Wpis z mikrobloga

Jako były konfederata (w 2020 przestałem na nich głosować kiedy zauważyłem, że Bosak startuje na prezydenta) nie gardzę nikim bardziej obecnie niż Konfederatami i Pisowcami. Widzę siebię jak i w tych meme kompasach politycznych jako liberała światopoglądowego jak i lekkiego liberała pod względem gospodarczym (są rzeczy, które warto i powinno się regulować - jak jeszcze głosowałem na Korwina to byłem pełnym liberałem ale z wiekiem mi przeszło xD). Jak czytam te wysrywy na wykopie "hehe słychać wycie lewactwa" to mnie skręca jak krótkowzroczni i zawistni są ich wyborcy jak i skręca mnie to, że sam na nich głosowałem i pomogłem im dostać się do sejmu w 2019 roku - a głosowałem na Korwina i jego partie od 2014 roku.

Rozumiem, że ludzie mogą mieć inne idealne wizje państwa czy opinie oczywiście, lecz kurde belka jak wy możecie z dumą na nich głosować widząc ich nie istniejący plan gospodarczy, który składa się z paru krótkich populizmów jak i ich wizję światopoglądową, która pasowałaby idealnie do początku XX wieku? Jakbyście podeszli do 100 losowych wyedukowanych osób czy to w Polsce czy w większości krajów europejskich i zaczeli gadać o konfederacji i ich planach to oni by tylko zmarszczyli brwi słuchając was.
Słysze często od Konfederatów na wykopie jak to Unia europejska jest zła i socjalizm niszczy kraje a 100% kapitalizm jest super - Unia europejska ma swoje plusy i minusy lecz dla nas, dla Polski jest dosłownie zbawieniem i przez lata pomogli nam wyjść z dołka jak i ustandaryzować godniejsze życie. Pamiętam jeszcze jak byłem 100% liberałem gospodarczym patrząc na USA ale fajny kraj ale tam fajnie i wolny rynek jest, lecz jak poznałem pare osób z US jak i przyjrzałem się m.in rynkowi pracy tam to mi się odechciało i tylko odetchnąłem z ulgą, że urodziłem się w kraju należacego do jak to mówi korwin tfu socjalistycznej Unii Europejskiej gdzie mam jakieś prawa.

Wiem, że pisząc to raczej nikomu nie zmienie zdania na żaden temat, lecz proszę was abyście zreflektowali się i przemyśleli swoje wybory, ponieważ naprawdę nie trzeba dużo aby się doedukować i rozpoznać, że jesteście w dużej mierze wykorzystywani pustymi sloganami.
Zanim się ktoś zleci z "a na kogo innego głosować" - to słynne mniejsze zło, które potencjalnie może przynajmniej trochę poprawić sytację w kraju - czyli według mojej wiedzy ktokolwiek byle nie PiS i konfa. Z lewicą np nie jest mi po drodzę pod wieloma względami, lecz wiem, że światopoglądowo będą liberalniejsi niż w/w opcje a gospodarczo nie wiem za dużo o ich programie - z tego co widziałem kawałkami to dużo socjalu co może nie być najlepszym rozwiązaniem, lecz jak pisałem za mało wiem aby się wypowiedzieć. Nie będę osobiście na nich głosował, lecz rozumiem osoby co będą i nie mam z nimi problemów. Jak ktoś jest zainteresowany ja osobiście lece z KO (skrzydło nowoczesnej najlepiej). Zaraz przylecą osoby "PiS PO jedno zło" ale jak patrzę na czasy przed 2015 to powiem wam szczerzę, że dobrze mi się żyło pod wieloma względami. Mieliśmy afery zegarkowe czy ośmorniczki czy szoguna ale patrząc na nie przez pryzmat czasu to jest kompletnie nic. Jeszcze muszę się doedukować nt. wszystkich partii startujących do wyborów, lecz na obecną chwilę nie wydaje mi się aby ten wybór się zmienił.

#wybory #konfederacja #neuropa #4konserwy #polityka #pis
  • 51
@Silklash No nie bardzo bo ostatnich wyborach jedynie w najmłodszej grupie wiekowej konfederacja zajęła 3 miejsce, a w reszcie miała ostatnie miejsca. przedsiębiorcy czy ludzie z wyższymi stanowiskami głosowali na KO. Nawet osoby z wyższym wykształceniem wolały PSL niż Konfederację. wiec najmłodsi, którzy często studiują na koszt państwa mają dość socjalu? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@matejss: Wybór jest między katolickimi fundamentalistami - PIS KONFA, komunistami / kawiorową lewicą - LEWICA, PIS, socjalistami - PO, PIS, LEWICA
Jeśli mam wybierać między jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale.
@matejss: Platforma Obywatelska która chce rozdawać więcej niż PIS i jest bardziej socjalistyczna niż wcześniej. Będzie większa inflacja niż za czasów PISu.
Jakie masz argumenty żeby za nimi głosować poza typ że Konfederacja to 'faszyści'?
@Marek_Licyniusz_Krassus: 4 lata i trendy się zmieniają. Okazuje się, że z konfederacji nie do końca się wyrasta bo w wieku 19-29 mają mniejsze poparcie niż 19-39.

Szczerze mówiąc mam niejednoznaczne podejście do konfederacji bo z jednej strony Braun i narodowcy do utylizacji, ale z drugiej strony rosnące sondaże to jasny znak, że trzeba zatrzymać to socjalne szaleństwo, ale na nich na 100% nie zagłosuję bo gardzę braunem równo z pisem
jak wy możecie z dumą na nich głosować widząc ich nie istniejący plan gospodarczy, który składa się z paru krótkich populizmów jak i ich wizję światopoglądową, która pasowałaby idealnie do początku XX wieku?


@matejss: Też to zauważyłem u nich, a zwłaszcza u Mentzena. Ich plan gospodarczy nie uwzględnia zmian gospodarczych jakie zaszły w gospodarce światowej w ostatnich kilkudziesięciu latach. Oni chcą nas cofnąć do połowy ubiegłego wieku i to niemal w
@WladcaSlimakow: Nie jestem fanem tego argumentu ponieważ jak wylistujesz wszystkie te partie i postawisz obok siebie to nie ma możliwości aby każda z nich była tak samo zła. Przynajmniej jedna z nich jest przynajmniej trochę lepsza od drugiej w czymś co jest dla ciebie ważne i na tę partię powinnieneś zagłosować. Niegłosowanie to oddawanie wyboru osobą co głosują a wygrać może partia która ci najbardziej niepodchodzi.

@SawadeeKap Zacznijmy od tego, że
@neeet: Problemy socjalne tego typu jak opisałeś były dla mnie zawsze bardzo trudne do zrozumienia pod kątem jak je najlepiej rozwiązać. Ja osobiście nie jestem fanem 500+ z powodu tego, że jest za łatwo wykorzystywane przez obywatli pod kątem wymagań (których nie ma) jak i tego że tworzy po prostu dziurę budżetową nie dając żadnych korzyści pod względem dzietności (a nie długo zamożności z powodu inflacji) w Polsce. Ten program miałby
Jako były konfederata (w 2020 przestałem na nich głosować kiedy zauważyłem, że Bosak startuje na prezydenta) nie gardzę nikim bardziej obecnie niż Konfederatami i Pisowcami.


@matejss: mam tak samo, tyle, że przestałem na korwina głosować zanim połączyli się w megazorda zwanego konfederacją. Ostatnie wybory, gdzie na nich oddałem głos to na Wilka na prezydenckich i tego głosu wstydzę się do dzisiaj, ale cóż, miałem wtedy <20 lat.

Widzę siebię jak i
Pobierz rzuf22 - >Jako były konfederata (w 2020 przestałem na nich głosować kiedy zauważyłem,...
źródło: 7aRvcir
@Silklash: @Marek_Licyniusz_Krassus
Nie wiem czy bym się obecnie przejmował sondażami patrząć historycznie jak mogą być omylne (a z reguły są). Pamiętam że przy wyborach prezydenkich tylko sondaż z chyba 20 był stosunkowo blisko do wyniku. Liczę również na zatrzymanie socjalnego szaleństwa jak napisałeś ale jest to coś co musi zostać wykonane na przestrzeni lat krok po kroku ponieważ obecnie po prostu wyłączenie go jest praktycznie nie możliwe.
Czy konfederacja to przyszłościowa
@rzuf22: Szacun :)
@WladcaSlimakow No takie podejście jest imo zdrowsze niż nie głosowanie w ogóle xD Mówie ci, że warto zagłosować nawet na partię której nie lubisz ale lubisz najbardziej ze wszystkich tych porażek partyjnych w Polsce ponieważ przynajmniej wiesz że jest ktoś tam w tym sejmie co 20% rzeczy z którymi się zgadzasz głosi. A jak PO nie wywiąże się z obietnic socjalnych to również w ogóle będę skakał z
@Silklash:

@Marek_Licyniusz_Krassus: na robaki nabiorą się narodowcy, brauncowcy i pisowcy.

W sumie ostatnio z moją mamą rozmawiałem na ten temat i była wystraszona jak to czaskowski i peło chcą abyśmy robaki jedli xD Wystarczy trochę o tym temacie poczytać aby zrozumieć jaki to jest głupi straszak