Wpis z mikrobloga

Jako były konfederata (w 2020 przestałem na nich głosować kiedy zauważyłem, że Bosak startuje na prezydenta) nie gardzę nikim bardziej obecnie niż Konfederatami i Pisowcami. Widzę siebię jak i w tych meme kompasach politycznych jako liberała światopoglądowego jak i lekkiego liberała pod względem gospodarczym (są rzeczy, które warto i powinno się regulować - jak jeszcze głosowałem na Korwina to byłem pełnym liberałem ale z wiekiem mi przeszło xD). Jak czytam te wysrywy na wykopie "hehe słychać wycie lewactwa" to mnie skręca jak krótkowzroczni i zawistni są ich wyborcy jak i skręca mnie to, że sam na nich głosowałem i pomogłem im dostać się do sejmu w 2019 roku - a głosowałem na Korwina i jego partie od 2014 roku.

Rozumiem, że ludzie mogą mieć inne idealne wizje państwa czy opinie oczywiście, lecz kurde belka jak wy możecie z dumą na nich głosować widząc ich nie istniejący plan gospodarczy, który składa się z paru krótkich populizmów jak i ich wizję światopoglądową, która pasowałaby idealnie do początku XX wieku? Jakbyście podeszli do 100 losowych wyedukowanych osób czy to w Polsce czy w większości krajów europejskich i zaczeli gadać o konfederacji i ich planach to oni by tylko zmarszczyli brwi słuchając was.
Słysze często od Konfederatów na wykopie jak to Unia europejska jest zła i socjalizm niszczy kraje a 100% kapitalizm jest super - Unia europejska ma swoje plusy i minusy lecz dla nas, dla Polski jest dosłownie zbawieniem i przez lata pomogli nam wyjść z dołka jak i ustandaryzować godniejsze życie. Pamiętam jeszcze jak byłem 100% liberałem gospodarczym patrząc na USA ale fajny kraj ale tam fajnie i wolny rynek jest, lecz jak poznałem pare osób z US jak i przyjrzałem się m.in rynkowi pracy tam to mi się odechciało i tylko odetchnąłem z ulgą, że urodziłem się w kraju należacego do jak to mówi korwin tfu socjalistycznej Unii Europejskiej gdzie mam jakieś prawa.

Wiem, że pisząc to raczej nikomu nie zmienie zdania na żaden temat, lecz proszę was abyście zreflektowali się i przemyśleli swoje wybory, ponieważ naprawdę nie trzeba dużo aby się doedukować i rozpoznać, że jesteście w dużej mierze wykorzystywani pustymi sloganami.
Zanim się ktoś zleci z "a na kogo innego głosować" - to słynne mniejsze zło, które potencjalnie może przynajmniej trochę poprawić sytację w kraju - czyli według mojej wiedzy ktokolwiek byle nie PiS i konfa. Z lewicą np nie jest mi po drodzę pod wieloma względami, lecz wiem, że światopoglądowo będą liberalniejsi niż w/w opcje a gospodarczo nie wiem za dużo o ich programie - z tego co widziałem kawałkami to dużo socjalu co może nie być najlepszym rozwiązaniem, lecz jak pisałem za mało wiem aby się wypowiedzieć. Nie będę osobiście na nich głosował, lecz rozumiem osoby co będą i nie mam z nimi problemów. Jak ktoś jest zainteresowany ja osobiście lece z KO (skrzydło nowoczesnej najlepiej). Zaraz przylecą osoby "PiS PO jedno zło" ale jak patrzę na czasy przed 2015 to powiem wam szczerzę, że dobrze mi się żyło pod wieloma względami. Mieliśmy afery zegarkowe czy ośmorniczki czy szoguna ale patrząc na nie przez pryzmat czasu to jest kompletnie nic. Jeszcze muszę się doedukować nt. wszystkich partii startujących do wyborów, lecz na obecną chwilę nie wydaje mi się aby ten wybór się zmienił.

#wybory #konfederacja #neuropa #4konserwy #polityka #pis
  • 51
sam na nich głosowałem i pomogłem im dostać się do sejmu w 2019 roku


@matejss: to jest właśnie najgorsze, jeden Mirek napisał że "czuje się jak by pomógł NSDAP władzę zdobyć"
no nic dodać, nic ująć, będę wspomniał mój błąd głosowania na tą bandę szurów chyba do końca życia
i mam wielką nadzieje że nie uda im się niczego grubego odwalić bo będę tego w pewnym sensie współwinny
Wiem, że pisząc to raczej nikomu nie zmienie zdania na żaden temat, lecz proszę was abyście zreflektowali się i przemyśleli swoje wybory, ponieważ naprawdę nie trzeba dużo aby się doedukować i rozpoznać, że jesteście w dużej mierze wykorzystywani pustymi sloganami.


@matejss: Na wykopie zostały w większości jednostki pokroju pisowskiego betonu. Nie ma szans ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NoJakNieJakTak: Powiedziałbym Mirek żebyś się za bardzo o to nie bił. Wybory w 2019 to jedno lecz jak np wyjdzie im dobrze w 2023 to nie jest to twoja wina tylko społeczeństwa. My popełniliśmy swoje błędy pare lat temu lecz nauczyliśmy się z nich i teraz jesteśmy dojrzalsi :) Osoby co głosowały lecz się "obudziły" mają u mnie szacunek, a osoby co glosowały i dalej głosują już nie do końca.

@
@tez_mam_nowe_konto: Ja mam ten idealny przykład z moimi rodzcami powiem ci. Pisowcy od kiedy pamiętam. Moja mama akurat zaczeła się wyłamywać z tego widząc sytuację w kraju z cenami i takie tam i po prostu się jej zapytałem "Czy przed 2015 ci się lepiej żyło czy gorzej" i to dało jej troche refleksji. Zgodzę się, że dużo propagandy było przez lata na PO, lecz jak człowiek naprawde się zastanowi to nie
@Nighthuntero: Taa... rozumiem cię dokładnie. Z tego co widze w obecnej Polskiej politycę to lecimy wszędzie z populizmami i rozdawnictwem, ponieważ bez tego nie masz szansy na wybicie się - takie mamy obecne społeczeństwo gdzie wszystkim się coś należy. Ja po prostu liczę, że nie spełnią tej obietnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiem, że pisząc to raczej nikomu nie zmienie zdania na żaden temat,


@matejss: święte słowa , ten portal [ i większość innych ] nie jest miejscem myślenia a już na pewno "pogłębionej refleksji politycznej"
ukłony
PS imo dyskusja jest celowa / możliwa tylko oko-w-oko
@matabora: Dyskusja jest zawsze celowa, nawet jak trafi tylko do 1 osoby z 1000000. Ja sam zmieniłem swoje poglądy polityczne o prawie 180 stopni dzięki właśnie dyskusji jak i poznawania świata i innych kultur. Niestety dużo ludzi jest bardzo zamkniętych na otwartą, szczerą dyskusję a te mogą naprawdę pomóc człowiekowi być po prostu lepszym.
@matejss: mogę zrobić kopiuj-wklej tylko zmienić na PO albo Lewicę? Na to samo wyjdzie. To ile ludzi widzę od 20 lat że pisali "kiedyś byłem za korwinem ALE", to korwin powinien wygrywać każde wybory od 20 lat xD Zmieńcie śpiewkę, 4 lata temu pisaliście tak samo. "Głosowałem na KNP ALE".
@FLAC: Jasne, rób co chcesz :P Według mnie nie wyjdzie na to samo, ale jestem ciekaw jak sparafrazujesz tekst aby wyszło to samo tak jak piszesz.
Co do pisania przez 20 lat - nie wiem. NIe jestem tymi osobami, nie wiem co im się przestało podobać. Ja piszę to co osobiście myślę. Nie jestem członkiem żadnej partii czy grupy politycznej więc nie musisz do mnie w liczbie mnogiej pisać.
@matejss: tu nie jest problem w hurraaa optymiźmie konfederatów, a raczej w kompletnej #!$%@?ści opozycji, która tak właściwie oddaje centroprawicowy elektorat (liberalizm gospodarczy i centrowe/lekko odchylone w prawo poglądy) w ramiona ultranarodowej konfederacji.

Nie winię ich, nawet trochę rozumiem, winię opozycję.
Z lewicą np nie jest mi po drodzę pod wieloma względami, lecz wiem, że światopoglądowo będą liberalniejsi niż w/w opcje a gospodarczo nie wiem za dużo o ich programie - z tego co widziałem kawałkami to dużo socjalu co może nie być najlepszym rozwiązaniem, lecz jak pisałem za mało wiem aby się wypowiedzieć. Nie będę osobiście na nich głosował, lecz rozumiem osoby co będą i nie mam z nimi problemów.


@matejss:
Pobierz
źródło: 0B19D999-9576-4778-A351-91C706FEC17F
@Bananek2: Jasne że wiem coś o lewicy, lecz uwaga tutaj może być szok: Uważam, że nie wiem wystarczająco aby mieć publiczną opinie na ten temat. Myślisz że jestem lewakiem który ukrywa się jak D.B Cooper i udaję byłego konfederatę ponieważ chce aby moja partia polityczna miała więcej wyborców? Głosowałem na Korwina jak i Konfederacje w przeszłości i nie muszę ci naprawdę tego udowadniać. Jak ci się chce możesz przejrzeć moje stare
@Marek_Licyniusz_Krassus: masz mężczyzn między 25, a 40 którzy nie chcą być ruchani w dupę socjalem. Plus większe skłonności ku narodowym ideałom i masz wynik konfy.

Poza braunowcami i narodowcami (elektorat do utylizacji) jako tako rozumiem tych ludzi dlaczego ich wybierają, bo alternatywy jak PO już się nie #!$%@?ą i widać, że socjal będzie #!$%@?ć jak #!$%@? po miesnym.
@Silklash No nie bardzo bo ostatnich wyborach jedynie w najmłodszej grupie wiekowej konfederacja zajęła 3 miejsce, a w reszcie miała ostatnie miejsca. przedsiębiorcy czy ludzie z wyższymi stanowiskami głosowali na KO. Nawet osoby z wyższym wykształceniem wolały PSL niż Konfederację. wiec najmłodsi, którzy często studiują na koszt państwa mają dość socjalu? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@matejss: Wybór jest między katolickimi fundamentalistami - PIS KONFA, komunistami / kawiorową lewicą - LEWICA, PIS, socjalistami - PO, PIS, LEWICA
Jeśli mam wybierać między jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale.
@matejss: Platforma Obywatelska która chce rozdawać więcej niż PIS i jest bardziej socjalistyczna niż wcześniej. Będzie większa inflacja niż za czasów PISu.
Jakie masz argumenty żeby za nimi głosować poza typ że Konfederacja to 'faszyści'?
@Marek_Licyniusz_Krassus: 4 lata i trendy się zmieniają. Okazuje się, że z konfederacji nie do końca się wyrasta bo w wieku 19-29 mają mniejsze poparcie niż 19-39.

Szczerze mówiąc mam niejednoznaczne podejście do konfederacji bo z jednej strony Braun i narodowcy do utylizacji, ale z drugiej strony rosnące sondaże to jasny znak, że trzeba zatrzymać to socjalne szaleństwo, ale na nich na 100% nie zagłosuję bo gardzę braunem równo z pisem
jak wy możecie z dumą na nich głosować widząc ich nie istniejący plan gospodarczy, który składa się z paru krótkich populizmów jak i ich wizję światopoglądową, która pasowałaby idealnie do początku XX wieku?


@matejss: Też to zauważyłem u nich, a zwłaszcza u Mentzena. Ich plan gospodarczy nie uwzględnia zmian gospodarczych jakie zaszły w gospodarce światowej w ostatnich kilkudziesięciu latach. Oni chcą nas cofnąć do połowy ubiegłego wieku i to niemal w
@WladcaSlimakow: Nie jestem fanem tego argumentu ponieważ jak wylistujesz wszystkie te partie i postawisz obok siebie to nie ma możliwości aby każda z nich była tak samo zła. Przynajmniej jedna z nich jest przynajmniej trochę lepsza od drugiej w czymś co jest dla ciebie ważne i na tę partię powinnieneś zagłosować. Niegłosowanie to oddawanie wyboru osobą co głosują a wygrać może partia która ci najbardziej niepodchodzi.

@SawadeeKap Zacznijmy od tego, że
@neeet: Problemy socjalne tego typu jak opisałeś były dla mnie zawsze bardzo trudne do zrozumienia pod kątem jak je najlepiej rozwiązać. Ja osobiście nie jestem fanem 500+ z powodu tego, że jest za łatwo wykorzystywane przez obywatli pod kątem wymagań (których nie ma) jak i tego że tworzy po prostu dziurę budżetową nie dając żadnych korzyści pod względem dzietności (a nie długo zamożności z powodu inflacji) w Polsce. Ten program miałby
Jako były konfederata (w 2020 przestałem na nich głosować kiedy zauważyłem, że Bosak startuje na prezydenta) nie gardzę nikim bardziej obecnie niż Konfederatami i Pisowcami.


@matejss: mam tak samo, tyle, że przestałem na korwina głosować zanim połączyli się w megazorda zwanego konfederacją. Ostatnie wybory, gdzie na nich oddałem głos to na Wilka na prezydenckich i tego głosu wstydzę się do dzisiaj, ale cóż, miałem wtedy <20 lat.

Widzę siebię jak i
Pobierz
źródło: 7aRvcir
@Silklash: @Marek_Licyniusz_Krassus
Nie wiem czy bym się obecnie przejmował sondażami patrząć historycznie jak mogą być omylne (a z reguły są). Pamiętam że przy wyborach prezydenkich tylko sondaż z chyba 20 był stosunkowo blisko do wyniku. Liczę również na zatrzymanie socjalnego szaleństwa jak napisałeś ale jest to coś co musi zostać wykonane na przestrzeni lat krok po kroku ponieważ obecnie po prostu wyłączenie go jest praktycznie nie możliwe.
Czy konfederacja to przyszłościowa
@rzuf22: Szacun :)
@WladcaSlimakow No takie podejście jest imo zdrowsze niż nie głosowanie w ogóle xD Mówie ci, że warto zagłosować nawet na partię której nie lubisz ale lubisz najbardziej ze wszystkich tych porażek partyjnych w Polsce ponieważ przynajmniej wiesz że jest ktoś tam w tym sejmie co 20% rzeczy z którymi się zgadzasz głosi. A jak PO nie wywiąże się z obietnic socjalnych to również w ogóle będę skakał z
@Silklash:

@Marek_Licyniusz_Krassus: na robaki nabiorą się narodowcy, brauncowcy i pisowcy.

W sumie ostatnio z moją mamą rozmawiałem na ten temat i była wystraszona jak to czaskowski i peło chcą abyśmy robaki jedli xD Wystarczy trochę o tym temacie poczytać aby zrozumieć jaki to jest głupi straszak
@matejss: podobnie, od 2008-2009 zagorzały korwinowiec od WIP, z dzIamborem, berkowiczem, pisałem jak nic nie znaczyli, od 2020 moja przygoda przez bosaka z Korwinem się skończyła - pamiętam jeszcze walki narodowców z wolnościowcami - jednak Korwinowa buta wygrała i zamiast lightowego dzIambora dostaliśmy "wolnościowego" bosaka
Jak ktoś jest zainteresowany ja osobiście lece z KO (skrzydło nowoczesnej najlepiej).


@matejss: no i elegancko, mam podobne plany. Pamiętam wycie o Nowoczesną z każdej strony jak się pojawiła. Czy to pisowców czy to konfederatów
@matejss: Jak jakikolwiek liberał światopoglądowy/społeczny/obyczajowy (zwał jak zwał) może uznawać, że jakakolwiek partia która zamyka nas w domach i nie pozwala iść do lasu pod byle pretekstem spełnia jego oczekiwania w tym zakresie? xDDD

Już tak #!$%@?ąc od gospodarki, bo sam piszesz, że już liberałem gospodarczym nie jesteś.
są rzeczy, które warto i powinno się regulować


@matejss: jakie to sa rzeczy i dlaczego powinno sie je regulowac?

jak wy możecie z dumą na nich głosować widząc ich nie istniejący plan gospodarczy


radykalna obnizka podatkow idaca w parze z jeszcze bardziej radykalna obnizka wydatkow to nieistniejacy plan gospodarczy? jaki plan ma w takim razie PO?

ich wizję światopoglądową, która pasowałaby idealnie do początku XX wieku?


jaka zmiana w ciagu ostatnich
@klamkaodokna: Hej!

jakie to sa rzeczy i dlaczego powinno sie je regulowac?

Broń, leki m.in. Ogólnie jeżeli chodzi o instytucje to publiczne powinny być m.in. Policja, medycyna, straż pożarna, edukacja. Akurat powiem tutaj, że mimo tego że mamy żałosnych ministrów edukacji i zdrowia jak i budżet dla tych instytucji jest również żałosny to Polska ma według mnie idealne ratio publiczne / prywatne. Dla przykładu Ameryka jest mocno zprywatyzowana pod względem medycznym
@matejss: o, milo, ze odpisales na wszystkie punkty. wiec tak:

Ogólnie jeżeli chodzi o instytucje to publiczne powinny być m.in. Policja, medycyna, straż pożarna, edukacja.


wymienione przez Ciebie instytucje sa faktycznie kluczowe dla sprawnego dzialania panstwa jak i dla funkcjonowania obywateli. Podobnie jak np. produkcja zywnosci - jest to kwestia jeszcze wazniejsza od powyzszych, dlatego tym bardziej koniecznie musi sie tym zajmowac panstwo, prawda? Czy moze to juz widzielismy np. w