Wpis z mikrobloga

@Goronco:
1. wysokie ryzyko zuli,
2. brak miejsca parkingowego,
3. przewaznie jakies instalacje do wymiany zrobione na sline i sznurek
4. niskie pomieszczenia,
5. krzywe sciany gdzie jedyna opcja trwalego wyrownania to podwieszane sufity/kartongipsy
6. wilgotne klatki schodowe,
7. niska jakosc wykonania - tak, wiem, w nowym budo tez sie zdarza... ale nikt mnie nie przekona ze Stasiu z Krzysiem przy malpce w prl z jedna poziomica na osiedle, budowali lepiej
@Goronco: Zadbana wielka płyta od niezadbanej różni się w sumie tylko pstrokatą termoizolacją na zewnątrz. Klatki i piwnice odpychające, brak wind, staromodne rozkłady mieszkań (mimo ogólnego metrażu mieszkanie jest poszatkowane i dalej czuje się jak w klitce), małe balkoniki, #!$%@? sąsiedztwo (stare dziady, patusy, boomerzy).

No i te budynki na dzień dzisiejszy mają po kilkadziesiąt lat, zbyt wiele z nimi nie da się zrobić, będą coraz gorsze i pakowanie się po
Mieszkałem w kilku blokach ze starego budownictwa, w sumie ze 30 lat, więc myślę, że mam kompetencje by się wypowiedzieć:)

1. wysokie ryzyko zuli,

Mieszkałem w bloakch w "mieście żuli" i na prawdę nie wiem o co chodzi z tymi żulami. Że wchodzą na klatke czy co? Nigdy sie z tym nie spotkałem przez kilkadziesiąt lat, serio, dla mnie to największy i najczęściej spotykany mit

2. brak miejsca parkingowego,

Prawda, chociaż jak
@Syn_Tracza: a widzisz ja wynajmuje w wielkiej plycie. Moj brat w niej mieszka na stale. Wspominalem tutaj tez o wizycie u znajomego jak zul spal na polpietrze. Moje przygody: zasikana winda, popisane windy, malpki w windzie, byl nawet sasiad co wyrzucal puszki po alko przez okno. Sasiada obok zalal ktos wyzej i ten gosc wyzej go unikal zeby czasem czegos nie zabulic xD W tych blokach jest totalnie inna mentalność. Mam
@Kutafonix215 Nie wiem co jest złego w wielkiej płycie.
Niedawno sprzedałem swoje mieszkanie i kupiłem większe. Czasami hak bywa u kumpla w nowym budownictwie ro widz ehaki teraz stawia się syf... Oby stało, oby było, byle jak. Oczywiście nie żeby za prlu robili dobrze ale #!$%@?... takiego syfu jaki buduje się dzisiaj to na bank nie robili xD
@Kutafonix215: często musisz mieć kompromis.

Albo mieszkasz na #!$%@? w 50 metrach za 600 koła w stanie deweloperskim. Albo blisko centrum w wielkiej płycie za 600 z remontem generalnym. No trzecia opcja to kawalerka 25 metrów blisko centrum za 25 koła za m2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Więc albo WP i bycie w centrum w 10 minut. Albo #!$%@?ów z nowy budownictwem i jazda godzinę w jedną