Wpis z mikrobloga

Może nie ma się czym chwalić, ale się pochwalę. Byłam dziś rano biegać, pierwszy raz od lat, nawet nie wiem ilu - od czasów szkolnych daaawno temu (w sumie i tak mało chodziłam na wf xD)


Nie mierzyłam czasu (żeby się nie zniechęcać, poza tym szczęśliwi czasu nie liczą, nie? xD) ani odległości (+/- jakieś 4km). Trochę biegłam, trochę szłam, nie dałabym rady biec cały czas, ale i tak jestem z siebie dumna, bo panicznie b̶o̶j̶ę bałam się biegać i w końcu się przełamałam ^^

Protipy na przyszłość:
- wypicie pół litra wody po obudzeniu to nie był dobry pomysł, bo mimo że wysikałam się przed wyjściem to i tak woda chlupała mi w bebechach
- warto mieć ze sobą chusteczki higieniczne, bo zimne powietrze w nosie robi odwilż - musiałam wysmarkać się w rękawiczki XDD
- następnym razem pójdę wcześniej, zanim wzejdzie słońce, bo pod koniec wychyliło się zza horyzontu i oślepiało mnie jak biegłam

Wiem że to nic takiego, ale skoro nawet ja dałam radę pobiec, to każdy (ze sprawnymi nogami) da radę ^^' Jutro pierwszy dzień wiosny, więc jeśli ktoś miał noworoczne postanowienie żeby biegać i jeszcze nie zaczął, to chyba dobra okazja żeby zacząć właśnie teraz.

#chwalesie #bieganie
Lenalee - Może nie ma się czym chwalić, ale się pochwalę. Byłam dziś rano biegać, pie...

źródło: comment_R0pskuVNRZ8ilXal9yIEFnoV5Aq2Wr4A

Pobierz
  • 99
Tysiące lat ewolucji jest gorsze niż 50 lat tworzenia butów do biegania?


@s---k: uwielbiam ten argument XD Polecam spróbować w szpitalu, wejść na oddział gdzie leży ktoś z zapaleniem wyrostka i zapytać co drze japę, przecież tysiące, ba, miliony lat ewolucji wykształciło ten wyrostek! Albo jak komuś się #!$%@? zrosła kość, albo jak zabija go gorączka, przecież to mechanizmy wykształcone przez miliony lat! Nie mogą się mylić! Nie można ich ulepszyć!
@s---k: dobrze, że się poprawił z "there is no scientific evidence that more cushion reduces injuries" na "there WAS no" bo ekhm, ekhm...

The results of this study suggest that footwear cushioning can reduce landing-related rearfoot impact forces regardless of fatigue conditions.


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8533174/

The injury risk was higher in #!$%@? running in the hard shoes compared with those using the soft shoes.


https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/0363546519892578

The overall injury risk was lower in runners
@Lenalee: Gratuluje!!! i tak trzymać. Ja biegam od jakis 2,5 roku. Robię na ogół 6-7km. Praktycznie stała trasa. I szczerze za każdym razem szukam pretekstu, żeby nie robić :-) Dopiero jak wracam to jestem z siebie strasznie dumny!! I już planuje następny trening.
@Lenalee: Niedawno wyprowadziłem się na wieś, a dookoła lasy i pola, więc też mnie kusi, żeby zacząć biegać tylko boję się, że mam ukrytą wadę serca i umrę gdzieś w tym lesie, i mnie znajdą za miesiąc... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Siostra miała problemy z sercem w dzieciństwie, także tego...

A jak widzę na ulicy kogoś kto smarka na ziemię zatykając jedną dziurkę to mam momentalnie odruch
@Lenalee z tego mema to z tymi butami się tylko nie zgodzę

10 lat temu bieganie to była moja pasja , naprawde . małe co nie dawało mi tyle szczęścia ,

niestety miedzy innymi przez #!$%@? buty i bieganie po betonie #!$%@?łem sobie kolano i teraz jak przejdę 10km w ciągu dnia to już mnie boli..

także ten , polecam ogarnąć porządne rozciągane przed i po to bardzo dużo daje
Super.
Pamiętaj o rozgrzewce.ZAWSZE.Do dzis pamiętam jak wiele lat temu kopaliśmy w piłkę,przyjechał spóźniony kolega,mówimy mu "weź się rozgrzej",on "nie no spoko" i dwie minuty później chrupnęła mu kostka.
Co by tu jeszcze...buty są najważniejsze.Najlepiej za kostkę (wydatek niemały,ale warto).Wiedz,że się zużywają.Mogą być fajne z zewnątrz,ale gdy biegasz tracą elastyczność,a co za tym idzie tłumienie,a bez amortyzacji coraz więcej obciążeń będzie przenoszonych na stawy i kręgosłup.Nie ma żadnych tabelek,od wielu czynników zależy
warto mieć ze sobą chusteczki higieniczne, bo zimne powietrze w nosie robi odwilż - musiałam wysmarkać się w rękawiczki XDD


@Lenalee: () zatykasz jedną dziurkę w nosie i #!$%@? przed siebie.
Ja biegam od jakis 2,5 roku. Robię na ogół 6-7km. Praktycznie stała trasa. I szczerze za każdym razem szukam pretekstu, żeby nie robić :-)


@tmato2: to żeś mi panie popsuł humor tym wyznaniem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
muszę sobie ogarnąć nowe adidaski


@Lenalee: mi się najlepiej biega w piankach nike takich wysepkowych, też amator lvl 5-10km i raczej trucht dla zdrowia niż bieg dla wyników.
leciutkie i fajnie same podskakują jakby
@Lenalee: brawo I tak trzymać! ruch to zdrowie. tylko nie szarżuj, na spokojnie, chyba że ktoś cię goni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja zawsze wolę wieczorową porę, później kompanko i dobrze się śpi, głowa czysta na koniec dnia.
No i muza w uszach, dopasowana rytmem do tempa biegu, uwielbiam
@Lenalee: Gratuluję! Bieganie z rana to świetny sposób na rozpocżecie dnia. Szczególnie przyjemne jest to w lecie. Godzina 6, słońce już świeci super jasno a jeszcze jest chłodno, świat budzi się do życia. Ekstra sprawa.
Sam biegam w cyklach. Zdarza mi się biegać co 2 dni przez półtorej miesiące tylko po to by potem na pół roku nie założyć nawet butów do biegania ale w lecie staram się motywować ze względu
@Lenalee: Też kiedyś próbowałem, ale mnie osobiście ćwiczenie dla samego ćwiczenia nudzi, więc wszelka siłka i bieganie to dla mnie tragedia. Natomiast fakt, że teraz jest chyba najlepsza pora na to. Wcześniej było za zimno, a w okolicy maja zaczyna się już robić za ciepło. Gadżety za 1500zł to może nie, ale taki prosty smartband za kilkadziesiąt zł robi już sporą różnicę w śledzeniu postępów/wyników.
@Lenalee: bieganie to jedna z najgorszych form aktywnego spedzania czasu, strasznie dewastuje zdrowie co jest odczuwalne na stare lata. Jak pobiegasz sobie czasami to spoko, szanuje, ale nie angazuj sie w ten sport, zajmij sie rowerem, plywaniem, orbiterek czy cos :-)