Wpis z mikrobloga

Jako, że w lodówce mam jedynie dwa wczorajsze pierogi i chochoszoki (którymi właśnie się zajadam), wzięło mnie na sprawdzenie czy słynna #pasta o chochoszokach jest dalej aktualna xD Ogólnie brałem produkty z Auchan no i przy coli na oko trochę liczyłem ale i tak wyszedł dosyć ciekawy wynik xD

Witam. Chciałbym powiedzieć, że jeżeli chodzi o jedzenie to Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 237,99zł miesiecznie ( dawniej 100zł ). Właśnie kończe taki miesiąc za 237,99zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony, zapchany. Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 400zł ( dawniej 200zł ) cola (2 litry dziennie, czsami jescze wieczorem dokupowałem litrowa Colę). A więc przechodząc do jadłospisu za 237,99 ( dawniej 100 zł )

Aby przezyć miesiąc za 237,99 zł potrzeba:
1kg ryżu 6.38zł ( dawniej - ok.3zł ) ryż
1kg kaszy jęczmiennej 5,36zł ( dawniej około 2 zł ) kasza
6kg ziemniaków 11,88zł ( dawniej ok.8zł ) ziemniaki
2kg margarany 18,32zł ( dawniej ok 5 zł ) margaryna
150 bułek 132 zł ( dawniej około 50zł ) bułki
10 paczek Chochoszoków 67,50zł ( dawniej ok. 20 ) Chochoszoki
15 sosów do potraw jeden po 0,99zł ( dawniej około 50 groszy ) - 14,85zł ( dawniej około 7 zł ) sos, lub kilka sosów gotowych po 5.49zł ( dawniej ok.3 zł ) sos gotowy
Razem około 237,99zł.
Zostało mi jescze całego gówno bo tak inflacje wywaliło ( dawniej7 złotych z tej stówy ) Nieźle.

Jak to jemy?
Rano zagtować gar sosu-mamy na 2 dni.
Pierwszy tydzień-makaron. 5 bułek dziennie, pół paczki Chocoszoków.
Drugi tydzień-ryż. 5 bułek dziennei, pół paczki Chocoszokw.
Trzeci tyedzień-kasza jęczmienna, 5 bułek, pół paczki Chocoszokwó.
Czwarty tydzień-6 kilo ziemniaków, 5 bułek , pół, paczki Chocoszoków.
Zamiast Chocoszoków można kupować krem czekoladowy-400 gr za 6,79zł ( dawniej 2,5zł ) krem czekoladowy albo zwykle kulki czekoladowe, można nabyć za 6,48zł za 250gramów ( dawniej 1-2 zł 300 gramów ) kulki czekoladowe
Także jadłsopsis jest sprawdzony i bardzo sycący-nawet zostało mi jeszcze trochę rużu i kaszy, bo kilogram na tydzień to naprawdę jest aż nadto.
Brakowało mi jedynie serków, jogurtów i rybek.
Ale bez problemu mogę taki miesiąc powtórzyć-mówię to jako osoba która lubi jeść, objadać się, czy nawet obżerać.
Jeden Władysław Jagiełło i masz jedzenie na cały miesiąc.
Warzywa są w sosach, a witaminy w Chocoszokach-wszystkie witaminy i składniki mineralne.Pozdrawiam.

Czyli podsumowując taka miesięczna dieta wzrosła o 137.99% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pis #bekazpisu #inflacja #gospodarka
ChlebekPyszny - Jako, że w lodówce mam jedynie dwa wczorajsze pierogi i chochoszoki (...

źródło: Bez nazwy-1

Pobierz
  • 121
@Chlebek_Pyszny: smutne i śmiesznie jednocześnie, że taki przekaz trafiałby najbardziej do Polaków
Nikogo nie obchodzi mityczna "inflacja 20%", w wyobraźni ludzkiej zdecydowanie groźniej brzmi cena bułki 30 groszy kilka lat temu i prawie złotówka teraz

Coś jak "zegarek za 20 tysięcy złotych" vs wałki na kilka miliardów złotych, kiedy miliard złotych to Polak ostatni raz widział przed denominacją xD