Wpis z mikrobloga

Jako, że w lodówce mam jedynie dwa wczorajsze pierogi i chochoszoki (którymi właśnie się zajadam), wzięło mnie na sprawdzenie czy słynna #pasta o chochoszokach jest dalej aktualna xD Ogólnie brałem produkty z Auchan no i przy coli na oko trochę liczyłem ale i tak wyszedł dosyć ciekawy wynik xD

Witam. Chciałbym powiedzieć, że jeżeli chodzi o jedzenie to Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 237,99zł miesiecznie ( dawniej 100zł ). Właśnie kończe taki miesiąc za 237,99zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony, zapchany. Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 400zł ( dawniej 200zł ) cola (2 litry dziennie, czsami jescze wieczorem dokupowałem litrowa Colę). A więc przechodząc do jadłospisu za 237,99 ( dawniej 100 zł )

Aby przezyć miesiąc za 237,99 zł potrzeba:
1kg ryżu 6.38zł ( dawniej - ok.3zł ) ryż
1kg kaszy jęczmiennej 5,36zł ( dawniej około 2 zł ) kasza
6kg ziemniaków 11,88zł ( dawniej ok.8zł ) ziemniaki
2kg margarany 18,32zł ( dawniej ok 5 zł ) margaryna
150 bułek 132 zł ( dawniej około 50zł ) bułki
10 paczek Chochoszoków 67,50zł ( dawniej ok. 20 ) Chochoszoki
15 sosów do potraw jeden po 0,99zł ( dawniej około 50 groszy ) - 14,85zł ( dawniej około 7 zł ) sos, lub kilka sosów gotowych po 5.49zł ( dawniej ok.3 zł ) sos gotowy
Razem około 237,99zł.
Zostało mi jescze całego gówno bo tak inflacje wywaliło ( dawniej7 złotych z tej stówy ) Nieźle.

Jak to jemy?
Rano zagtować gar sosu-mamy na 2 dni.
Pierwszy tydzień-makaron. 5 bułek dziennie, pół paczki Chocoszoków.
Drugi tydzień-ryż. 5 bułek dziennei, pół paczki Chocoszokw.
Trzeci tyedzień-kasza jęczmienna, 5 bułek, pół paczki Chocoszokwó.
Czwarty tydzień-6 kilo ziemniaków, 5 bułek , pół, paczki Chocoszoków.
Zamiast Chocoszoków można kupować krem czekoladowy-400 gr za 6,79zł ( dawniej 2,5zł ) krem czekoladowy albo zwykle kulki czekoladowe, można nabyć za 6,48zł za 250gramów ( dawniej 1-2 zł 300 gramów ) kulki czekoladowe
Także jadłsopsis jest sprawdzony i bardzo sycący-nawet zostało mi jeszcze trochę rużu i kaszy, bo kilogram na tydzień to naprawdę jest aż nadto.
Brakowało mi jedynie serków, jogurtów i rybek.
Ale bez problemu mogę taki miesiąc powtórzyć-mówię to jako osoba która lubi jeść, objadać się, czy nawet obżerać.
Jeden Władysław Jagiełło i masz jedzenie na cały miesiąc.
Warzywa są w sosach, a witaminy w Chocoszokach-wszystkie witaminy i składniki mineralne.Pozdrawiam.

Czyli podsumowując taka miesięczna dieta wzrosła o 137.99% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pis #bekazpisu #inflacja #gospodarka
ChlebekPyszny - Jako, że w lodówce mam jedynie dwa wczorajsze pierogi i chochoszoki (...

źródło: Bez nazwy-1

Pobierz
  • 121
Jeden Władysław Jagiełło i masz jedzenie na cały miesiąc.


Zamień na "Pół Jana III Sobieskiego i masz jedzenie na cały miesiąc." ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Chlebek_Pyszny ten wpis to jest taka księga przetrwania dla wykopków tak? Dlaczego w tej diecie nie ma warzyw? Ziemniak to głównie skrobia czyli węglowodany czyli cukier, nie liczy się. Można przecież w sezonie kupić warzywa i owoce taniej i zrobić przetwory na zimę. Warzywa można ukisić, są super wtedy, mega zdrowe.
i można się tu wyżywić za około 237,99zł miesiecznie


Istnieje duże prawdopodobieństwo graniczące z pewnością że posłowie i cała armia urzędników ministerialnych tyle wydaje na jeden obiad.
zaraz klasycznie dostaniesz odpowiedzi, że ktoś tam wydaje 600zł miesięcznie na jedzenie i je różnorodnie xD

Już od 5 lat ciągle to jest 600zł miesięcznie, teraz może skoczyło do 700zł xD


@aukolb: to są ci ludzie co zawsze tankują za 50zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szkoda, że to dieta tylko na przeżycie, a nie, żeby żyć. Oparta praktycznie na samych węglowodanach i wysokim ig. Brakuje jakichkolwiek warzyw, mięsa, ryb, a te podrożały jeszcze bardziej.
Co za idiotyzm. Jeśli człowiek ładuje w siebie tyle coli to wiadomo, ze jego zapotrzebowanie na żarcie spadnie, a - co za tym idzie - rachunki za jedzenie będą mniejsze. Na koniec wypada życzyć dużo zdrowia fizycznego i psychicznego z taką dietą.
Przy takiej diecie nie dość że oszczędzasz na takich idiotyzmach jak zdrowa dieta, czy zbilansowany posiłek, ale dodatkowo dajesz państwu gwarancję że nie będzie ci musiało wypłacać nigdy emerytury, bo jej nie dożyjesz.
a ci #!$%@?ą że inflacja 18% a realna to #!$%@? 140%. My żyjemy w jakiej Korei północnej jeśli chodzi o dezinformację obywateli.


@fazzerek: Twój wpis pięknie pokazuje, że was nawet dezinformowac nie trzeba. Nie rozumiesz podstawowych pojęć o ktorych mowisz, ale jednoczesnie nie przeszkadza ci to w tym, zeby sie publicznie na ten temat wypowiadac.