Wpis z mikrobloga

Może nie ma się czym chwalić, ale się pochwalę. Byłam dziś rano biegać, pierwszy raz od lat, nawet nie wiem ilu - od czasów szkolnych daaawno temu (w sumie i tak mało chodziłam na wf xD)


Nie mierzyłam czasu (żeby się nie zniechęcać, poza tym szczęśliwi czasu nie liczą, nie? xD) ani odległości (+/- jakieś 4km). Trochę biegłam, trochę szłam, nie dałabym rady biec cały czas, ale i tak jestem z siebie dumna, bo panicznie b̶o̶j̶ę bałam się biegać i w końcu się przełamałam ^^

Protipy na przyszłość:
- wypicie pół litra wody po obudzeniu to nie był dobry pomysł, bo mimo że wysikałam się przed wyjściem to i tak woda chlupała mi w bebechach
- warto mieć ze sobą chusteczki higieniczne, bo zimne powietrze w nosie robi odwilż - musiałam wysmarkać się w rękawiczki XDD
- następnym razem pójdę wcześniej, zanim wzejdzie słońce, bo pod koniec wychyliło się zza horyzontu i oślepiało mnie jak biegłam

Wiem że to nic takiego, ale skoro nawet ja dałam radę pobiec, to każdy (ze sprawnymi nogami) da radę ^^' Jutro pierwszy dzień wiosny, więc jeśli ktoś miał noworoczne postanowienie żeby biegać i jeszcze nie zaczął, to chyba dobra okazja żeby zacząć właśnie teraz.

#chwalesie #bieganie
Lenalee - Może nie ma się czym chwalić, ale się pochwalę. Byłam dziś rano biegać, pie...

źródło: comment_R0pskuVNRZ8ilXal9yIEFnoV5Aq2Wr4A

Pobierz
  • 99
@aukolb: oczywiście. W latach 70 nike stwierdziło, że zrobi buty do biegania. Człowiek naturalnie opiera stopę na śródstopiu, później uderza piętą. A nike zmieniło ten sposób. Najpierw uderzasz pięta, a później znowu uderzasz śródstopiem w podłoże. Tysiące lat ewolucji jest gorsze niż 50 lat tworzenia butów do biegania?

Ja od zawsze jak biegam, to wpierw opieram stopę na śródstopiu. Żadnych ekstrawaganckich butów za miliony monet, i nigdy nie miałem problemów ze
polecam to robić jak piłkarze ( ͡ ͜ʖ ͡)


@s---k: Nie umiem, skończyłoby się tak, że cała bym się osmarkała XD
Akurat muszę sobie ogarnąć nowe adidaski, bo w tych które mam przetarła się siatka (ale ją zaszyłam więc jeszcze dają radę ^^') Takie buty z cienkimi podeszwami jak na filmie to chyba niewygodne, bo pewnie czuć w nich każdy kamień, nie jestem taka pro żeby
@s---k: Po pierwsze, nike nie wymyśliło butów do biegania, były długo przed nike, to po pierwsze.

Po drugie, żadne nike nie zmieniło tego sposobu biegu, tylko zmieniła to ewolucja. Od 40-50 lat człowiek głównie siedzi, w pracy, na studiach, w domu. To masakruje cały układ ruchu, bo wszystko zaczyna się w biodrach, a siędząc przez 3/4 dnia u człowieka robią się taka betonoza i przykurcze w biodrach że glowa mała.
Jak
i koleś tam mówi, że buty do biegania to wymysl nike.


@s---k: Kiedys czytałem wywiad z Kusocińskim, opisywał któryś z biegów i buty, które zakupił przed tym biegiem. Ogólnie chodził o to, że choć dobrze się w nich chodziło, to do biegania się nie nadawały. To było w 1931 roku. Już istniały firmy Mizuno, Saucony, Brooks i New Balance, które robiły obuwie dla biegaczy. Nike powstał w latach 70, więc byli
Człowiek naturalnie opiera stopę na śródstopiu, później uderza piętą.


@s---k: Odkąd kupiłem buty do biegania z porządną amortyzacją (w sumie to jakąkolwiek) i zmieniłem technikę biegu ze spadania "na palce" na spadanie "na płaską stopę" to magicznie zniknęły wszystkie moje bóle. Przeklinam dzień w którym naczytałem się, że powinno się biegać "z palców" techniką sprinterską i w to uwierzyłem bezkrytycznie.
Soothsayer - >Człowiek naturalnie opiera stopę na śródstopiu, później uderza piętą. 
...

źródło: FBMzhNgXEC4zaW9

Pobierz
@Soothsayer: Na nieprawidłowa pozycje ciala(gdyby była dobra to stopy same ułożyłyby się jak powinny) §nałożyłeś pokraczne, wymuszone ułożenie stopy. Nic dziwnego, że wszystko bolało. Ja właśnie zamieniłem praktycznie płaskie buty na amortyzowane i dopiero teraz mi nie wygodnie i zaczyna boleć.