? Według tamtego z UK powinienem mieć 50. Ttiban 520 z 2017 oraz Guerciotti to 48 optymalny rozmiar. Sensa za 4500 z 105 co była na Pepperku 48, może 50. A ta również Sensa - niby 52 XD Co ja mam brać?